Bouchání zadní nápravy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
3necky_LEV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní morava

Příspěvek od 3necky_LEV »

PAGOS píše:Čéče měl jsi pravdu, fakt dělají dva druhy. Liší se to v průměrech. jeden má 69mm = 1J0501541D cena OE dílů 1040,- s dph a ta druhá možnost je 71mm = 1J0501541c a ten je OE díl za 480,- s dph, ceny jsou za kus
poradíte někdo, který typ teda objednat pro TDI 66kW z roku 2000 ? :wink: díkes petr

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

silentblok

Příspěvek od alean »

silentblok
Přílohy
Bez názvu.JPG
Bez názvu.JPG (70.18 KiB) Zobrazeno 8492 x

broza
Závodník
Závodník
Příspěvky: 555
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od broza »

TAk už je mám taky vyměněný, práce na necelý 4 hoďky. Náprava dolů silentbloky vybouchat kladivem, díru přejet smirkem namazat vazelínou a šup tam s novýma. Pěkně strávené odpoledne :lol:

Uživatelský avatar
Arnost
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od Arnost »

broza píše:TAk už je mám taky vyměněný, práce na necelý 4 hoďky. Náprava dolů silentbloky vybouchat kladivem, díru přejet smirkem namazat vazelínou a šup tam s novýma. Pěkně strávené odpoledne :lol:
Tys sundával nápravu z auta dolů nebo jsi ji jenom odehnul?

broza
Závodník
Závodník
Příspěvky: 555
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od broza »

Arnost píše:
broza píše:TAk už je mám taky vyměněný, práce na necelý 4 hoďky. Náprava dolů silentbloky vybouchat kladivem, díru přejet smirkem namazat vazelínou a šup tam s novýma. Pěkně strávené odpoledne :lol:
Tys sundával nápravu z auta dolů nebo jsi ji jenom odehnul?
Oddělal jsem brzdový trubičky a náprava šla celá dolů. Na zemi se to dělá o moc lépe.

Uživatelský avatar
Arnost
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od Arnost »

To je pravda :lol:

Uživatelský avatar
catdavid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od catdavid »

Taky jsem to dělal a neměl jsem ani zvedák jen dvě panenky!Vytáhnout nápravu je uplně nejlepší!Vymlátil jsem ten starej ven,ale zustala mi tam ta kovová objímka,tak jsem ju musel rozříznout.Pak jsem to pěkně namazal a šup tam s novejma!Trošku jsem jim domlouval kladivem,ale stahovák jsem nepotřeboval.Bouchalo to hlavně v zatáčkách na nerovnostech a na příčnejch překopech cesty.Teď jsem koupil druhého golfa a tam je to taky v pr...,takže mě to čeká zase na novo!Přeju všem hodně úspěchu!!!!!! :lol:

broza
Závodník
Závodník
Příspěvky: 555
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od broza »

Jak vidím tak Olomočáci jsou hold šikovní :lol: :wink:

Uživatelský avatar
vwberni
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4 Modrany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vwberni »

broza píše:Jak vidím tak Olomočáci jsou hold šikovní :lol: :wink:
ja uz je mam taky v garazi. cekam az bude mit mechanik cas. zadni napravu chce vyndat,prace bude stat 2000. silent jsem koupil origo v mcd za 1600, ale ted nevim jestli mi tam vlezou. kdyz tam napujdou a bude to ten druhy prumer tak musim volit jedine meile. origo se to prej uz nedela. doufam ze to bouhani je opravdu z toho. jeste by me zajimalo kdyz trenba najedu zadkem na obruvnik tak jde zaslechnout takovy povrznuti ze zadku. neco jako kdyz vrzne palanda. ale ne skripani. proste takovej divnej starej zvuk :( co by to mohlo byt ? neco prostrikat ? nebo uz k.o i tlumice ? nechal jsem je ale merit a jsou ok vpredu jsou novy.
Přílohy
DSC00034.JPG
DSC00034.JPG (41.83 KiB) Zobrazeno 9125 x
DSC00033.JPG
DSC00033.JPG (43.17 KiB) Zobrazeno 9127 x

Uživatelský avatar
catdavid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od catdavid »

vwberni
Můžou vrzat aj ty silenbloky,nejčastější závada je,že se ty gumy urvou kolem toho pouzdra v kterém jsou zatavené a pak to místo pružení vrže!Jestli si nejseš něčím jistej tak to neřeš,jak tu nápravu vytáhneš,tak budeš mít vše jak na dlani a můžeš se na to pořádně podívat!!!Tlumiče,silenbloky,ald!

Uživatelský avatar
Arnost
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od Arnost »

A jaká značka těch silentbloků je teda nejlepší? Nemáte někdo skušenost?

Uživatelský avatar
vwberni
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4 Modrany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vwberni »

Arnost píše:A jaká značka těch silentbloků je teda nejlepší? Nemáte někdo skušenost?
,,nejlepsi je original,, :lol: jinak neni asi moc na vyber pokud je to ten druhej rozmer tak to dela jen mayle nebo jak se tomu nadava ten bude snad taky ok mam od nich spojovacku a ridi to zatim :wink:

Uživatelský avatar
Brzda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Brzda »

ja jsem dal Febi za 660kc/ks

Uživatelský avatar
catdavid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od catdavid »

Tak to mám za sebou!Dával jsem Febi průměr 69mm za 700kč/ks a je to jako v bavlnce!!!Dám sem nějaké fotky a trošku to popíšu!Dělal jsem to už podruhé,tak jsem věděl co a jak!Neměl jsem ani zvedák ani stahováky na silentbloky jen dvě ručičky!Pokud bude někdo potřebovat poradit může zavolat na 603742155!
Přílohy
S tím tlumexem si dejte záležet  na brzdových trubkách!Pak jen stačí odvzdušnit a je to hotovo!
S tím tlumexem si dejte záležet na brzdových trubkách!Pak jen stačí odvzdušnit a je to hotovo!
DSC00256.JPG (38.01 KiB) Zobrazeno 9038 x
No a pak jen přidělat pružiny,brzdy a pěkně to všechno zastříkat tlumexem ať to trochu vypadá.
No a pak jen přidělat pružiny,brzdy a pěkně to všechno zastříkat tlumexem ať to trochu vypadá.
DSC00255.JPG (39.45 KiB) Zobrazeno 9040 x
Když jsem to dával dohromady,tak jsem si to nejdřív pověsil na tlumiče a  nedával jsem tam pružiny,je pak snažší  to prišroubovat na silentblokách.
Když jsem to dával dohromady,tak jsem si to nejdřív pověsil na tlumiče a nedával jsem tam pružiny,je pak snažší to prišroubovat na silentblokách.
DSC00255.JPG (39.45 KiB) Zobrazeno 9043 x
Pak už stačí jen pěkně natřít a může se montovat nazpět!
Pak už stačí jen pěkně natřít a může se montovat nazpět!
DSC00240.JPG (41.88 KiB) Zobrazeno 9036 x
Tak nějak by to mělo vypadat!
Tak nějak by to mělo vypadat!
DSC00251.JPG (33.58 KiB) Zobrazeno 9043 x
Udělal jsem si z trubky malé domlouvátko,abych to tam pěkně dastal.Pak už stačí jen namazat a pomalu a jistě ho tam namlátit!UPOZORNUJU VŠECHNY CO SI MYSLÍ,ŽE TO TAM DOSTANOU JEN TAK BEZ POŘÁDNÉHO OČIŠTĚNÍA A NAMAZÁNÍ,TAK SE PLETOU!!!!JE TO DOST NATĚSNO!!
Udělal jsem si z trubky malé domlouvátko,abych to tam pěkně dastal.Pak už stačí jen namazat a pomalu a jistě ho tam namlátit!UPOZORNUJU VŠECHNY CO SI MYSLÍ,ŽE TO TAM DOSTANOU JEN TAK BEZ POŘÁDNÉHO OČIŠTĚNÍA A NAMAZÁNÍ,TAK SE PLETOU!!!!JE TO DOST NATĚSNO!!
DSC00252.JPG (36.8 KiB) Zobrazeno 9045 x
ULOŽENÍ MUSÍ BÝT UPLNĚ ČISTÉ AŽ NA KOV,JINAK TAM TY SILENTBLOKY NEDOSTANETE A BUDETE JE MUSET LISOVAT!
ULOŽENÍ MUSÍ BÝT UPLNĚ ČISTÉ AŽ NA KOV,JINAK TAM TY SILENTBLOKY NEDOSTANETE A BUDETE JE MUSET LISOVAT!
DSC00246.JPG (42.37 KiB) Zobrazeno 9051 x
Staré siletnbloky vytáhnout není problém,postačí troška hrubého násilí!Nejdřív vytáhnu starou gumu a potom pilkou naříznu pouzdro a jde to hladce!NEZAPOMEŃ TE SI POZNAČIT V JAKÉ POLOZE SE NACHÁZEL A´T MŮŽETE PAK NASADIT NOVÉ.
Staré siletnbloky vytáhnout není problém,postačí troška hrubého násilí!Nejdřív vytáhnu starou gumu a potom pilkou naříznu pouzdro a jde to hladce!NEZAPOMEŃ TE SI POZNAČIT V JAKÉ POLOZE SE NACHÁZEL A´T MŮŽETE PAK NASADIT NOVÉ.
DSC00242.JPG (52.8 KiB) Zobrazeno 9048 x
Než sundáte nápravu musíte odpojit vše co je na ní dokonce i brzdové trobky,jdou sice vycvaknout,z plastovejch pacek ale jsou provlečeny nápravou a musí se rozpojit aby šla náprava vytáhnout.
Než sundáte nápravu musíte odpojit vše co je na ní dokonce i brzdové trobky,jdou sice vycvaknout,z plastovejch pacek ale jsou provlečeny nápravou a musí se rozpojit aby šla náprava vytáhnout.
DSC00256.JPG (38.01 KiB) Zobrazeno 9047 x
Tak jsem to měl zvedlé a stačí to uplně bohatě!Vymontování mi trvalo zhruba tři hodky!
Tak jsem to měl zvedlé a stačí to uplně bohatě!Vymontování mi trvalo zhruba tři hodky!
zn.JPG (34.74 KiB) Zobrazeno 9038 x
Naposledy upravil(a) catdavid dne 12.05.2007 12:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mafox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 468
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mafox »

taky chci být tak šikovnej :)
VW Golf IV 1,6 16V r.v. 2000 3dv.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“