"repas přední nápravy"

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

tomas89
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 19.03.2010 09:25
Bydliště: teplice

"repas přední nápravy"

Příspěvek od tomas89 »

zdravim chtěl jsem se zeptat začalo mi trochu mlátit přední kolo, tak když už v tom budu tak bych udělal obě. Ale chtěl jsem se zeptat co vše vyměnit? a jestli to zvládnu sam? díiky

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: "repas přední nápravy"

Příspěvek od GOLFÁK »

Takže,
horní uložení tlumičů,pak ramena buď vyměnit silentbloky(na to je potřeba lis) a čep spodního ramene,nebo se daj koupit už komplet osazený ramena dále tyčky stabilizátoru a samotnej stabilizátor.
Snad je to vše,kdyžtak mě určitě někdo doplní.
Potřebuješ na to místo a vercajk.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: "repas přední nápravy"

Příspěvek od vtuni »

stabilizátor měnit nemusí...

já bych to udělal takhle...
:arrow: silentbloky nápravnice 2ks
:arrow: horní uložení tlumičů + ložiska
:arrow: silentbloky ramen 2+2ks
:arrow: silentbloky stabilizátoru 2ks
:arrow: tyčky stabilizátoru popř. do origo tyček sehnat silentbloky např. powerflex 2+2ks
:arrow: silentblok motoru 1ks
:arrow: čepy ramen 2ks
:arrow: čepy řízení

(doplňkově... tyčky řízení+ ložiska kol)
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: "repas přední nápravy"

Příspěvek od Sicco »

taky mě to čeká, tak dík za pěknou soupisku :good: akorát začínám tou zadní, je to menší investice než ta přední :mrgreen:
Naposledy upravil(a) Sicco dne 14.08.2011 20:29, celkem upraveno 1 x.

tomas89
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 19.03.2010 09:25
Bydliště: teplice

Re: "repas přední nápravy"

Příspěvek od tomas89 »

taky díky snad to dopadne dobře. Dá se řict že budu měnit pouze kus za kus. tak by snad neměl někde nastat zádrhel :lol:

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: "repas přední nápravy"

Příspěvek od vtuni »

to jo..vzadu vyměníš horní uložení ..silentbloky v nápravě a hotovo..nic víc tam u téhle soci :mrgreen: vlečené nápravy není

zase ten velkej zadní siletnblok třeba od PF stojí víc než ty 2 do předních ramen :lol:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: "repas přední nápravy"

Příspěvek od GOLFÁK »

Blbě sem se vyjádřil.Tim stbilizátorem sem myslel samozřejmě silentbloky na stabilizátoru.
Jinak krásně rozepsaný vtuni :D
Mě to taky čeká udělat komplet nápravy.

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: "repas přední nápravy"

Příspěvek od Munez »

kdyz uz je tu psane o silentbloku motoru tak se jedna o ten spodni?prave po tom jak me upadl motor se me stava to ze kdyz treba na ctverku pridam a uberu a zase pridam tak cvaka neco v motoru.jak kdyby neco bylo volneho a tusim ze by to mohl byt ten spodni silentblok,protoze na nem to viselo.
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: "repas přední nápravy"

Příspěvek od vtuni »

jo myšleno spodní silentblok tzv. dogbone
dogbone EIP.jpg
jeslti ti na něm ležel motor plnou váhou tak je docela možný že bude mít zlomenej ten krček
viz foto rozebranýho dogbone
:arrow: http://img5.imageshack.us/img5/7295/42407232.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
foto vypůjčeno od alkytonového Boha Tommise
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: "repas přední nápravy"

Příspěvek od Munez »

jj celou vahou.spadla me strana od rozvodu na motoru AJM.servisak nejspis strhl sroub na silentbloku jak delal rozvody a ten jeden to neudrzel a cele to hnaplo za jizdy.od te doby to cuka a pri cuknuti takova jak kdyz kovova ranka.pokazde jenom kdyz razantne uberu a pridam plyn.takze rikas koupit cele nove nebo se to da nejak opravit?
myslel si ten krcek kde je ta guma? nebo to cele jak to jde videt kdyz je to slozene,protoze kdyz jsem se na to dival tak nikde neni zadna znamka poskozeni.treba kdyz to to rozeberu tak uvidim vic.
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: "repas přední nápravy"

Příspěvek od vtuni »

tak obvykle pokud není poškozenej tak se mění jen ty 2 gumy co jsou navlečený na tom trnu... (doporučuju už tam nevracet gumu ale kouput polyuretanový ..např. powerflex, BFI, strongflex..atd...)

na tvým místě bych lehce nadzvedl motor heverem..at se to dá snadno povolit......odmontoval ty 4 šrouby co ho drží (2 do nápravnice a dva zespodu..)
a rozebral ho jak ho má tommis na fotce.. a uvidíš.... může být po tomhle prasklej..nebo jen třeba ohnutej a to může dělat ten bordel...

tenhle silentblok totiž nedrží motor..jako takovej ale zabraňuje jeho houpání dopředu a dozadu...a to je přesně to co popisuješ..že při akceleraci či brzdění se to projeví..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: "repas přední nápravy"

Příspěvek od Munez »

jj diky.ja se na to podivam a uvidim vic.
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Coudak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 23.12.2010 16:21

Re: "repas přední nápravy"

Příspěvek od Coudak »

Zdarec,
jen bych poprosil o radu. Taky se chystám na přední nápravu. Jen bych se chtěl zeptat ohledně náhradních dílů a jejich kvality. Pořád tu čtu jedině originál což chápu, ale jsem student, tak nemám moc peněz na zbyt. Tak kdybyste mi řekli zda je to dobrý výběr nebo ne! Vyšlo by mě to na 3100,-. Díky za rady
Od firmy FebiBilstein:
uložení nápravy
uložení stabilizátoru
stabilizátory

od TRW:
čepy ramene
silentbloky jak přední i zadní
čepy řízení

od Monroe:
uložení tlumičů-sadu

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: "repas přední nápravy"

Příspěvek od jurod »

Proč to nevezmeš vše od Febi? Uložení tlumičů třeba mají levné... a jsou to výrobci origo dílů... když jsi koupíš třeba uložení tlumičů Febi, tak si tam můžeš všimnout vybroušené místo obvykle tam kde bývá logo VW.
A ještě napiš klubákovi - sebo - http://www.hanza-autodily.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; budeš to mít možná ještě za lepší cenu :wink:
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Coudak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 23.12.2010 16:21

Re: "repas přední nápravy"

Příspěvek od Coudak »

Díky za radu. Máš pravdu když to vemu vše od Febi, tak je to ještě o pár stovek levnější. Určitě se ještě poptám "seba".

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“