G IV 2,3 přední náprava

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
TomTears
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.07.2016 18:12

G IV 2,3 přední náprava

Příspěvek od TomTears »

Ahoj, mám takový problém a nevím si už rady. Z přední nápravy bylo slyšet kovové cinkání při přejíždění i drobných nerovností. První co mě napadlo, tak uložení stabilizátoru + kosti stabilizátoru. Nuže když už jsem se do toho pustil, vyměnil jsem obě přední ramena včetně čepů a siláčů. Následně jsem vyměnil i kosti stabilizátoru + gumové uložení tyče stabilizátoru (neměnil jsem ty sponky co to drží). Kovové cinkání se ozývá z přední nápravy od řidiče při přejíždění nerovností. Ale kovové cinkání je stále slyšet. Čím by to mohlo být, resp. na co se mám zaměřit? Co jsem se dočetl, může to být buď poloosa nebo ty kovové "sponky", co drží tyč stabilizátoru. Ale než začnu zase kupovat nové díly a babrat se s tím celý den, tak bych chtěl alespoň trochu nasměrovat, kde hledat problém případně jak tento problém odhalit.

venci1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 30.12.2008 23:41

Re: G IV 2,3 přední náprava

Příspěvek od venci1 »

Prasklé péro?

TomTears
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.07.2016 18:12

Re: G IV 2,3 přední náprava

Příspěvek od TomTears »

popravdě na péro jsem nekoukal, ale prasklého péra bych si všiml. Jinak je to takovej zvuk, kdybych to měl přirovnat, tak jako kdyby byla kost stabíku KO (ale ty jsem před třema dny dával nový). Zvuk bych přirovnal ke klepání šroubovákem o svěrák (možná trochu "plastovější zvuk"). nejsou to žádný hluboký rány. spíš takový cinkání v závislosti na nerovnostech i při malé rychlosti. ještě mě napadly čepy řízení.

justa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 30.04.2014 22:27

Re: G IV 2,3 přední náprava

Příspěvek od justa »

Zdravím a čím to bylo to cinkání?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“