Servo řízení

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

nalimdnuerf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 06.12.2013 06:26
Bydliště: Malacky (SK)

Re: Servo řízení

Příspěvek od nalimdnuerf »

nalimdnuerf píše:Caute pani... chcem sa spytat tiez ohladom serva...teda aspoň myslim...
mam Golf IV 1,9TDI 66kW... a v nadobke je kvapalina doplna naleta... ale
kde auto chvilu stoji a potrebujem sa dostat z parkoviska vsetko je ok, ale jako nahle uz niekam jedem (to je hned...chvilka) tak mam pocit jako by ten posilovac fungoval len na 1/4 popřípadě sa odpojil... volan ide strasne z tuha tocit...
priklad...
Idem z parkoviska... vycuvavam...plny rajd...vseko v pohode zaradim 1 a uz vracam volan spatky, aby som jel rovno... uz zacinam citit, ze posilovac ide slabsie... dojdem na prvu křižovatku kde musim odbocit, tak uz při odbacani citim, ze posilovac si niekam odskocil a nie je tam a este k tomu kde zatocim tak to vydava taky zvuk cudny (niekto to tu uz pridaval z youtube) dojdem na miesto a rychlostou chodze chcem zaparkovat a auto sa tvari jako by uz ani posilovac nemalo... (ten zvuk uz nie je pocut při malej rychlosti)
a potom, kde je auto odstavene co ja viem cca hodinku, a zase chcem niekam ist tak sa to cele zase zopakuje... prvých 10metrov tocim volan jednou rukou a potom uz musim oboma...
Co to moze byt??? Dakujem pekne za vase rady, postřehy, názory...
tak som dneska zobral auto od mechanika... ten mi vymenil komplet cele riadenie, lebo ta kvapalina z posilovacu tiekla z oboch stran cez tie manzety co su při tyckach riadenia... vymenil ale nepomohlo... vypada to ze servocerpadlo je v peeecku... neviete mi poradit nejake kde by som splasil za rozumnu cenu??
Diki

radkoff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 03.11.2016 17:13
Bydliště: Vranov nad Dyjí

Re: Servo řízení

Příspěvek od radkoff »

zdravím pánové, taky bych se rád zeptal ohledně hadice od serva. včera mi praskla (zhruba v místě, kde je zelená šipka). hadice má cca 40 čísel a pak je na obou koncích nalisovaná na trubičku. vedle mě je servis, který všechno bere z autokelly, tak jsem koukal na náhradní díly k servu a našel jsem akorát nějakou kompletní hadici za nějaký 4 litry. to se mi moc nechce dávat, ale předpokládám, že z jejich strany to bude jediný řešení.. jde vůbec vyměnit jen ten kousek, nebo se to opravdu musí vyměnit celý? případně jestli nevíte kolem znojma, kdo by mi to udělal jinak.. dík
Přílohy
20170520_122906.jpg
G4 1,9TDi 81kW 1999

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Servo řízení

Příspěvek od vtuni »

snad v každým větším (okresním) městě je nějaká firma co se zabývá výrobou hydraulických hadic...řešil bych to přes ně...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

tommi 81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 12.02.2009 19:27
Bydliště: Brno

Re: Servo řízení

Příspěvek od tommi 81 »

přesně tak,vyšla mě tak na 70 Kč,z jedný strany nalisovat na druhou šroubovačka a máš to tak za 250,akorát někteří chytrolíni co akorát umí montovat OEM díly a v životě neskládali nic hydraulickýho na míru ti řeknou že to nejde

radkoff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 03.11.2016 17:13
Bydliště: Vranov nad Dyjí

Re: Servo řízení

Příspěvek od radkoff »

kousek od nás jsem našel firmu, co mi to udělá. ale musím to nějak vytáhnout a co jsem na to koukal, mám z toho celkem obavy - nevím, jestli to zvládnu. ta trubka na který je ta hadice nalisovaná je různě zakroucená a vede k levýmu kolu a dál nevidím. musím pohledat nějaký schéma.. kolega nade mnou píše, že to někde jde rozšroubovat. kde? a ještě bych se chtěl zeptat - když to všechno zvládnu, tzn. vyndám, nechám opravit a dám zpátky, jak do toho dostanu ten olej, jak to odvzdušním a jakej vlastně mám koupit?
G4 1,9TDi 81kW 1999

radkoff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 03.11.2016 17:13
Bydliště: Vranov nad Dyjí

Re: Servo řízení

Příspěvek od radkoff »

tak dneska se mi to podařilo vytáhnout. kupodivu to nebylo tak hrozný, jak jsem myslel. hadici jsem dovezl do firmy v olbramkostelu. maník mi ještě navrhl, abych si tu hadici nechal rozříznout vejpůl a dal mi tam mezikus s převlečnou matkou - kvůli přesnější montáži. takže jsem napřed namontoval tu část u kola, pak tu u nádržky a uprostřed spojil. koupil jsem olej - růžovej a nalil to tam. když jsem nakopl motor a párkrát zatočil volantem, po chvilce to zase začalo jít ztuha. tak jsem koukal dolů a začalo mi to chcát zase jinde. přímo mezi hadicí a servem. je možný, že je to tím, že jsem mezi hadici a servo dal podložku? nejsem si jistej, jestli tam předtím byla. určitě byla mezi hadicí a šroubem. no, každopádně jsem ji sundal a pořádně to utáhl.. ale zas mi došel olej.. ale možná je to dobře, bo jsem se někde tady dočetl, že tam mám dát zelenej, když je zelený víčko. akorát jsem teda nikde nenaše žádný schéma, abych moh najít nějakej vypouštěcí ventill.
zatím mě to teda stálo 250,- oprava hadice + 200,- olej
G4 1,9TDi 81kW 1999

longer 205
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 29.12.2017 23:18

Re: Servo řízení

Příspěvek od longer 205 »

Zdravím ve spolek,koupil jsem 1.9tdi 66kw. Mam problém se server,když ráno nastartuji,tak nejde servo. Asi po minutě co je nastartováno tak jde už normálně. Olej sem kontroloval a je ho dost. Kde mam hledat závadu? Děkuji za radu
VW Golf IV 1.9 tdi 66kw r.v. 12.2000
VW Touran 2.0 tdi 8V BMM 12/2005

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1545
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Servo řízení

Příspěvek od varok »

Dobrý večer, taky se přidám. Servořízení mi funguje jak má, ale teče mi někde u servočerpadla. Nejvíce to vypadá, že to teče jak je přišroubovaná ta trubkohadice, tam kde je i čidlo. Čidlo jsem měnil asi před půl rokem, nové těsnění. Je možné že by to chcalo ve spoji jak je nalisovaná ta koncovka na průtokový šroub na hadici? Děkuji
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

buri12
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 29.12.2009 13:58

Re: Servo řízení

Příspěvek od buri12 »

patrikfeng píše:nesetkal se někdo s timhle zvukem? budu rád za rady co by to mohlo být... https://youtu.be/yutI0KSbFRM" onclick="window.open(this.href);return false;
Měl jsem stejnej zvuk.Mechanik mi vyměnil volnoběžku alternátoru a je po problému.Buri12.

razOr22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 27.04.2015 17:56

Re: Servo řízení

Příspěvek od razOr22 »

Zdarec chlapy, mam jenom dotaz ..
Má mít servo čerpadlo takovouhle axialni vůli nebo už je po smrti??? viz. video
A jeste jestli vadí když je ten regulační ventil poškrabany...? viz. foto
dík za připadné odpovědi
Přílohy
IMG_20190524_095243.jpg
VW Golf IV Variant 1.9 TDI / r. v 2004 / 74 kW /Zlínský kraj

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“