Poloosa či co to hučí

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Poloosa či co to hučí

Příspěvek od iroc »

Zdar Chlapy , už mě z toho asi hrábne neb se mi nedaří najít kde co to hučí

projevy .

přerušované hučení vycházející od levého kola ( ložiska nová dva měsíce stará SKF )
občas se přenáší dsrobné vibrace do řízení ( pneu ok vyváženo zkontrolováno , geometrie ok )
kotouče nejsou zvlněné - při brždění to nekope an i nijak necuká kotouč jde volně mezi deskami
Projevuje se to pod plynem , při tahu od 50ti do 90 pak už to neslyším ( přehleší zvuk motoru a vzrůstající ot ). Vyřadím a je to ok na volnoběh a jak přibržduji - sešlápnu brzdu a začne se to projevovat jak dobržďuji třeba z kopce nebo po rovině je to znatelnější ..

Jsem z toho už jelen

Jaké jsou projevy špatné poloosy vnější kloub to vím ale jak by se choval vnitřní to nemám tucha .-.
škoda že tu nemám nikoho v okolí kdo má válce a jámu abych si pod to mohl vléz a poslouchat...
díkec za poznatky
Martin Kolín

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Poloosa či co to hučí

Příspěvek od xerxes »

pomohlo by možná jak by jsi rozebral a přemazal homokynetáky

Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Poloosa či co to hučí

Příspěvek od iroc »

xerxes píše:pomohlo by možná jak by jsi rozebral a přemazal homokynetáky
Ahoj Chystám se na to , bo už jsem z toho na nerva , už mi to drobně tepe do řízení , na špajzku to nevypadá , ta řadí v pohodě oleje tam je dost po kontrole výpušťák nikde žádné špony a pod.. olej čistej ..

Včera když jsem s tím jel tak už to bylo hodně slyšet . Když vykvaltuju a lítám s tím ze strany na stranu abych zatížil ložiska tak je ticho , jak je to v záběru tak to už reaguje i na pohyb volantem ( změna frkvence zvuku atd.. )

Sháněl jsem tu někoho v okolí kdo má jámu a válce na testování , k mému překvapení to tu nikdo nemá ani na STK to nemají udělané tak že by pod tím byla jáma aby se pod to dalo vlézt a poslouchat co to dělá :) .

poloosu jsem koupil novou na levou stranu tak uvidíme ,.,

Už mě i napadlo že si ty válce vyrobím :):)
Martin Kolín

mk2cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.08.2017 01:36

Re: Poloosa či co to hučí

Příspěvek od mk2cz »

ahoj resim to same muzu se zeptat cim to bylo?
diky za odpoved

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“