Zvlněné přední kotouče

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
CAPINO
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Písek -Praha

Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od CAPINO »

Ahoj všem,
Potřeboval bych poradit,protože si už nevíme rady !!!
Segra má golfa tdi 81 kw, tak k problému : na autě se vymění přední brzdy za nové ! po ujetí cca 1000 km se zvlní kotouč na pravé straně !! a při brždění to mlátí do volantu !!! Už jsou tam páté brzdy a to různých značek. poslední jsou přímo origoš VW !!! májí najeto 800 km a už to zase mlátí do volantu !!
vyměnený brzdový třmen,těhlice,ložisko a stále to samé.. Dají se nové brzdy a vše je O.K. jen do té doby než se najede určitý počet KM...
Naposledy upravil(a) CAPINO dne 29.11.2010 20:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od Storm »

A jakým stylem se s tím jezdí po té výměně? Ono to chce vždy nechat aspoň tak 300km zajet, prostě žádná prudká brzda. Jaký značky tam teda byly doposud? Občas co tu lidi psali, že se jim vlní kotouče, tak zkusily Zimmermany a ty byly o.k.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
CAPINO
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Písek -Praha

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od CAPINO »

S autem se jezdí pomalu ! a sto pro žádné prudké brždění !!
bylo tam Valeo, Ferodo,Ate,zimmermany,ale nevratný ! tak že proto se sem obracím :!:

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od VWMysak »

Uprav si nadpis dle pravidel, díky :!:

Je dobře nalisovaný ložisko? Co samotný kolo, neháže nebo něco? Všechno dobře utažený, brzdič chodí jak má?
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
CAPINO
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Písek -Praha

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od CAPINO »

právě,že vše je o.k. byla s tím i ve škodovce a taky na to nikdo nepřišel !!!

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od VWMysak »

Já bych to viděl na něco s nábojem jak píše tady Goauld a Luki o tom KO ložisku :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=74&t=161253" onclick="window.open(this.href);return false;
Jakou značku ložiska si tam dal?
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
CAPINO
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Písek -Praha

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od CAPINO »

vše je od kámoše ze škodovky,takže vše origo !! asi se tam zítra dá celá nová těhlice,náboj a uvidíme!

Uživatelský avatar
Karlos2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od Karlos2 »

Zdarec,máš určitě nakoplej náboj kola.Vylisovat a nechat zkontrolovat u nělakého soustružníka na házivost.

Uživatelský avatar
CAPINO
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Písek -Praha

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od CAPINO »

je možné,že by to bylo i na jiném co jsem koupil na vraku ? protože je tam už druhý a dělá to pořád !

Maslo23
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1549
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pha

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od Maslo23 »

me tohle delalo lozisko, jak bylo v pici, ak se vyosilo a kotouc jemne drhnul...byl tak krivej, ze kdyz se zaclo prudce brzdit, tak vybrovala palubovka jak blba

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od Jethro »

rozhodně něco kolem ložiska a náboje.jinak co brzdič vrací se?když jsi zatlačoval pístek,stříknul jsi pod prachovku WD 40? a plavání třmenu je pohyblivé?máznul jsi tam grafitku?sedí ten kotouč dobře na náboji,očistil jsi pořádně styčnou plochu?

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od ctvrta »

mam uplne ten samej problem, posledni poznatek je ze se to po case srovna :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: taky se chystam na tehlici s nabojem, protoze nic jinyho uz to bejt nemuze. ale chci to udelat na obou stranach. daval jsem novy lozisko, zaclo po 5tis km hucet, kotouc jsem na ty jedny strane daval asi 5x :!: taky brembo, febi, ate, zimmerman vsechny sli dohajzlu. pak to zacalo hazet po par prudkych zabrzdenich fakt fest ale po ujeti zhurba 20tis km to UPLNE prestalo a jenom huci lozisko.
Karlos2 píše:Zdarec,máš určitě nakoplej náboj kola.Vylisovat a nechat zkontrolovat u nělakého soustružníka na házivost.


ten naboj muze bejt ohnutej i v zavitech sroubu! pak to na soustruhu ani nemusi jit poznat. nebo dost slozite. u peugeotů je to prej naprosto bezna vec protoze maj navic jemnej zavit a proto taky kvuli tomu delaj loziska jedine dohromady s nabojema. neco na tom bude :roll: nedavno jsem se tu z nekym hadal ze prej naboj se ohnout nemuze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Skenin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 03.02.2008 23:55
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od Skenin »

Mám podobnej problém. Přezul jsem z 15" na 16" a hučí to jak naložená osmikola.
Dělá to už od celkem malý rychlosti a když přibrzdím, je to ještě horší. Občas to trochu třepe, ale žádná hrůza.
Když jsem to zvedl na heveru a točil kolama, tak pravý kolo jakoby v jednom místě lehce přibržďuje.Kolo se vůbec nehřeje. O víkendu mrknu na třmen, ale nepředpokládám nějaký velký zjištění. Když jsem tam měl 15", bylo to v poho.Že by větší páka na ložisko?
VW Golf III 1.6 AEE
VW Golf IV 1.9 TDi AHF

VW Golf II 1.6 CL

Dolejs04
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 29.08.2010 14:20

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od Dolejs04 »

já když jsem měl zvlněný kotouče asi podruhý, koupil jsem nový kotouče,desky,ložiska,náboje,vodíč čepy a uložení třmene a teď mám najeto přes 10 000km a je klid. čepy na nápravě mám ok.. hlavní přičinu vydím v náboji :negative:
Leon 1.6 16v 77kw BCB

Uživatelský avatar
sakytu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 10.11.2009 18:39
Bydliště: SVWK/ Zlate Moravce / Nitra

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od sakytu »

ja by som nevylucoval ani homokinetak, skontroluj manzetu poriadne ci nieje predrata.... pri vymene loziska sa kinetak trosku ponatahuje =>premaze a po par KM je zas suchy :wink:
VW Golf IV Variant 1,9TDI ALH -> EGR-off + TT puky+ Jednohmota+HDS57+VR6+ Dlhy 5Qalt + 312mm ATE v predu + ATE v zadu + FB Sprint 764 + Chip by TDIFun-> 106kW/145PS/351Nm

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“