Nástřik podvozku

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Stev86
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 30.06.2011 22:40

Nástřik podvozku

Příspěvek od Stev86 »

Zdravím, před vánocemi jsem dával nové silentbloky zadní nápravy (takové ty gumové válce) jenže abych je dostal ven z nápravy musel jsem to nahřát a tím pádem shořel ochraný nástřik na těch okách v kterých jsou ty silentbloky uloženy a chtěl bych se zeptat kterou barvu nebo sprej (konkrétní výrobek) použít aby to chránilo před korozí jak původní nástřik? Jde mi hlavně o to abych to nemusel natírat každý rok znovu a znovu a aby byla co nejvíc chráněna náprava křed korozí. Díky :)
VW GOLF IV ARL 136Kw 400 Nm, Kat ON, ERG On

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od duduh »

Proč jsi to nahříval?Postup jak to dostat ven bez poškození laku je tu několikrát popsaný.Tak jako zpětná montáž.Stejně ta původní barva stojí za :gey: .Teď to pořádně očisti,dej tam základovku a natři to nějakou tou sračkou na spodek.

Stev86
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 30.06.2011 22:40

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od Stev86 »

No jo stalo se :) nevím jestli to má vůbec cenu dělat ted v zimě když to pořádně ani neuschne nebo počkat do jara, zatím je to jen povrchová koroze a nevíš která ta sračka je nejlepší?
VW GOLF IV ARL 136Kw 400 Nm, Kat ON, ERG On

Uživatelský avatar
Woko_O
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 466
Registrován: 22.09.2011 22:50

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od Woko_O »

Lepší je to nastříkat přímo na čistej kov bez základu. Shodou okolností jsem to včera dělal taky. Nastříkal jsem to Tectyl ochranou na podvozky. Něco to vydrží,ale není to věčný..

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od duduh »

:? Podívej se na vše co je natřené "červenou" základovkou.Není tam rez.Proto říkám základ a potom nějakou tu sračku.Natíral jsem střechu základem a potom barvou a drží to.Soused to natřel chytrou barvou a je to celé v :gey: .

Stev86
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 30.06.2011 22:40

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od Stev86 »

Říkáš jedině :) červenou základovku? Ptám se protože doma mám šedou základovku a je taky antikorozní.
VW GOLF IV ARL 136Kw 400 Nm, Kat ON, ERG On

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od duduh »

:roll: Opravdu nevím jak to je se složením té základovky ale zdá se mi že opravdu ta červená drží nejlépe.Ono by to šlo určitě i s tou šedou.

Stev86
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 30.06.2011 22:40

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od Stev86 »

Tak jsem byl poučen že červená je na pozink a šedá je antikorozní, nechám to na léto až bude podvozek důkladně umytej provozen :) ted by to s tou solí co je tam bylo asi zbytečný.
VW GOLF IV ARL 136Kw 400 Nm, Kat ON, ERG On

NeX
Člen klubu
Příspěvky: 12
Registrován: 07.07.2009 16:20
Bydliště: Loděnice

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od NeX »

To je přece blbost ne ? na co budeš natírat pozink základovkou ? Pozink je sám o sobe antikorozní.. a rozdíl mezi červenou a šedou základovkou není kromě barvy žádnej. :)

Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od sahara »

NeX píše:To je přece blbost ne ? na co budeš natírat pozink základovkou ? Pozink je sám o sobe antikorozní.. a rozdíl mezi červenou a šedou základovkou není kromě barvy žádnej. :)
i pozink rezne, nevěřil jsem tomu ale jo(asi byl špatně udělanej)......na celym zadku jsem měl malý puchýřky a když jsem je promáčkl šroubovákem tak byla rez....
můj postup - očistit, konkor 500, resistin car a ještě na vrch tlumex .....
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od marfy8 »

Ona i nerez rezne...
Zkráceně: ve firmě která dělá s nějakýma solnýma chemikáliema měníme nerezové výrobky každé 4roky. Prostě jsou prohnilé. Nevěřil bych ale na vlastní oči jsem viděl.
Takže každá vrstva ochrany se určitě na podvozek hodí.

Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od sahara »

tak vono nad vejfukem když sundáš ty kryty na vejfuk,tak tam to taky pěkně rezne a je to pozink
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

W.A.R.84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 02.05.2012 17:01
Bydliště: Bučovice

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od W.A.R.84 »

Zdarec klubáci, mám takovej blbej dotaz.Stříkal jsem podvozek a dutiny a chybí mi tam asi 8 zátek od dutin.Kámoš říkal že tam nějaké nemají být normálně pro odvod vody.Nemáte někdo fotku kde mají být a kde ne.Moc by mě to pomohlo.Nebo je to kec a mají být všude.Díky za rady.
VW GOLF IV TDI 66kw AGR.turbo ARL 110kw+sání,trysky PP764,chip,kat off,egr off,Jednohmota oblož.HDS

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od duduh »

Prahy,podběhy,zadní kufr (rezerva) - všechny
Přední a zadní nosníky - žádné

W.A.R.84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 02.05.2012 17:01
Bydliště: Bučovice

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od W.A.R.84 »

ok.dík
VW GOLF IV TDI 66kw AGR.turbo ARL 110kw+sání,trysky PP764,chip,kat off,egr off,Jednohmota oblož.HDS

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“