Klepe mi při zatáčení přední náprava

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

PeteVine
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.08.2012 13:41
Bydliště: Olomouc

Klepe mi při zatáčení přední náprava

Příspěvek od PeteVine »

Zdravím vás,
mám VW Golf IV 1.9TDi teprve asi 14 dní a při zatáčení mi klepe něco od předních kol. Čím rychleji jedu, tím to klepe rychleji. Mechanik mi řekl, že jsou to ložiska, druhý mechanik že jsou to klouby a třetí, že by to mohly být přední kotouče. Jsem z toho docela v pasti. Nevíte co by to mohlo být?

Předem díky za odpověď

Uživatelský avatar
sakytu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 10.11.2009 18:39
Bydliště: SVWK/ Zlate Moravce / Nitra

Re: Klepe mi při zatáčení přední náprava

Příspěvek od sakytu »

bohuzial vsetci traja mozu mat pravdu :roll:
Podla mna odbornik by po skusobnej jazde a naslednej obhliadke mal na 99,9% zavadu odhalit.
Treba niekde zacat....takze najskor by som pozrel manzetu na homokinetaku ci nieje pretrhnuta (postlacat, potocit poloos). Potom zdvihni koleso a roztacaj ho dopredu do zadu a sleduj ci sa poloos otaca spolu s kolesom (musi byt bez vole cize ked sa potoci kolesom musi sa hned potocit aj poloos)
Osobne to vidim na homokinetak, lozisko by hucalo pri zatazeni a neklepalo, kotuce by nemali ostry zvuk (zelezo na zelezo) teda ak sa to tak prejavuje!?
VW Golf IV Variant 1,9TDI ALH -> EGR-off + TT puky+ Jednohmota+HDS57+VR6+ Dlhy 5Qalt + 312mm ATE v predu + ATE v zadu + FB Sprint 764 + Chip by TDIFun-> 106kW/145PS/351Nm

PeteVine
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.08.2012 13:41
Bydliště: Olomouc

Re: Klepe mi při zatáčení přední náprava

Příspěvek od PeteVine »

Právě že odborníci řekli každej něco jiného, tak proto vůbec nevím.
Kolo jsem měl zvednuté, točil jsem s ním dozadu a dopředu a poloosa se točí s ním (buď se mi to jen zdálo, anebo se poloosa pootočila až po pootočení kola o 1mm na obvodu - byl by to velký problém?).
Jinak, manžeta vypadá jako nová a na poloose je ještě čárovej kód.

Projevuje se to takhle: Když jedu tak 25km/h a více, tak stačí lehce vychýlit volat a začne to lehce klepat. Když zrychlím na 60km/h v takové mírné zatáčce co tu máme, tak to při tom zatáčení klepe už docela dost. Když jedu po rovince cca 90km/h a zkusím s tím jen lehce zavlnit, tak to klepe jako blázen. Dělá to hlavně při zatáčení doleva.

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Klepe mi při zatáčení přední náprava

Příspěvek od VWMysak »

Bud homokineták nebo se ještě podívej jestli není povolená matka ve středu kola.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
sakytu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 10.11.2009 18:39
Bydliště: SVWK/ Zlate Moravce / Nitra

Re: Klepe mi při zatáčení přední náprava

Příspěvek od sakytu »

este k tomu klepaniu, je to klepanie kov na kov, alebo tupy zvuk, alebo hadze autom, alebo nadskakuje?
VW Golf IV Variant 1,9TDI ALH -> EGR-off + TT puky+ Jednohmota+HDS57+VR6+ Dlhy 5Qalt + 312mm ATE v predu + ATE v zadu + FB Sprint 764 + Chip by TDIFun-> 106kW/145PS/351Nm

abe_by_cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 21.03.2010 12:31

Re: Klepe mi při zatáčení přední náprava

Příspěvek od abe_by_cz »

Mám stejný problém, náboj kola vyměněn, vůle žádná. Děje se to, když mám kola narovno nebo vytočené doleva, čím vyšší rychlost tím vyšší hukot....

Darius4593
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 23.01.2013 23:34

Re: Klepe mi při zatáčení přední náprava

Příspěvek od Darius4593 »

Tak jste to vyresili?? ja mám totiž úplně stejny problém. Klepe mně to jak kdyz zatocim doleva nebo doprave a uz aj kdyz jedu rovne pri vyssi rychlosti. To klepaní ide hlavně slyšet u spolujezdce primo pod nohama. A jestli někdo ví co tomu je tak prosím pomozte díky.

radim299
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 18.06.2013 07:30

Re: Klepe mi při zatáčení přední náprava

Příspěvek od radim299 »

Možná taková rada na prd, ale zkuste dotáhnout ty kola :-D

Uživatelský avatar
wenousch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 30.08.2009 12:39
Bydliště: Praha, Vysočina

Re: Klepe mi při zatáčení přední náprava

Příspěvek od wenousch »

Ahoj, vyřešil už někdo tenhle problém? Už pár tisíc kilometrů má úplně stejný problém. Poslední dobou to je čím dál hlasitější.
Díky za rady.

dyscac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 20.03.2015 12:39

Re: Klepe mi při zatáčení přední náprava

Příspěvek od dyscac »

Momentálně mi to dělá taky, takový klepání (občas vrznutí) kov-kov při zatáčení doleva a občas to při jízdě rovně vibruje volantem (ale neklepe) Co jsem slyšel, tak na 99% by to měly být vnější homokinetické klouby. Příští týden to budu měnit, tak napíšu, jestli se to zlepšilo.

Teď ještě pořád vybírám, co přesně koupit - zatím to vypadá na zn. Metelli. Co jsem četl, tak jsou kvalitativně ok a cena je dobrá. Pokud bych měl víc € šel bych do těch od zn. Spidan...
GOLF IV Variant, 1.9TDi, 96kw

Uživatelský avatar
wenousch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 30.08.2009 12:39
Bydliště: Praha, Vysočina

Příspěvek od wenousch »

Kloub jsem měnil minulý týden a dělá to pořád. Ještě připadá v úvahu ložisko a nebo vnitřní kloub, ten na poloose. Ale to je drahá sranda.

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1030
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepe mi při zatáčení přední náprava

Příspěvek od oneb1t »

a co cepy rizeni?
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
wenousch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 30.08.2009 12:39
Bydliště: Praha, Vysočina

Re: Klepe mi při zatáčení přední náprava

Příspěvek od wenousch »

Čepy řízení jsou OK, měnil jsem je s nápravou. Do toho mi ještě komplet chcípla spojka a je třeba udělat i setrvák, takže z toho mám radost :cry: Ale na tuhle závadu bych rád přišel, je to celkem nepříjemný zvuk a přenáší se to až do volantu.

dyscac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 20.03.2015 12:39

Re: Klepe mi při zatáčení přední náprava

Příspěvek od dyscac »

Kluci, nestrašte mě! Nechce se mi vyhodit pětku nebo víc zbytečně. Navíc je to fakt nepříjemný zvuk a když jedu na kruháči, tak mi příjde, že to pravý kolo snad upadne...

No nic, vyměním a dám vědět :good:
GOLF IV Variant, 1.9TDi, 96kw

dyscac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 20.03.2015 12:39

Re: Klepe mi při zatáčení přední náprava

Příspěvek od dyscac »

kluci, tak sice jsem zatím najel asi jen 150km, ale klepání přestalo, tak doufám, že se už ani neobjeví :-) vyměnil jsem ty vnější homokinetické klouby a namotoval tam ty Metelli... EDIT: ujeto přes 1000km a nic se neozývá :)
GOLF IV Variant, 1.9TDi, 96kw

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“