Sjíždění vnějšku pneumatik na přední nápravě

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Bullman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.09.2015 19:12

Sjíždění vnějšku pneumatik na přední nápravě

Příspěvek od Bullman »

Zdravím,
od půlky února mám Golfa IV 81kW TDi, před 3 týdny jsem přezouval pneu. Obě zimní na přední nápravě byly sjeté, pod 4mm, moc jsem je neprohlížel, protože mi bylo jasné, že na zimu budu muset koupit nové. Nasadil jsem letňáky, které už taky moc nemají, ale to není podstatné. Od té doby, co jsem přezul na letní jsem najel přibližně 750km, dneska jsem si všiml, že pravé přední kolo je z venku totálně sjeté, levé přední o trochu méně, obě kola budu muset vyměnit za nové. Podobně jsou na tom po přezkoumání i zimní, jenom nejsou tak moc a na vyšším vzorku to nejde tolik vidět. Zkontroloval jsem čepy a žádný se mi nezdá volný, zítra s tím teda zajedu na geometrii a uvidím. Co jiného kromě špatné geometrie to může způsobovat? Jaké máte zkušenosti? Nevadí, že pojedu na geometrii se sjetými pneu? Nikdy jsem na geometrii totiž nebyl, jak je mám uhlídat, aby mi to seřídili pořádně :)
Přílohy
Pravé
Pravé
Pravé
Pravé
Pravé
Pravé
Levé
Levé
Levé
Levé
GOLF IV 1.9 TDi 81kW

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Sjíždění vnějšku pneumatik na přední nápravě

Příspěvek od Dymák »

geometrie ti ukáže špatnou sbíhavost....
vyplivnou ti protokol před a po seřízení, kde budeš mít požadovaný a skutečný stupně
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Sjíždění vnějšku pneumatik na přední nápravě

Příspěvek od Rouballik »

Tvoje otázka nemá jasnou odpověď. Je tam špatná geometrie náprav. A co to může způsobovat ? Toho je opravdu hodně.
Buď sis to prostě vylágroval na nějakých dírách a jen se ti to pěkně rozjelo a nebo ti něco odešlo. Špatnou geometrii může způsobovat ledasco vadné na přední nápravě od ulomené pružiny, špatného horního uložení, tyčky stabiků, silentbloky atd atd.. Každý mechanik to ale na první dobrou pozná a dá to dokupy. Navštiv servis s geometrií za měření dáš zhruba 200 Kč. A pak se uvidí.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“