Vibrace volantu při brzdění

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
mato.petr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 18.11.2012 13:47

Vibrace volantu při brzdění

Příspěvek od mato.petr »

Zdravím Vás,
po dlouhé době mám problém se svým Golfem IV 1.9TDi 81kW. Asi před pul rokem jsem nechal vyměnit přední kotouče + desky a na straně řidiče axiální táhlo. Po výjezdu z dílny bylo vše ok, ale cca po týdnu (najeto asi 150km) začal při brzdění vibrovat volat. Ze začátku jen občas a snesitelné vibrace, postupem času se to začalo zhoršovat na velké vibrace a je jedno v jaké rychlosti se brzdí + k vibracím volantu se přidala i vibrace do "podlahy" auta. V současné době při jemném brzdění je to horší než když brzdím ostřeji. Před výměnou bylo vše ok. :arrow: zdroj vibrací jde od předního pravého kola.
Když bylo auto na zvedáku, tak se kontrolovala i vůle kol, která tam je, ale není to extrém (stejné vůle tam byly i před výměnou)
A aby toho nebylo málo, tak na letních pneu mě auto táhne doprava (R16 205/55 - ALU), na zimních to netáhne nikam ( R15 195/65 - plech) :?: :?: :?: - opět před výměnou bylo vše ok. Geometrie dělána 2x.
Prosím o rady a názory na tento jev, diky :)

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Vibrace volantu při brzdění

Příspěvek od vtuni »

špatně zajetý kotouče, nebo ložisko..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

mato.petr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 18.11.2012 13:47

Re: Vibrace volantu při brzdění

Příspěvek od mato.petr »

Díky, myslím že by to mohlo být ložisko, protože čím delší trasu jedu, tím je to horší. Jen nechápu proč táhne doprava... mohlo by to být i tím ložiskem?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Vibrace volantu při brzdění

Příspěvek od M@ty »

A nezůstává ti náhodou viset pístek popř. desky? Pokud to přibržďuje a ohřívá se kotouč, tak se nedivím že se kroutí jak had. To kolo musí být i po kratší jízdě teplejší než to druhé...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

mato.petr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 18.11.2012 13:47

Re: Vibrace volantu při brzdění

Příspěvek od mato.petr »

Kolo se nehřeje. Dá se s ním jednoduše otáčet.

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Vibrace volantu při brzdění

Příspěvek od Rouballik »

Sundej normálně desky a podívej se jestli to neni nějaký flekatý a nebo zda kotouče nemají fialovomodré pruhy. Já jsem koupil 3 x kotouče od Bosche s deskama a 3 x jsem to reklamoval. Pískalo to jako vzteklý a po týdnu kelpání. Vyřešila to až jiná značka. V zádu se mi zase přikousávala ručka a normálně jsem je spálil - byly pěkně barevný a pak celý zřezly.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“