brzdící stolice - přebržování předního kola

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Anty35
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.02.2017 12:26

brzdící stolice - přebržování předního kola

Příspěvek od Anty35 »

Ahoj,
rád bych poprosil o radu,tip nebo cokoliv by vás napadlo k teto siatuaci...
30.1 technická kontrola - přibrždování levého předního kola. Technik že to bude závada na kotouči-destičce-brzdícím systemu u kola. Před dvěma měsící jsem nechaval dělat nove kotouče a destičky....tak řikam něco tam mohli udělat špatne v servisu. Takže na techické jsem dostal "C" tudíž technicka na měsíc.... Při jízdě nejde nic cítit....
Zajel jsem do servisu kde mi dělali ty brzdy, cele kolo sundali, kotouče destičky vše v pořadku... Diagnostika taky....Tak jsem dojel druhy den na techickou znovu- ukazalo se jim znovu na "brzdící stolici" nebo na těch válcích to samé - Leve kolo přebržduje. Technika když mu řikam že v destčkách ani kotoučích to není, trochu tápe, volá starýho (asi zkušenějšího technika) a ten říka že bude problem s ABS. Na diagnostice to nic nehlásí. Koukal jsem tady po foru, mohlo by to být třeba snímačem otaček? Děkuju za jakýkoliv tip radu. Mockrát díky
VW GOLF IV 1.9 TDI 81KW r.v 1998

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: brzdící stolice - přebržování předního kola

Příspěvek od xerxes »

Zdar,pokud to dělali brzdy tak jedna věc pokud dávali nové kotouče a desky tak se stalo to že v brzdiči je pístek který pravděpodobně byl a je zrezlý a pokud ho zatlačíš tak se v třmenu zakousne a pak se špatně vraci.Moje teorie :wink:

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: brzdící stolice - přebržování předního kola

Příspěvek od Dymák »

Ono takhle, pokud to kolo nepřibržďuje stále, ale jen brzdí víc, než to druhý, tak hledej chybu na tom druhým, slaběji brzdícím kole
Pokud přibržďuje furt, tak rozebrat třmen, očistit a namazat vodící čepy a když to nepomůže, tak je v háji brzdová hadice do třmenu
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Anty35
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.02.2017 12:26

Re: brzdící stolice - přebržování předního kola

Příspěvek od Anty35 »

Děkuju za reakce chlapi.
xerkes - to byla první indice takže jsem hned jel na servis kde sundali kolo a překontrolovali všechno na kole a brzdící systemu u kola... a tam žádná zavada nebyla. Při opakovačce na brzdící stolici zase kolo přibrždovalo. Nevím do jake rychlostí to technik na stolici vytáčí když to zkouší..dle mě tam nedá víc jak dvojku... třeba je možny že kolo od 20-30 km výš normalně funguje (neni to cítit za jízdy)
tím se dostávám k Dymákovi- kolo přibržduje ale nepřijde mi že by byla chyba na druhem kole-to normalně funguje (na měřící stolici)
Nené možny že tam ABS proste pouští něco špatně nebo že by nefungoval snímač otáček nebo nejak blbnul? nebo cela jednotka ABS v haji?
VW GOLF IV 1.9 TDI 81KW r.v 1998

provokater
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 28.01.2013 17:57
Bydliště: Olmützer Vorstadt

Re: brzdící stolice - přebržování předního kola

Příspěvek od provokater »

...a to kolo je i na zvedáku cítit, že přibržďuje, když se s ním zatočí nebo jen naměřili v STK rozdílný účinek..?? ..snímač ABS vyzkoušíš v měřených hodnotách, max. dovolený rozdíl mezi koly je 4 km/h ...
Lži,kraď ,podváděj a poslouchej heavy metal
Žij rychle,zemři mladej a nech po sobě tlustou mrtvolu
Chceš-li závodníkem býti, musíš čip od TDIFuna míti.
Jurský Park Motorsport feat. T.M.A.

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: brzdící stolice - přebržování předního kola

Příspěvek od Dymák »

Snímač otáček s tím nemá co dělat, abs pumpa taky ne... Tohle je mechanickej problém...
Proto jsem se ptal, jestli přEbržďuje (brzdí víc, než to duhý), nebo přibržďuje (brzdí stále - nevrací se)...
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Anty35
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.02.2017 12:26

Re: brzdící stolice - přebržování předního kola

Příspěvek od Anty35 »

On na ty brzdcí stolici vubec nešahnul na brzdu a kolo se přibrždovalo takže řekl hned - bude tam něco s kotoučem nebo destičkama. Tak jsem s tim zajel hned na servis kde to cely rozebraly a řekli že tam v tom problem neni (asi měsíc novy destičky s kotoučema) tak jsem jel znova na tu brzdící stolici a udelalo to znovu. Tak si zavolal druhyo technika asi zkušenejšího ktery řikal že tohle děla špatny ABS.... tak proto jsem z toho trochu nesvuj když auto normalně jezdí a neni nic poznat, mechanicky se zda být v pořadku tak kde je zadrhel :drinks:
VW GOLF IV 1.9 TDI 81KW r.v 1998

Anty35
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.02.2017 12:26

Re: brzdící stolice - přebržování předního kola

Příspěvek od Anty35 »

Nene, na zvedaku se normalně točí tak jak ma bez jakyhokoliv zadrhelu....takže je probelm i v tom že asi jen tak nepoznam kdy to je opraveno a kdy ne protože vetšina servisu tu brzdíci stolici nemá
VW GOLF IV 1.9 TDI 81KW r.v 1998

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: brzdící stolice - přebržování předního kola

Příspěvek od Dymák »

Zkus dvě věci:
Dej to na zvedák a první šlápni na brzdu s vypnutým motorem, potom hned zkus, jestli se kolo točí volně...
Pak udělej to samý s nastartovaným motorem...
Pak napiš, jaks dopad - to zvládneš i sám
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“