G4 dlouhá levá poloosa

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
strapal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 21.11.2009 21:38
Bydliště: Valašské Království

G4 dlouhá levá poloosa

Příspěvek od strapal »

Zdarec chlapi. Resim ted G4 1.4 16V, 55kW, 99rv. Asi pred 3mesici jsem vymenil kloub u prevodovky na leve poloose, protoze praskla klec kulicek v kloubu. Ted se stala podobna vec s tim rozdilem, ze vnitrek kloubu se dostal s kulickama az za teleso kloubu smerem do prevodovky, kulicky se dostaly mimo klec a bylo po jizde. Chapu ze poloosy sem tam vypadnou z tisicihranu smerem ven, ale tady je to presne naopak, kloub vypadava do unasece smerem DO prevodovky.

Kontroloval jsem delku poloosy podle katalogu a sedi to. Meril jsem do krize merici body na podvozku a taky je to v poradku. Auto bylo totiz bourane presne na stranu ridice, ale podle vseho je kara natazena jak ma byt. Postavil jsem auto na kola bez poloosy a zjistil jsem, ze pro montazni delku poloosy mi chybi cca 17mm mezi vystupem z prevodovky k lozisku kola. Jednoduse receno poloosa je delsi o tech cca 15-18mm nez ma byt. Rameno neni ohle, tehlice taky vypada ze se nic nedeje, tlumic neni ohly, lozisko v tehlici je nalisovano spravne. Myslite si ze je mozne, ze je tam treba jina prevodovka po te bouracce? Jak by se to dalo poznat? Nic jineho mne nenapada totiz.. Setkal se s tim nekdo? Dikes za info.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: G4 dlouhá levá poloosa

Příspěvek od xerxes »

ta poloosa je fakt ta co tam má být?

strapal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 21.11.2009 21:38
Bydliště: Valašské Království

Re: G4 dlouhá levá poloosa

Příspěvek od strapal »

Ano, podle dvoji kontroly pres papirovy i elektronicky katalog je tam ta spravna delka. Jsem z toho jelen... :-( Asi proste sezenu nejakou kratsi nebo nekde na kloubu u kola necham shodit tech 15mm pokud mi vyjde material kloubu, pod matku dam podlozku a hotovo. To neni normalni...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“