Bouchání zadní nápravy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Bouchání zadní nápravy

Příspěvek od tomakecTD »

LEMFÖRDER made in germany. Ne PRC :good: :laugh:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Bouchání zadní nápravy

Příspěvek od duduh »

Zadní silenblok se montuje na nápravě a šroub se dotahuje při svěšené nápravě.Tedy když autí spustím ze zvedáku tak na silenbloku je již pnutí a je namáhán (kroutí se) již v klidu.Tzn. že když autí spustím a teprve potom dotáhnu šroub tak je silenblok ve středové klidové poloze a silenblok není tak namáhán a je v základní poloze.
TO tomakecTD: Ano :arrow: offic. Germany. :pleasantry: Jestli jsem nevyhodil krabičku tak ti tu Chinu ale nafotím

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Bouchání zadní nápravy

Příspěvek od tomakecTD »

:D Nafoť. Ale jo, všecko je možné. Ale na mojí krabičce je čistě jen germany.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Bouchání zadní nápravy

Příspěvek od duduh »

TO tomakecTD: A věříš že je to ORIGO krabička?
:mrgreen: Jako zákazník již nevěřím v originální náhradní díly a v jejich kvalitu!!! Tak jako třeba na tom fotu ty ORIGO kuláky.
Přílohy
kul č 01.jpg
kul č 02.jpg

Uživatelský avatar
romancek888
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nitriansky kraj,Slovensko

Re: Bouchání zadní nápravy

Příspěvek od romancek888 »

delong píše:Zdravím
prečítal som tu všetko ale nejak my asi uniklo všade sa hovorí o polohe umiestnenia nového silentbloku značkou ale vetšinou sú tu len novšie priemer 71. Ja ale mám starší typ 69. Chcel by som vedieť ako sa montuje správne tento starší typ. Kde sú značky na náprave a kde na silentbloku? V akej polohe voči náprave ho správne nalisovať? Ďakujem.
...tak jak je to s tymi 69mm kov/guma?...poloha?poradi niekto konkretne.../strana15 foto stareho silenbloku v naprave/
dakujem

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Bouchání zadní nápravy

Příspěvek od duduh »

Je to s tím "C" čkem? Nafotit L/P.

Uživatelský avatar
romancek888
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nitriansky kraj,Slovensko

Re: Bouchání zadní nápravy

Příspěvek od romancek888 »

To "C"ecko ma byt nalisovane do napravy v akej polohe?alebo je to pri tomto type silenbloku jedno?

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Bouchání zadní nápravy

Příspěvek od tomakecTD »

Takže kluci, byl čas, vyměněno.

Dával sem tam lemforder plastové 72mm. Můj rok auta je 12/2001 - byly tam z výroby taky plastové. Nicméně je dostat ven, pěknej hnus, kulatinu tak kolem 68mm a pořádnou palici :drinks:

Pak vyrobit stahovák ze závitovky a podkládat ho - jde to tam fakt pěkně blbě.

Auto je dost tuhé na zadek, jízda pohodová, jde to docela dost poznat!
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

terzdek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 11.12.2013 21:23
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Bouchání zadní nápravy

Příspěvek od terzdek »

Ahoj všem,

mám prosbu. Od zadní nápravy se ozývají strašné vrzající zvuky.

1) při přejetí nerovnosti - zpomalovací pruh
2) vrzá pouze, když je venku méně jak 10 °C
3) čím větší zima, tím horší
4) čím větší váha na zadku - tím horší zvuky

Dále slyším bouchání od zadního pravého kola, ale to bude asi miska od tlumiče. (Tlumiče měněny, před koupí auta).

Prosím, čím to je?
Golf IV, 1.9 TDI 74 KW PD, AXR ....kombi

kattas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.05.2014 09:38

Re: Bouchání zadní nápravy

Příspěvek od kattas »

Ahoj. Pročetl jsem si celé toto téma a mnohdy zde někdo psal, že po výměně všeho na zadku mu auto stále mlátí. Já mám ten stejný problém. Auto bylo v pohodě, ale pak mi odešly tlumiče. Musel jsem "bez nich" odjet cca 100km naložený 4 lidmi plus v kufru nějaké zavazadla. Pak jsem tlumiče vyměnil. Auto ale mlátilo při přejezdech příčných prahů, větších der anebo nějakých propadlinach, kde se auto pořádně zhouplo... No nic, tak přišla na řadu výměna silentbloků zadní nápravy. Byly už načaté...bohuzel bez zlepšení. Nakonec jsem vyměnil i uložení tlumičů, ikdyz bylo dle mého názoru v pořádku... Bohužel stále nic... Auto pořád mlátí a mlátí. Už nevím co s tím. Vyhodil jsem zadní sedáky, rezervu, všecko, ale ničím v kufru to nebylo... Nemá někdo nějaký typ? Na zvedaku jsem zkoušel mlátit a třepat s výfukem a taky nic...

smecák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 08.10.2007 22:07

Re: Bouchání zadní nápravy

Příspěvek od smecák »

Ahoj, mám ten istý problém. Vymenil som tlm.+uloženie, nové-neorig. pruž.,-búchalo. Tak som vymenil silentbloky na zad. náprave-boli už rozbité tak som myslel že to búcha v nich, auto spevnilo ale búcha dalej. Tak som kúpil z vrakov origo pruž . Nič. Búcha dalej.- Zadne uloženie sme na tlm. utiahli vzduch. utahovačkou, tak ma napadlo že mala slabý tlak-alebo bola zle "prepnutá" tím pádom by ulož. slabo utiahla a búcha to tam.Uvidím, každopádne idem po zime znovu - nové ulož. a zadné tlm., skúsim sachs.
Záleží aj od zvuku pri tom búchaní, -známy od fachu mi vravel že dost často hlavne u Fábií -(tuctové auto tak ich robil vela), ale zadek je uchytený rovnako ako na Golfe že tam buchy,klepy -jednoducho "zlobu" robili plastové vypuklé krytky na hornom ulož. Ja ich tam pri výmene nedám, uvidím čo to povie. Posledná vec sú zad. ložiská-celé náboje.-to som ešte nemenil. PS aj staré gumy robia galibu ale po zmene na zimné 14" búcha tiež.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Bouchání zadní nápravy

Příspěvek od srotty »

Teď jsi tam dal co za tlumiče ?

smecák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 08.10.2007 22:07

Re: Bouchání zadní nápravy

Příspěvek od smecák »

Teraz KyB Excel-G. ale skúsim ešte asi Sachs.-aspoň dozadu, tých 100e ešte obetujem. Inak zdá sa mi že ked veziem v zadu 2-3 ľudí to tak nebúcha, ale to je iba pocit a väčšinou jazdím sám alebo 2 ja.

kattas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.05.2014 09:38

Re: Bouchání zadní nápravy

Příspěvek od kattas »

Já jsem tam měl bilsteiny a myslel jsem že klepou právě ony, tak jsem je prodejci vrátil a vzal Sachs a stejně tě pořád mlátí. Je to už na palicu. Ještě zkusím vyhodit celý zadní stabilizátor pryč a projet to bez něho, ale moc tomu nevěřím. Podkladali jsme i nádrž, hrdlo nádrže a to bylo taky bez vlivu na mlácení.

kattas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.05.2014 09:38

Re: Bouchání zadní nápravy

Příspěvek od kattas »

Dnes jsem zajel na STK a nechal jsem si udělat prohlídku podvozku na té jejich "zkusebne", ale mlácení se tam vůbec neprojevilo, podvozek je dle technika naprosto v pořádku a musí to dělat nějake plasty nebo něco podobného

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“