AIR RIDE - vzduchový podvozek

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od bear »

Nahoďte jakou nejvhodnější značku (typ) a zkušenosti, využití , maximum podvozku třeba při sport. jízdě. Protože všude je keců ale většina v tom ani neseděla a vše jsou jen domněnky nebo doslechy. Takže domněnky a doslechy si nechte doma.

Dík

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od vtuni »

najdu fotky Bertyho ibizy po vyfouknutí..co z ní zbylo... :lol: :lol: :lol:
když proměnlivou výšku tak hydru KW HLS nebo na stejným principu o polovinu levnější
http://www.eurotuning.cz/upravy-podvozku/" onclick="window.open(this.href);return false;
a to už jsi na ceně kvalitního vzduchu.. :wink:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od bear »

mě spíš zajímají jízdní vlastnosti než to že bouchne nějaká hadice, to se holt může stát stejně tak jak může samovolně spadnout žebřík na auto v garáži o půl 1 ráno

Uživatelský avatar
troy
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1777
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od troy »

A kdo tu vůbec má vzdušníka? V týhle sekci vim snad jen o marti bora nebo jakej to má nick.
SHOW must GO ON ............. to be continued

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od zviratko »

Právě že v Evropě se spíš uznává štelovák než vzduch , ten frčí spíš v UK , těch aut co je tady v CZ je hrozně málo , teda když budu brát VW , Audi .

Jak v D tak i AT je spousta firem který se tím zabývaj . Určitě to nemusí být špatný , spíš to chce najít nějaký kompromis.

Já vím o Kubi , kterej s tím cca začínal , sám má vzduch , ale sám říká že klasika je klasica .

Jinak zkoušel různou kombinaci tlumičů a je to taky docela problém sehnat aby to fungovalo .

Třeba štelováky byli hrozně tvrdý a musel jsi mít kurwa kompresora kterej to byl schopnej utáhnout , zase normální tlumiče byli moc měkký , tak že to určitě nebude jen tak .

Nejlepší by bylo koupit už celý kit , ale to je zase cca 2.000€ bez montáže a to si většina lidí zase koupí štelovák od H&R nebo KW a ještě jim zbyde.

Já osobně jsem ho chtěl na jedničku taky , možná i dám , ale ted to určitě nebude . Jediný co se mi u toho líbí , že když bych někam přijel , tak to dám na břicho a kola pěkně zalezou , ale to je zatím jediný co se mi líbí :-)
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
FreeMaroStyle
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 16.04.2008 17:19
Bydliště: Prostřední Bečva
Kontaktovat uživatele:

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od FreeMaroStyle »

Ja si myslim že pravě v DE, AU a tak maji na autech, ktere jsou fakt upravene všichni vzduch, beru to podle aut ktere jezdi na Worthersee a auta z Vw-Scene.de z takovych těch nablyskanych spolku a vybranych akci maji skoro všichni vzduch :) což u nás se treba vubec nic takoveho nevede, ale tak je to tim ze tam na to maj asi lepsi vyplaty :D
exVw Corrado 1.8i G60 118kW & exVw Golf IV 1.9TDi 85kW AJM
Vw Polo 6R 1.2 HTP & BMW 1er M-Packet

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od vtuni »

njn...ale podle mě to není berná mince..Kočendova honda civic..best of best v tuning cup 2010 má najeto asi tak max...10 km... :roll:
prostě to je auto show and shine...a v životě ho na silnici nepotkáš..a když jo..tak max..2km někde od místa srazu, aby se neremcalo že to přijelo na podvalu :roll: prostě vlastní silou to jezdí na podval..z podvalu a po place..to je tak všechno.....
sorry ale je to tak....
takže to nemůžeš brát. jako bernou minci....
myslím že tady se konkrétně řeší věc vzduch+ježdění...
ne že má někdo auto na vzduchu.. nafoukaný ho složí z podvalu a na place ho složí..popř. se složeným autem popojede pár m....
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od bear »

Tak mi to nedalo a psal jsem jednomu amíkovi viz foto.
ptal jsem se ho jestli jezdí na vzduchu a co říká na jízdní vlastnosti.

Odpověď zněla nějak tako "Hele vole, já vlastně nemám vzduch, stále jezdím na (cívkách) štelováku ... ale co jsem slyšel od lidí, že dost lidí (nadává) na manipulaci (řízení)

toď vše, ale opět je to jen doslech to mě moc nezajímá, ale jelikož tu moc lidí nejezdí na AR tak musí asi stačit.

Já osobně vidím jedinou výhodu a to tu samou jak psal Animal že si to člověk v připadě nutnosti může zvednout a naopak zaparkovat a položit to na břicho
Přílohy
60185_608220639181_38004923_34884205_2710739_n.jpg

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od vtuni »

he. :D že by se rozšířená domněnka pomalu pomalu přetáčela ve fakt... :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
belo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 15.12.2009 19:56
Bydliště: ŠAHY-SLOVENSKO

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od belo »

Ja mam v trojke vzduch na seriovych tlmicoch a je to dost makke. Jazdit sa s tym da v pohode ale neni to na pretekanie. Stelovak je pevny a nenaklana sa. Na vzduchaci ked jazdis tak je to vysoko a naklana sa to. Je to ako by si jazdil so seriovym autom aj to skor francuzom. Je to taka plavna pohodlna jazda. A nizko sa s tym neda jazdit iba akurat tak na rovine a pomaly. Cim menej vzduchu v systeme tym je auto maksie a tlmice idu na kazdej nerovnosti na doraz. A je to domaca montaz.

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od bear »

konečně někdo s reálnýma zkušenostma, děkuji belo

Uživatelský avatar
paranek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od paranek »

bear píše:konečně někdo s reálnýma zkušenostma, děkuji belo
Z logiky fungování věci bys musel mít alespoň 2 měchy, ten popuštěnej kvůli snížení bude měkkej a druhej napuštěnej by pak přitvrdil auto.
Dalším řešením by byla progresivní charakteristika, jako máš např u některých štelováků a to, že mají 2 pružiny.
šlo by to třeba řešit kombinací krátké pružiny a měchu.
Třetí varianta by byla tlumiče, který by měli opačnou charakteristiku tj, tužší na stlačení než roztažení...
Taky jsem o vzduchu přemýšlel, ale na ježdění to skutečně asi není.
Můj dětský sen: "GII mTDI Wintercar a GII 16V G60 limited Rally jako leštěnka" ;)
Asistence při nákupu ojetého vozidla - více než 15let zkušeností http://www.auta-pocitace.cz/

Uživatelský avatar
kokotass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 430
Registrován: 18.03.2011 13:49
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od kokotass »

safra.. ted sem nasel inzerat na vzduch tak sem o nem premyslel... ale jak to tak ctu tak na to asi kakam...

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od vtuni »

stock or hydraulic....
no compromise...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: AIR RIDE - vzduchový podvozek

Příspěvek od skacel99 »

a jak je to řešeno třeba u Audi A6 Allroad? ta má vzduchovej podvozek v sérii...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“