Homokinetický kĺb

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
tomasqin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 08.06.2013 23:37

Homokinetický kĺb

Příspěvek od tomasqin »

Zdravím.Mám taký problém že cca pre dvoma mesiacmi mi odišiel homokinetický kĺb vnútorný na ľavej polo osy neriešil som to a vymenil som ho no dnes zas ten istý kĺb rozpadnutý rovnako ako predtým ako že sa to znova mohlo stať mohla to byť iba čínska haraburda alebo treba hľadať chybu niekde inde ešte?Inak mám tam šteluvák a ľavú stranu mam nižšiu ako pravú tak to doladím mohlo to byť aj zato? vopred ďakujem za rady :/

provokater
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 28.01.2013 17:57
Bydliště: Olmützer Vorstadt

Re: Homokinetický kĺb

Příspěvek od provokater »

...jak budeš mít poloosu venku,mrkni dovnitř unašeče,jestli není ošukanej ten středovej šroubek,pokud ano,je moc sníženo - zvýšit nebo instalovat R32 těhlice...
Lži,kraď ,podváděj a poslouchej heavy metal
Žij rychle,zemři mladej a nech po sobě tlustou mrtvolu
Chceš-li závodníkem býti, musíš čip od TDIFuna míti.
Jurský Park Motorsport feat. T.M.A.

Uživatelský avatar
sparky9101
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 16.02.2009 08:22
Bydliště: North Bohemia, Bronx

Re: Homokinetický kĺb

Příspěvek od sparky9101 »

Mám stejnej problém, včera mi praskl třetí kineťák.. Měnil jsem už i převodovku, protože sem si chtěl bejt jistej.. Mám na ALH převodovku EWT z Fabie.. Řešim, jestli unašeče (který musí být původní golfácký) nejsou delší než originál fabiácký.. Zkoušel sem už i zvyšovat, ale moc to nepomohlo.. Mám i přizvednutej motor.. udělám cokoliv, jenom nechci auto zvedat od země :)))

Podle vymačkání vnitřního kineťáku je problém ten, že poloosa je tlačená do převodovky, protože je kvůli snížení zpříčená..

A teď otázka jak to vyřešit? někdo nějakej nápad? Napadlo mě vyndat tu ségrovku na vnějšim kloubu, tim by mohl kloub víc zajet do kola a poloosu uvolnit.. otázka, jestli by to nebylo moc a nevytáhl by se vnitřní kloub a nevypadla poloosa..


Zeptam se jako uplnej pitomec, proč těhlice z R32?
VW Kinderpassat IV Variant 1.9 TDi - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=179867
Obrázek @sparky9101

Uživatelský avatar
sparky9101
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 16.02.2009 08:22
Bydliště: North Bohemia, Bronx

Re: Homokinetický kĺb

Příspěvek od sparky9101 »

tomasqin píše:Zdravím.Mám taký problém že cca pre dvoma mesiacmi mi odišiel homokinetický kĺb vnút...
Pouzil jsem kloub Metelli.. Nedali jsme tam vnitrni jistici podlozku (tu vetsi, ne tu segrovku) a kloub nasadili odsazenim tisicihranu dovnitr.. Poloosa zajede do kloubu o cca 5mm vic.. Nic neboucha,nekrupe,nehazi.. Poloosa ma podelne jeste malou vuli, takze se nesprajcne.. Takze zda se vyreseno..a na jare pujdeme jeste niz :))
VW Kinderpassat IV Variant 1.9 TDi - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=179867
Obrázek @sparky9101

provokater
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 28.01.2013 17:57
Bydliště: Olmützer Vorstadt

Re: Homokinetický kĺb

Příspěvek od provokater »

sparky9101 píše: proč těhlice z R32?
...je to jako hra „najdi pět rozdílů“ stačí si povšimnout,co je jinak...
spindler.jpg
Lži,kraď ,podváděj a poslouchej heavy metal
Žij rychle,zemři mladej a nech po sobě tlustou mrtvolu
Chceš-li závodníkem býti, musíš čip od TDIFuna míti.
Jurský Park Motorsport feat. T.M.A.

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: Homokinetický kĺb

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Zdravím kluci,mám podobný problém nebo spíše podezření,ale vůbec si tím nejsem jistý tak žádám o radu. V nedávné době se mi stalo, že když stojím na volnoběhu, rozjíždím se nebo trochu podtočím motor, tak mi jde takové vrčení ( vibrace ) do kabiny a pocitově jak kdyby od podlahy. ALE zmátla mně jedna věc, když stojím na brzdovém pedálu, tak to vibruje krásně, tak pulzně, ale třeba stačí pohnout volantem ( stále stojím na brzdě ) a vibrování ustane. To samé se mi stalo opačně. Stál jsem na brzdě, vibrovalo, sundal jsme nohu z brzdy a vibrace přestaly. Kontroloval jsem brzdovku,měl jsem mezi MIN/MAX a dolél na MAX, vibrace však stále. Kontroloval jsem komponenty ale nádobka,hadičky od brzdového bubnu bez náznaku protečení. Spojka je 2 roky nová,sice poskákaná od příbuzných,ale nejeví žádné známky zaklepání ani při startu ani při zdechnutí. Podezření mám tedy na 3 roky starý levý vnitřní kloub značky TOPRAN ale celkově jsem z toho blbý že to pokaždé dělá něco jiného, hlavně teda vibrace utichne jak potočím volantem, takže bych to moc na odcházející brzdový válec neviděl. Bohužel ani manžeta na kloubech není provalená, ale je tu jedna věc které jsem si ještě všiml, což mně taky docela zarazilo. Lehl jsem pod auto a potočil poloosou při zařazené rychlosti ( dlouhý kloub SPIDAN zacvakal a levý TOPRAN neudělal nic ). Pomůže Vám nějak tahle záhada? Děkuji
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: Homokinetický kĺb

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Zdravím, tak jsem můj problém trochu sledoval a mám určité postřehy kdy se asi nebude jedna o kloub, ale napíšu to zde. Zavibruje to chvilku vždy při startu,rozjezdu a pak to zmizí. Koumal jsem že to dělá pouze když mám zaplou klimu ( climatronic ) v režimu AUTO, jakmile dám režim ECON tak vibrace odezní nebo jsem je spíše nezpozoroval. Kde může být problém ? KO klimakompresor nebo dochází médium ? Klima normálně chladí a sahary se též ve vedru točí a dokonce oboje. Děkuji
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Homokinetický kĺb

Příspěvek od Dymák »

To nemá s podvozkem nic společnýho... Buď máš načatý silentbloky motoru, nebo volnoběžku alternátoru
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: Homokinetický kĺb

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Děkuji,uvidím co se s tím bude dělat a kdyby to měla být volnoběžka, tak bych se vůbec nedivil. Mám auto po chipu, otec taky a jemu odešel alternátor celý. Každopádně děkuji za postřeh :)
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“