Brzdič

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
TDITomas99
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 31.01.2012 19:21

Brzdič

Příspěvek od TDITomas99 »

Potřeboval bych poradit jak sundám gumové těsnění na brzdiči ?? Díky za radu
Přílohy
Brzdič.jpg

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Brzdič

Příspěvek od vtuni »

myslíš prachovku pístku..?? prostě chytneš natáhneš a stáhneš dolů..můžeš si pomoct třeba šroubovákem.. nebo v případě že chceš aby přežila dřevěnou špachtličkou...obvykle se ale mění za novou takže ji prostě kuchneš nožem
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Brzdič

Příspěvek od xerxes »

jednodušši vysunout pist a neni co řešit stejne pak bys ji tam nenarval

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Brzdič

Příspěvek od duduh »

:? Máš to zadní třmen.S tou výměnou si člověk neznalý užije. Luki vlastně někde jsme to tady i popisovali. Ten pístek vytlačíš pomocí toho táhla ruční brzdy.Dáš nový O kroužek,manžetu natáhneš na pístek tak, aby ti asi cca polovina trčela směrem k třmenu,nasadíš ji do žlábku třmenu,zatlačuješ pístek (pozor na O kroužek) a otáčíš s ním ve směru hodinových ručiček...........s přípravkem brnkačka.Nezapomeň si gumové části a pístek potřít silikonbreke kapalinou. Nééééééééééééé vazelínou na ložiska nebo WDčkem!!!Dá se i koupit samostatně v poduškách cca 25,-Kč.
Chtělo by to dát ještě silikon vazelinu do pístku (nutný demont segerky u tlačného pístku)....a další věci.Prostě když to mám demontovaný tak udělám celkový repas: Prachovka,1+2 O kroužky,simerink čepu a 2 nová gumová lůžka držáku třmenu.Dát novou brzdovku DOT4 ATE...Odkud jsi?

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Brzdič

Příspěvek od duduh »

: :pleasantry: Tak jsem si popsal výměnu zadní manžetky.Nebudu to ale mazat. Ano,na obrázku je opravdu přední třmen.
Tedy znova:V případě demontu předního brzdového třmenu z auta přední pístek vytlačit nejlépe kompresorem přes otvor šroubu brzdové hadičky.Na autě to jde udělat i sikovkama. Tu manžetu nasadit jak jsem popisoval.Nemusíš ale točit pístkem.Jen opatrně tlačit pístek.
Naposledy upravil(a) duduh dne 25.05.2014 21:18, celkem upraveno 1 x.

TDITomas99
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 31.01.2012 19:21

Re: Brzdič

Příspěvek od TDITomas99 »

Díky za návod, pístek už mám venku, seženu jen nové věci a zase to sestavím všechno zpátky .. Praha

Uživatelský avatar
Banány
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 19.03.2018 16:23

Re: Brzdič

Příspěvek od Banány »

Zdravím, omlouvám se autorovi, ale pro můj problém jsem nenašel lepší topic.

Původně jsem si všiml, že mám po krátké jízdě rozpálený kotouč - brácha mi poradil, že to bude nejspíš tím, že pod nerezovým plíškem destičky je rez a destičky se nevrací a tlačí na kotouč což se potvrdilo, když jsme zvedl auto a zkusil točit kolem - šlo hodně ztuha. Sundali jsme kolo, destičky vyčistili ale problém stále přetrává.
Včera jsme měnili brz. destičky na zadní nápravě a měli jsme hodně velkej problém se zatažením pístu - dělali jsme to správně, tlačit a točit ale skoro vůbec to nešlo. Na pístu byla vyskočená prachovka z tý drážky uvnitř - dotaz - může se tam dostat bordel/začít reznout?/ztvrdnout těsnění? u pístu? Setkali jste se s tím někdo? Potom co jsme do pístu stříkli WDčko, trošku s tím pootáčeli přes sikovky, rozhejbalo se to a potom se povedlo píst zatlačit. Každopádně, po výměně jsem nastartoval, 2x pomalo nahoru a dolu prošlápl brzdu a kolo se opět zablokovalo, šlo s tím točit fakt špatně. Díky za radu.
VW Golf mk4 Variant 1.6 16V ATN

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdič

Příspěvek od pino.t »

Lepší je koupit nové třmeny. Cena není tak hrozná, dá se koupit i repas, když jim pošleš zpět ten starej.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Brzdič

Příspěvek od varok »

Sice už starší téma, ale. Já jsem nedávno řešil to samé. Pravé zadní kolo se začlo hřát a vydávat nepříjemné zvuky. Tak jsem to rozhýbal podobným způsobem. Vydrželo to max. 3 měsíce. No, vyměnil jsem na celém autě kotouče a destičky a byl klid. Ale asi po měsíci mi zase to pravé zadní kolo přibržďovalo, nový kotouč zničený, fialový a já naštvaný. :evil: Opět jsem to rozhýbal, promazával WDčem. Vydrželo to tak měsíc. Tak jsem to celé rozebral, vyčistil, vyměnil i těsnící vnitřní kroužek i prachovku za nové. Po asi 2 měsících to opět přibržďovalo, né už tak moc, ale kolo hřálo. Nejprve jsem koupil nové držáky třmenů, protože ty vodící čepy už měli hroznou vůli. Pořád to bylo málo, tak jsem teď asi před 2 měsíci koupil nové třmeny a paráda. Cena něco málo přes 1500,- kč kus. A ne čína.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
Banány
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 19.03.2018 16:23

Re: Brzdič

Příspěvek od Banány »

Díky moc chlapi, koupím nové třmeny, když si totiž vezmu kolik bych nad tím strávil času s vidinou neurčitého výsledku, nevyplatí se asi nic jiného.
VW Golf mk4 Variant 1.6 16V ATN

Lukasmarduk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.05.2018 07:45

Re: Brzdič

Příspěvek od Lukasmarduk »

čau chlapi..mam taky dotaz ..maji golfy zadni třmeny stejné (1.6 , 1.4 a 1.6FSI) ??

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Brzdič

Příspěvek od srotty »

Ne všechny mají stejný, liší se průměrem pístku.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“