Brzdiče - válečky

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Brzdiče - válečky

Příspěvek od Munez »

prave vsechno je udelane jak ma a vypada to na zpatne vraceni brzdove kapaliny.vymenim hadicku a uvidim co bude,byla zkroucena a to muze znamenat i jeji smrt a muze to skrtit...
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

TDITomas99
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 31.01.2012 19:21

Re: Brzdiče - válečky

Příspěvek od TDITomas99 »

ještě jednu věc, když vyměním ten starej váleček za novej mám použít nějakej druh maziva nebo existuje neco speciálního ? Dík

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Brzdiče - válečky

Příspěvek od xerxes »

Maximalně jak budeš měnit ten nový valeček tak ho trošku mazni silikonovou vazelinou nebo olejem

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Brzdiče - válečky

Příspěvek od duduh »

TO TDITomas99: Nekupuj celou tubu za 380,-Kč ale kup si v Auto Kelly v takové kapsičce vazelínu na opravu brzd.CCA 25,-Kč.Tou mázni O kroužek,pístek a trochu dej pod manžetu= pístek je stále mastný a potom nerezaví.Správně se má všechno gumové před montáží ponořit do lith./silik. min na 3hod.U zadních brzd si dej pozor na ten šnek.Popis je tu popsán dokola,dokola,dokola......

Můj popis mazání zadního třmene http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=74&t=292505" onclick="window.open(this.href);return false; Jestli tu vazelínu dáš do toho pístku tak to tam stříkne pod manžetu samo.

TDITomas99
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 31.01.2012 19:21

Re: Brzdiče - válečky

Příspěvek od TDITomas99 »

Tak se mi stala taková nepříjemnost, chtěl jsem vyndat a dát novej ovzdušňovací ventyl do brzdiču, tak jsem kapl trochu maziva a pak jsem vzal klíč a část ventilu ze utrhla :( a teď nevím jak to vyndat .. nějakej nápad ???

TDITomas99
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 31.01.2012 19:21

Re: Brzdiče - válečky

Příspěvek od TDITomas99 »

Tak se mi stala taková nepříjemnost, chtěl jsem vyndat a dát novej ovzdušňovací ventyl do brzdiču, tak jsem kapl trochu maziva a pak jsem vzal klíč a část ventilu ze utrhla :( a teď nevím jak to vyndat .. nějakej nápad ???

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Brzdiče - válečky

Příspěvek od duduh »

:? Tady jsou čtyři možnosti:
1.Opatrně navrtat,stříknout to nějakou tou sračkou na povolování zarezlých šroubů,počkat do druhého dne a vytahovací sadou to zkusit vytáhnout.
2.Nový třmen.
3.Třmen z vrakáče=celkový repas=opravná sada.
4.Koupit nové autí.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Brzdiče - válečky

Příspěvek od duduh »

:idea: Jo a to podstatné co všichni !!! n e d ě l a j í !!!. Máznout závit odvzdušňováku keramickou vazelínou.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“