upgrade brzd

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
drroman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 358
Registrován: 24.02.2006 21:02

upgrade brzd

Příspěvek od drroman »

ahoj,mam otazku,jelikoz v tom trochu plavu.potrebuju z duvodu neustale se vlnicich kotoucu vymenit brzdy za vetsi.jsou dve moznosti,jedna je 312mm z octavie rs cimz musim zmenit i kolo na 16palcu.problem je,ze nemam v TP takze mi zbyva 288mm.ted moje otazka,musim u 288 menit taky tehlici jako u 312?Dekuji za fundovanou odpoved :)

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: upgrade brzd

Příspěvek od stevocz »

musis
GIV 1,9TDI ALH 3dv s DPF

Uživatelský avatar
Harris
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 14.09.2015 22:21

Re: upgrade brzd

Příspěvek od Harris »

Řešil jsem to samé a ANO musíš vyměnit celou těhlici...Je to prakticky to samé jako u 312mm, jen jiné třmeny...
VW Golf IV, 1.9TDI

provokater
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 28.01.2013 17:57
Bydliště: Olmützer Vorstadt

Re: upgrade brzd

Příspěvek od provokater »

...jsou jen jiné držáky jinak desky,třmeny i těhlice je pro 288 a 312 kotouče stejné... ..zkoumal se důvod a zda byly kotouče skutečně "zvlněné" ??
Lži,kraď ,podváděj a poslouchej heavy metal
Žij rychle,zemři mladej a nech po sobě tlustou mrtvolu
Chceš-li závodníkem býti, musíš čip od TDIFuna míti.
Jurský Park Motorsport feat. T.M.A.

Uživatelský avatar
Harris
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 14.09.2015 22:21

Re: upgrade brzd

Příspěvek od Harris »

Jo sory myslel jsem držáky třemu, myslim to, píšu to :D
VW Golf IV, 1.9TDI

Uživatelský avatar
drroman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 358
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: upgrade brzd

Příspěvek od drroman »

dekuju za reakce,zvlnenost kotoucu jsem nezkoumal,prosel jsem si tim kdysi u octavie 1 a nikdo nenasel uspokojivou odpoved proc to dela.u vetsich brzd je klid.dlouho jsem s timto podvozkem nejezdil,ted jsem potreboval pracovni auto tak jsem poridil G4 a od te doby zase resim kotouce.do cca 5tisic jsou v prdeli.pomenene naboje,loziska,vodici cepy,v naprave ani milimetr vule a brzdy porad v hajzlu.

provokater
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 28.01.2013 17:57
Bydliště: Olmützer Vorstadt

Re: upgrade brzd

Příspěvek od provokater »

..jak v hajzlu...kope to do pedálu?? ...při brždění z nízké rychlosti nebo až z vyšší?? ...při jemném přibržďování nebo až při razantním sešlápnutí brzdy?? ...jaká je kombinace desek a kotoučů?? ...je při výměně vše řádně očištěno [dosedací plochy, vodicí čepy] ?? ...byla zkoušena čelní házivost náboje? ..jak se zachází s brzdama ,??
Lži,kraď ,podváděj a poslouchej heavy metal
Žij rychle,zemři mladej a nech po sobě tlustou mrtvolu
Chceš-li závodníkem býti, musíš čip od TDIFuna míti.
Jurský Park Motorsport feat. T.M.A.

Uživatelský avatar
drroman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 358
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: upgrade brzd

Příspěvek od drroman »

kope do rizeni,pri jemnem brzdeni z vyssich rychlosti trepe volantem,casem to pomalu stupnuje az to zacne trepat pri brzdeni celym autem.to cele behem cca2-5tis km.montaz jak na operacnim sale,vse nove a ciste,naboje ,loziska,kotouce,vodici cepy....hazivost jsem ted nemeril,nemam odchylkomer,ale kdysi na octavii ano a byla v toleranci,presto se toto pravidelne opakovalo.k brzdam se chovam normalne,az bych rekl uzkostlive :-))mam jeste b7 passata tam brzdy nesetrim,litam a brzdim jak potrebuju,sem tam jezdim na prasaka a brzdy jsou jak nove.na podvozku g4 aby se clovek bal zabrzdit :-))

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: upgrade brzd

Příspěvek od xerxes »

tak máš křive kola nebo koplou pneu :wink:

copins
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 28.11.2008 19:45
Bydliště: Karviná

Re: upgrade brzd

Příspěvek od copins »

kup kotouče 288 a nech je osoustružit na průměr 280 a máš klid, vyjde to nejlevněji, odzkoušeno :)

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Re: upgrade brzd

Příspěvek od milan000 »

copins píše:kup kotouče 288 a nech je osoustružit na průměr 280 a máš klid, vyjde to nejlevněji, odzkoušeno :)
Nějak nepobírám tvůj upgrade?

Milan_Tapatalk

Uživatelský avatar
drroman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 358
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: upgrade brzd

Příspěvek od drroman »

Jj to je taky řešení ale musíš pak stáhnout i destičky protože nový kotouč a nová destička se prý nevejdou do trmenu

copins
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 28.11.2008 19:45
Bydliště: Karviná

Re: upgrade brzd

Příspěvek od copins »

Koupíš kotouče 288x25 a nechaš je osoustružit na 280. Budeš tedy mít kotouče 280x25 a ty nasadíš na stavající těhlice. A protože tyto kotouče mají jinou a to pevnější konstrukci, už se ti nezkroutí. Je pravda,že pokud je nový jak kotouč tak destičky, tak se nevlezou do třmenu. Takže musíš ubrat z nových destiček 1mm z každé nebo daš jeté.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: upgrade brzd

Příspěvek od vtuni »

a nemyslíš že když je omeleš o ty 4mm že narušíš jejich konstrukci??? jako ono to asi fungovat bude ale je ot podle mě hulvátský řešení... a jsem si jistej že když bys takhle upravenejm brzdám dal pořádnou čočku že buď prasknou nebo se zkroutí, právě kvůli tomu zásahu do pevnosti konstrukce...

za mě buď to přehodit i s těhlicema... ono to zase nestojí takovej ranec... a udělat to pořádně.. nebo koupit fakt kvalitní kotouče.... do takovejhle domácích dodělávek bych se nepouštěl...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: upgrade brzd

Příspěvek od Plague »

Věci taky raději udělám pořádně za peníze než to takhle fušovat. A když si vezmeš, že jde o brzdy, tedy nejdůležitější část auta, tak tuplem.
(Ne, že bych si myslel že osoustružení jednolitého kusu oceli sníží pevnost, ale prostě je to zásah do originál dílu)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“