Chroupání z přední nápravy ?? :(

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fatal Design
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 25.05.2015 12:28

Chroupání z přední nápravy ?? :(

Příspěvek od Fatal Design »

Pánové koupil jsem manželce Golfíka 4 rv.2000 motor ATN převodovka ERT (jak teď tak pročítám fórum, tak skoro to nejhorší co jsem mohl) nicméně motor motoruje, převodovka řadí krásně, ale mám takový problém, že mi při jízdě, nebo spíše když dojíždím s vyřazenou rychlostí, tak slyším zepředu žekl bych od nápravy takové chroustání. Není to táhlý zvuk, že by něco dřelo, ale když to přeženu, tak jako by bylo na kole ozubené kolo a na tom položený plech :lol: Je jedno, jesli mám kola rovně, nebo stočené, dělá to pořád. Manžety vypadají skoro jako nové, nikde jsem neviděl nic pocákaného, tak nevím na co se ještě kouknout ?

Případně není tu nějaký odborník na G4 kolem Frýdku Místku co by se na to kouknul / poslechnul ?

DÍKY !
VW Golf IV ATN + Fiat Punto II 1.2 16V CVT + BMW E36 M3 S50B32 :D

Karbi 69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 12.06.2012 20:32

Re: Chroupání z přední nápravy ?? :(

Příspěvek od Karbi 69 »

to chroupání můžou dělat ložiska nebo homokyneťák

Uživatelský avatar
Fatal Design
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 25.05.2015 12:28

Re: Chroupání z přední nápravy ?? :(

Příspěvek od Fatal Design »

OK, zkusím to nechat prověřit ...
VW Golf IV ATN + Fiat Punto II 1.2 16V CVT + BMW E36 M3 S50B32 :D

Uživatelský avatar
musli
Člen klubu
Příspěvky: 175
Registrován: 05.07.2012 13:29
Bydliště: Opava, kousek od centra

Re: Chroupání z přední nápravy ?? :(

Příspěvek od musli »

Zkus manžetu potáhnout směrem ke kloubu, mě praskla okolo té menší sponky na poloose a když jsem měl auto na heveru tak to taky nešlo poznat jak se manžeta natáhla, od grafitky jsem to taky neměl oliskané nikde ale kineťák byl posmrti... Zezačátku se to projevovalo taky při pomalé jízdě bez rychlosti ale časem začlo už i v 90-ti když auto jelo volně, ani nebrzdilo ani nezrychlovalo tak uvidíš čím to bude...
ex Golf III 1.9 TDi Variant 1Z, EGR off, Sprint 764
Golf IV 1.9 TDi PD 74 KW 4motion Variant ATD, EGR off + chip by TDifun 136 HP, 308 Nm

Uživatelský avatar
Fatal Design
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 25.05.2015 12:28

Re: Chroupání z přední nápravy ?? :(

Příspěvek od Fatal Design »

Tak to bylo nakonec ložisko v pravém kole. Ale byl to tak podivný zvuk, že tomu ani mechoš nevěřil ...
VW Golf IV ATN + Fiat Punto II 1.2 16V CVT + BMW E36 M3 S50B32 :D

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“