AIR RIDE - vzduchový podvozek

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
bora.marti
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 25.04.2009 15:14
Bydliště: Dubany (Libochovice)
Kontaktovat uživatele:

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od bora.marti »

Bear já si nemůžu stěžovat. Mám vzduch třetím rokem a bez problému. je fakt že nejezdím jako prase ale spíše jako člověk co má rozum. Hlavně záleží na tom kolik chceš do toho investovat. Jednu dobu se mi doma sešli 4 vzduchový podvozky :mrgreen: ale jeden sem prodal druhý sem prodal kámošovi a napasovali jsme ho na mk3 třetí mám na boře a ten poslední se mi válí doma a čeká až půjde na další auto :D jinak ten co mám na bořce tak ten sem koupil od tomáše co měl octu v kombíku ale musel sem ho předělat páč byl jeden tlumič v háji. Tak sem koupil štělung od FK a postavil jsem to na něj. seriové tlumiče jsou moc měkké když chceš jezdit přizemi. Záleží taky na tom jak postavíš měch na tlumič aby jsi mohl jezdit co nejníže a nebylo to tak měkký a nenaklánělo se to v zátáčkách. Ja třeba nevám vůbec stabik ale rád bych ho tam dal ale nemám na tlumičích uchycení abych tam mohl dát třeba z ttčka. jinak měchy na tom mám za 300kč jeden :mrgreen: a nemám stím žadný problém jen jde o to si udělat příruby na tlumiče to je asi tak na tom to nejtěžší tak jen seženeš jímku,odkalovač, kompresot,přepouštěcí ventily, budíky,spojovací material , hadice a toď asi vše ale to je zase na tom to nejdražší. takže ideal je koupit nějaký vzduchový podvozek je jedno na jaký auto ale hlavně aby tam byli všechny komponenty a pak už ji jen postavíš měchy na svoje tlumiče a máš vyhráno :D Já teď budu taky ještě ladit ten můj podvozek páč teď mám napravu 2,5cm nad zemí takže to udělam až na zem. a v tom je další háček tam už musíš řezat více do nostníku než jen kůli pravý poloose musíš vyřezat i nostníky kolem řídících tyčí, a plastový podběhy musíš rozřezat a převařit. co jediný mě štve že bych potřeboval udělat vepředu odklony ale nevím jak :( páč sem chtěl gumy 165/35 R18 na 8 disk a oni je přestali vyrábět :x takž můj názor je takový ža vzduch ano ale buď koupit origo odladěný na typ auta a nebo si postavit svůj a laborovat.
VW

Uživatelský avatar
paranek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od paranek »

bora.marti píše:Bear já si nemůžu stěžovat... .
Ty kráso, to bych chtěl někdy vidět ;-)
Můj dětský sen: "GII mTDI Wintercar a GII 16V G60 limited Rally jako leštěnka" ;)
Asistence při nákupu ojetého vozidla - více než 15let zkušeností http://www.auta-pocitace.cz/

Uživatelský avatar
MIKI ®
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 30.11.2011 09:09
Bydliště: Brno-Venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od MIKI ® »

taky bych to rád viděl a prostudoval... ;)
ex.2Xfavorit
ex.BMW E30
ex.FABIA VRS
ex.PUG 405
ex.BMW E30
ex.GOLF IV TDI
akt.GOLF IV VR5
akt.Felicia Pickup

Uživatelský avatar
bora.marti
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 25.04.2009 15:14
Bydliště: Dubany (Libochovice)
Kontaktovat uživatele:

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od bora.marti »

kluci jde o to jak hlavně jezdí te
VW

Uživatelský avatar
dynaboom
Závodník
Závodník
Příspěvky: 551
Registrován: 22.07.2008 22:14
Bydliště: libochovice
Kontaktovat uživatele:

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od dynaboom »

Tak jak to napsal martin, není co dodat :good: :good:

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od zviratko »

Tak kolik vás letos bude ,??? :-)
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od Pitrx »

vím o jedné novince mezi MKIV a o druhé tak na půl :laugh:
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od kanec.h »

No par asi jo......... :mrgreen:
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

mkgarage
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 03.11.2010 15:59

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od mkgarage »

na g4 mame HPS - svajciarsky,bez problemov druhym rokom,v spodnej a vrchnej polohe je tvrdsi,inak v beznej strednej polohe je fajny komfortny,dost stabilny,akurat ina charakteristika pruzenia oproti strune,co je aj logicke,tato sada nie je na zavodenie,ale HPS robi aj pretekarske vzduchove podvozky co ziaden iny vyrobca nerobi! doteraz bol v motosporte neoficialne,tymto rokom uz oficialne,takze ludia co maju na autach "fuck off airride" by sa mali silno zamysliet nad touto uvahou :-) kedze ich moze hoci kedy niekto vyprasit na airride
Přílohy
272463_1710845945936_1681756456_1172434_625258_o.jpg

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od vtuni »

mkgarage :arrow: nechci bejt štoura ale jaký je využití air-ride v motorsportu...??? :?:
když se silno zamyslím nad touto úvahou .. co to má navíc vhodné pro motorsport oproti dobrýmu stavitelnýmu klasickýmu podvozku. kde se dá štelovat, výška+tuhost+ komprese..??

- jizdní vlastnosti ..stejné nebo horší
- složitost a možná poruchovost systému jednoznačně horší
- hmotnost .. výrazně horší..

nedovedu si představit že si někdo na závodní auto, na kterým se vypýkají dutiny horkovzduškou aby se ze skeletu dostali ven konzervační vosky - kvůli snížení hmotnosti..opaluje se bitumenový tlumení ...
kde se dává malá baterka aby se ušetřilo pár kg.. vyhazuje se úplně všechno co tam nemusí být..


si někdo strčí do kufru x desítek kil v podobě nádrže, kompresoru, hadic, elektrických svazků, solenoidů atd...

:thanks: :thanks: :thanks:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Blue GIII
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.03.2012 19:50
Bydliště: Pilsen

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od Blue GIII »

Stačil by mi malý obrázek a pár řádek vysvělení. Koloběh jak to funguje dohromady, chápu, že to dotyčnému zabere čas, ale na tom "všemocném" internetu je toho vážně pramálo...

mkgarage
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 03.11.2010 15:59

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od mkgarage »

asi na tom nieco bude ked sa to riesi a nasledne aj uplatnuje v motosporte,ja osobne ho nemam ani nechodim na specialne skolenia v com su ine a v com su lepsie,to by bola vhodna otazka na vyvojarov,pripadne pretekarov co s tym jazdia,ja len vravim,ze netreba verit kazdej hovadine co kto napise na fore,ze airride je len na showcars a ze sa s tym neda jazdit a podobne,vyvoj ide stale dalej,netreba ho podcenovat

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od vtuni »

nechci takovej obecnej blábol...
stačí jednoduchá odpověd na jednoduchou otázku:
proč mít na závody (jakýkoliv) o dejme tomu 30-50kg těžší, složitější podvozek s horšíma vlastnostma..????

a myslíš že vývoj klasických podvozků nejde dopředu..??
jen mě zajímá to proč vzhledem k tomu základnímu konstrukčnímu řešení.... :idea: :arrow: :arrow: měchy+ kompresor
protože pokud na tohle nemáš odpověd a tvůj argument je, že nevíš, že nechodíš na školení a nezávodíš.. tak je to věrohodná informace asi tak, jako když si ji přečteš na super.cz :fool: :negative:

a jsem zvědavej jaký KOUZLO to umí aby to vyrovnalo to, co je u závodních aut jedno z nejdůležitějších ..a to je poměr výkon / váha.. a to ten airride má sakramentskej handicap :wink:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Blue GIII
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.03.2012 19:50
Bydliště: Pilsen

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od Blue GIII »

Vozil jsem na Hondě CRX ve 3 směrech stavitelný podvozek D2 racing, před 5ti lety ještě za 28 tisíc Kč a NEVĚŘÍM, že může být vzduch lepší než klasika..... Jak už píše "vtuni", byl jsem se kolikrát i 3x vys*at, abych ušetřil cenných pár deka, na co tedy vozit tolik zbytečných věcí jako je kompresor - určitě nemá méně jak 6kg, odkalovací nádrž, zásobník na vzduch - dalších minimálně 6kg. Plus instalační materiál. V motorsportu, kde se řeší i to, že máme Mg kola místo normálních alu, nebo se sundavají třeba zadní třmeny na sprinty, aby byla celková váha co nejmenší si myslím, že je tohle B-čkové řešení.. Čistě můj názor, samozřejmě nebude každému po chuti.
Vzduch samozřejmě ano, na "low and slow" aplikace.. Sám bych si ho vyrobil (popř. koupil jetý). Hezká kola, origo stav, žádný tuzing, přijedu na parkovisko, lehnu na břicho. Nebo na semaforu, pokud se nudím. Tomu rozumím. :) ....ale do závodů to určo nebude to pravé ořechové.

Blue GIII
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.03.2012 19:50
Bydliště: Pilsen

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od Blue GIII »

Ikdyž, co si vzpomínám, tak čajíček se vzduchovým podvozkem jezdí s fabií vrchy...ale to je jen z doslechu..

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“