Přední náprava - jedno kolo je víc utopené

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
FiFakk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 31.03.2015 00:42

Přední náprava - jedno kolo je víc utopené

Příspěvek od FiFakk »

Ahoj prosím o pomoc v zimě jsem koupil golfa IV 2.0 a dnes když jsem přezul na letní ALU kola tak jsem zjistil že pravé kolo je zároveň s lemem a levé je utopené. Nenapadá Vás rozumné vysvětlení této haluze??? Předem moc děkuji.

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1028
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od oneb1t »

vem metr a zmer to
zrejme sesivana bouracka
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

FiFakk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 31.03.2015 00:42

Re: Přední náprava

Příspěvek od FiFakk »

Taky mě to hned napadlo. Asi blbá ot ale odkad kam mam měřit tohle jsem nikdy nezkoumal.

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1028
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od oneb1t »

no nejlip to bude videt zespoda jestli je to nekam pohnuty takze na zvedaku nebo nad jamou

byl si s tim autem na geometrii?

inspirace :D
https://www.youtube.com/watch?v=aI4psFcBVys" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

FiFakk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 31.03.2015 00:42

Re: Přední náprava

Příspěvek od FiFakk »

Ne ne nebyl ale předpokládám že když lítám celou zimu po suchý a v poslední době i teplí silnici se zimákama a bylo by tam něco špatně tak že se budou třeba špatně sjíždět ale nic na obouch je to stejný a rovnoměrný.

FiFakk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 31.03.2015 00:42

Re: Přední náprava

Příspěvek od FiFakk »

nebo ještě kouknu na disky jestli jsou rozměrově stejny ale o tom pochybuju ze by nebyli...

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Přední náprava

Příspěvek od vtuni »

tady je to samej odborník :laugh:

přestože jsi nenapsal jestli jde o přední nebo zadní kolo, tak já se projistotu kouknu do křištálové koule...:bot: .
a protože píšeš že pravé leze víc, jedná se určitě o zadní kola :idea: , když by to bylo vepředu lezlo by ti to levý :brsh1:
(který ti leze taky víc, jen o tom ještě nevíš) :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

FiFakk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 31.03.2015 00:42

Re: Přední náprava

Příspěvek od FiFakk »

No téma jsem nazval přední náprava tudíš jsem čekal že už nebudu muset dopisovat že se jedná o přední kolo. K tématu teď jsem kolem toho chodil a zkoušel to různě měřit a nakonec když jsem strčil ruku za pravé PŘEDNÍ kolo do místa mezi gumou a tlumičem tak jsem tam strčil prsty a když jsem to samé opakoval na levém PŘEDNÍM kole tak tam nedám ani prstík. Z toho odvozuji že to bude špatná geometrie jak psal oneb1t. A jestli se mílím tak mě prosím opravte děkuji nejsem automechanik :-(.

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1028
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od oneb1t »

nemusi bejt spatna geometrie :D muze to bejt prave sestolovany kvuli tomu ze mas zkroucenej zbytek auta
nebo jen treba neorigo blatnik tezko rict takhle na dalku
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

FiFakk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 31.03.2015 00:42

Re: Přední náprava

Příspěvek od FiFakk »

jasný no dám to mechanikovi aby na to koukl a budu doufat že je to vše možné jen né zkroucený.

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1028
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od oneb1t »

ja sem taky mel na svym aute v budikach spojenou kontrolku airbagu s baterkou... + prerusenou cestu na plosnaku

proste jim to zapsalo chybu kvuli konektoru a pri prodeji to odbornici radsi takhle vylepsili nez aby se stavili za nekym kdo to smaze a opravi :D :D
prisel sem na to az kdyz me dorazil kabel a prochazel sem vsechny jednotky

koupit auto to je vzdycky trosku loterie :)
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

FiFakk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 31.03.2015 00:42

Re: Přední náprava

Příspěvek od FiFakk »

no právě pri koupui to vypadalo hodně slusne a po par tisicich to zaclo :-( jeste jsem o tom mluvil s mechanikem a ten rikal ze kdyz je na jedny strane mensi mezera mezi gumou a tlumicem a o tolik tak ze by to mohla bejt ohnuta těhlice. no a kdyz ani to ne tak ze to dostalo nejspis velkou ranu :-(

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Přední náprava

Příspěvek od vtuni »

my fail.. blbě jsme četl...
jako tohle je hodně špatně, protože ti to leze přesně naopak...levý má lízt víc než pravý..
ohlá těhlice na to mít vliv může, nebo taky může být ohlý tlumič..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
lazi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 27.06.2011 15:48
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Přední náprava - jedno kolo je víc utopené

Příspěvek od lazi »

Zdravím klubáky,
bouchá mi pravá přední strana. Vzhledem k cenám náhradních dílů se asi pustím do generálky celé přední nápravy.
Poradíte mi prosím nějaké postřehy? Rozhodoval bych se mezi značkami TRW, FEBI a podle příspěvků tady na fóru i mezi LEMFORDER. Jakou značku by jste mi doporučili?
Chystám se měnit svisláky, zadní uložení ramene (koukal jsem, že se dává z TT - vyplatí se na české silnice?), přední uložení ramene, čepy řízení, stabilizační tyčky (podle toho, co jsem se dočetl, tak vržou i nové - TRW by vrzat neměli... alespoň dle zkušeností kluků tady z fóra), uložení stabilizátoru a ložiska kol (hučí levé přední).

Podaří se mi všechno udělat v garáži na svěráku? Největší strach bych měl o ty puky v rameni a ložiska.

Díky
Tomáš

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Přední náprava - jedno kolo je víc utopené

Příspěvek od xerxes »

Pokud už nakoupíš matroš tak kup něco osvědčeného čepy každopádně od TRW silenbloky mužeš použit ty z Audi TT jsou pevnější,pak už rozebírat a skládat :wink:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“