Zvlněné přední kotouče

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Skenin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 03.02.2008 23:55
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od Skenin »

Dolejs04 píše:já když jsem měl zvlněný kotouče asi podruhý, koupil jsem nový kotouče,desky,ložiska,náboje,vodíč čepy a uložení třmene a teď mám najeto přes 10 000km a je klid. čepy na nápravě mám ok.. hlavní přičinu vydím v náboji :negative:
Vidět a vědět je rozdíl :-)
Předpokládám, že když všechno vyměním, tak to bude OK. Ale k příčině se tím asi nedohrabu a ta mě zajímá :wink:
Ale udělám to postupně. Třmen jsem měl rozdělanej a je v pohodě.
Teď budu dělat ramena (zadní silentblocky jsou KO) - je možný, že mi hučí gumy tím, že má náprava tendenci jít do rozbíhavosti....nevím....ověřím....
VW Golf III 1.6 AEE
VW Golf IV 1.9 TDi AHF

VW Golf II 1.6 CL

Uživatelský avatar
Tomas GOLF 1.6SR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 18.11.2011 19:27
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od Tomas GOLF 1.6SR »

Ahoj všem,
Taky problém ,mám měněné oba homokineťáky- vnitřní ,vnější-TOpran,ložisko s nábojem kola-Topran ,kotouče ,brzdové destičky -Ate,vyvážené kola,kola Continental sportcontact 2 205 /55 R16 ,udělané horní uložení tlumičů SKF ,dělalo mě to i na zimních ,a pořád když jedu pomalejš moc to nevibruje,ale jak zrychlím nedá se to skoro držet,ČEpy nové ,stabilizátor uložení nové, jediné co nemám tak kosti stabiku ty jsou staré- můžou dělat vibraci a zároveň uskakování auta po nerovnostech, tlumiče ok,mě to přijde jak homokineťák ta tyč nebo někde ulítlo závažíčko a prostě při rychlejším ježdění to vibruje do volantu.
Go nápravy přední i zadní,kromě tlumičů.. jsou původní,nevyteklé ,vracejí se dobře.

Díky za rady
GOLF IV 1.6 74KW benzín +LPG :-)

Dolejs04
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 29.08.2010 14:20

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od Dolejs04 »

nemáš nakopnutý kola? měl sem teď taky problém s třepáním volantu,zajedu na vyvážení a jedno kolo naražený...
Leon 1.6 16v 77kw BCB

Uživatelský avatar
Tomas GOLF 1.6SR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 18.11.2011 19:27
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od Tomas GOLF 1.6SR »

No to nevím, ale měl sem zimní na plechových kolech a šli hezky vyvážit jedno závaží na předku jsem měl , na litých kolech cca myslím 80g jinak kolem 60 g na zadku na předku méně asi 30g, a 15g druhé kolo to je podle mě moc,to šli kola blbě vyvážit ty jsou asi koplé.Ale problém je že na mých zimákách co jsem si koupil nové a dal na disky to taky vibrovalo.. nevidím to na to. Tak pořád se s někým radím, protože opravdu za nápravu dát už kolem 7000 kč a vyměnit tolik zbytečných věcí .. už mě to přímo štve, jak každý mechanik řekne tohle a tohle a bude to ok a nic ,nebo mě napadl silentblok na motoru, ale to je podle mě blbost.. prostě půlka volantu vibruje a uskakuje auto v zatáčkách..jak předek tak zadek..zadní náprava je hotova-vyměněné válcové siletbloky, mě už napadá jen povolené zadní ložisko .. to je prostě primitivní náprava.
Díky všem
GOLF IV 1.6 74KW benzín +LPG :-)

Dolejs04
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 29.08.2010 14:20

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od Dolejs04 »

buď v klidu já už sem do toho nasypal daleko víc než je 7000,- a až teď mám konečně klid. dal jsem brzdy 288. na těch zimních může bejt v háji pneu z výroby a dělá to problémy a taky není vyvažovačka jako vyvažovačka.. zkus zajet někam jinam a prohodit kola zepředu dozadu. jak jsou na tom zadní brzdy? ty máš ok?
Leon 1.6 16v 77kw BCB

Uživatelský avatar
Tomas GOLF 1.6SR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 18.11.2011 19:27
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od Tomas GOLF 1.6SR »

ty už budou ko .. ale ještě se prý dají ,ale už je to nan ich vidětz že jsou opotřebované ,no já jen tak plus mínus zap ředek jinak omplet za auto opravy a nejsou vidět tak kolem 40000 :-D no zkusím asi pak časem koupit jiný disky ,a pneu.
GOLF IV 1.6 74KW benzín +LPG :-)

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od Munez »

Zdravim.chtel bych vedet vas nazor.prijde mi,ze jsou zvlnene predni kotouce a stalo se to nejspis po te co borec zkousel brzdy ze 170 na nulu.porad me vnucuje,ze se to tim nemohlo stat,prej tohle brzdeni musi brzdy vydrzet.jaky mate na to nazor?jinak jedna se o kinderbrzdy 280.
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
Skenin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 03.02.2008 23:55
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od Skenin »

Munez píše:Zdravim.chtel bych vedet vas nazor.prijde mi,ze jsou zvlnene predni kotouce a stalo se to nejspis po te co borec zkousel brzdy ze 170 na nulu.porad me vnucuje,ze se to tim nemohlo stat,prej tohle brzdeni musi brzdy vydrzet.jaky mate na to nazor?jinak jedna se o kinderbrzdy 280.
Řekl bych, že se to klidně mohlo stát. Záleží i na tloušťce a taky značce kotoučů...
VW Golf III 1.6 AEE
VW Golf IV 1.9 TDi AHF

VW Golf II 1.6 CL

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od Storm »

Při jednom intenzivním brzdění si myslím, že se to nepovede zvlnit, ale u nějakých šmejdů koutoučů by to možné bylo. Pokud to ale takto zahříval párkrát po sobě, tak už je to dost pravděpodobné. Taky záleží jestli třeba po tom brzdění nechal delší dobu na brzdě. Pak se ty kotouče můžou taky nerovnoměrně deformovat.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

jejki456
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 10.07.2013 23:57
Bydliště: Karlovarsko

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od jejki456 »

Más podobný problám při jízdě nad 50km/h mi začne jít od kola zvuk jakoby zadrhávání kotouče Vaše poznatky ?

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od Meggy »

jejki456 píše:Más podobný problám při jízdě nad 50km/h mi začne jít od kola zvuk jakoby zadrhávání kotouče Vaše poznatky ?
velká vůle v ložisku, během krátké chvíle se ti zničí kotouče a pak už to bude vibrovat při každém brždění
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

jejki456
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 10.07.2013 23:57
Bydliště: Karlovarsko

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od jejki456 »

Meggy píše:
jejki456 píše:Más podobný problám při jízdě nad 50km/h mi začne jít od kola zvuk jakoby zadrhávání kotouče Vaše poznatky ?
velká vůle v ložisku, během krátké chvíle se ti zničí kotouče a pak už to bude vibrovat při každém brždění[/quote

A Bude stačit vyměnit ložisko ?

Uživatelský avatar
Woko_O
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 466
Registrován: 22.09.2011 22:50

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od Woko_O »

vůle v ložisku je blbost...

I kdyby hučelo tak má vůli minimální..od toho to prostě bejt nemůže.. Vždycky to všechno vznikne kotoučema..

jejki456
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 10.07.2013 23:57
Bydliště: Karlovarsko

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od jejki456 »

Woko_O píše:vůle v ložisku je blbost...

I kdyby hučelo tak má vůli minimální..od toho to prostě bejt nemůže.. Vždycky to všechno vznikne kotoučema..
Tak Dnes sundal kolo a pootáčel kotoučem a zjistil že je asi zvlněný je to na výměnu nebo se stím dá jezdit ? :(

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Zvlněné přední kotouče

Příspěvek od Storm »

Pokud má ještě dostatečnou tloušťku a házivost není velká, dá se ten kotouč stáhnout na soustruhu. Někde to dělají i bez jeho sundání.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“