Bouchání - přední náprava

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
jayd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 31.07.2008 08:43
Bydliště: Plzensko

Bouchání - přední náprava

Příspěvek od jayd »

Mám problém s boucháním od přední nápravy. Nejdříve to bylo sporadicky, teď je to častěji a častěji. Jde to z levé strany před řidičem.

Např. jedu po rovince bouchne to 2x,3x a pak je třeba 5 minut klid...na tom samém místě to, ale muže třeba bouchat 15s v kuse pak přestane a třeba znovu začne nebo taky ne. Zdá se mně, že pokud přitočím doleva tak se to zhorší..rány jsou znatelnější. Když zkusím přitočit doprava, tak bych řekl, že to takový efekt nemá.

Je problém to zkusit (vlevo, vpravo), protože třeba vjedu na kruháč (s velkým poloměrem)...točím..nebouchá..chvíli jedu (volant mám stejně) začne bouchat, tak zkusím přitočit, bouchá ještě víc..tak vrátím volant, tam kde byl, znovu přitočím a už to třeba nebouchá.

Ty rány bych popsal jako gumovou palicí a mají frekvenci s otáčením kola..nejvíc je to slyšet kolem 60km/hod..prvně jsem myslel, že by to mohly být nevyvážená kola, nebo třeba prasklý tlumič...ale kola jsem nechal převážit, i jsem zkusil změnit zimní/letní a dělá to pořád (řekl bych, že na letních R16, to je slyšet víc)..tlumiče jsem nechal otestovat a měly by být v pořádku.

Co se mně taky zdá, že když jsem zkusil přihustit kola, takže ty rány byly silnější. Ty rány se neobjevují, když přejedu nerovnost, ale spíše, když jedu na nějakém pěkném povrchu, tak je ticho a najednou se to rozbouchá aniž bych třeba vjel do nějaké díry.

Co jsem nechal kontrolovat podvozek, tak by měl být v pohodě, nikde nic patrného není. Ale je pak divný, že to takhle bouchá.


Co jsem tak obhlížel auto, tak jsem našel na pravé straně, že mně dře kolo o tu plastovou trubku co jde od intercooleru k motoru..viz foto.

Tak mě napadlo, jestli to třeba nemůžou být špatné silentbloky na motoru, že je třeba svěšený na levou stranu, proto pak při vytočení kol, na drhne na pravé straně..a jak je to svěšený, takže se to pak celý nějak hne a mlátí to nalevo.

Jinak pokud uberu plyn, tak to dost s autem hází, ale to nevím jestli je tím, že by byl mrtvý ten silentblok ve tvaru kosti pod autem..nebo tím, že mám jednohmotu.

No celkem jsem se rozepsal, tak snad to bude někdo číst :mrgreen:
Přílohy
DSC00174.JPG
Golf IV, Sharan II, 2.0 TDI, BRT, 2007, Golf Plus, 2012, CFHC

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Bouchání - přední náprava

Příspěvek od M@ty »

To že ti "cestuje" motor v uložení poznáš i sám. Stačí najet k nějaké překážce (cihly pod kola, retardér ap.), otevřít haupnu a snažit se to přejet. Mezerou pod haupnou uvidíš jestli má motor snahu "utéct" z auta. :lol:

To klepání bych ale přisuzoval spíše uložení stabilizátoru... :wink:
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

jayd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 31.07.2008 08:43
Bydliště: Plzensko

Re: Bouchání - přední náprava

Příspěvek od jayd »

Na to uložení stabilizátoru kouknu, kdyžtak ho vyměním preventivně...ale nevím jestli to tím bude

Teď jak byly vedra...tak to v přímém směru skoro vůbec nemlátilo, slyšel jsem to jen malinko, že kdybych se to nestažil poslouchat tak bych to neslyšel. Ozvalo se to pouze v levé zatáčce.

Když jsem teď po tom co se ochladilo, tak už to zase slyšitelně mlátí i v přímém směru..chjoo
Golf IV, Sharan II, 2.0 TDI, BRT, 2007, Golf Plus, 2012, CFHC

Uživatelský avatar
musli
Člen klubu
Příspěvky: 175
Registrován: 05.07.2012 13:29
Bydliště: Opava, kousek od centra

Re: Bouchání - přední náprava

Příspěvek od musli »

Buď tyčky stabilizátoru nebo homokinetický kloub, zkontroluj manžety a podívej se na uložení stabilizátoru, takové ty gumy co drží stabilizátor u kastle a jestli to bude ok tak ty tyčky...
ex Golf III 1.9 TDi Variant 1Z, EGR off, Sprint 764
Golf IV 1.9 TDi PD 74 KW 4motion Variant ATD, EGR off + chip by TDifun 136 HP, 308 Nm

jayd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 31.07.2008 08:43
Bydliště: Plzensko

Re: Bouchání - přední náprava

Příspěvek od jayd »

Tak mně začalo hučet ložisko na pravé straně..nechal jsem ho vyměnit a vypadá to, že zmizelo i to bouchání.
Takže to možná byl stejný případ jako tenhle http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... sc&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf IV, Sharan II, 2.0 TDI, BRT, 2007, Golf Plus, 2012, CFHC

Uživatelský avatar
taylor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 28.08.2009 10:58

Re: Bouchání - přední náprava

Příspěvek od taylor »

Zdravim..potreboval bych radu,neco mi drhne (trochu mlati) od predniho leveho kola,projevuje se to spis jen v zatackach a pri rychlosti vyssi jak 60km/h.Homo klouby se menili oba na leve strane a na prave se zkousela cela poloosa,i presto to porad dela..Myslite muze tohle delat treba silentblok prevodovky?Nebo me nic uz nenapada..

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“