Drhnutí od přední nápravy při zatočení

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
wrabesek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 12.06.2014 21:05

Drhnutí od přední nápravy při zatočení

Příspěvek od wrabesek »

Ahoj,
mám takový divný problém. Možná jste se s ním už někdo setkal, ale vyhledávání mi vůbec nepomohlo..

Jde o to, že když zatočím na kteroukoliv stanu, byť jen o 1cm volantem, tak slyším takový pravidelní "drhnutí". Pravidelnost se mění v závilosti na rychlosti.. Takže pokud jedu rychlejš, je to častější než když jedu pomalu, proto usuzuji, že to má co dělat právě s nápravou.. Ne vždy, ale z 80% je toto "drhnutí" doprovázeno vibracemi podlahy. Prostě to "zadrhnutí" cítím na nohou u pedálu, spolujezdec nevím, jezdí semnou jen přítelkyně a víte jak ty holky na tom jsou :D Ale vždy jen pokud zatočím, dokud jsou kola rovně, tak je vše v pohodě..

Myslel jsem, že to bylo kotoučema, ty byly naprosto na odpis, ale ty jsou vyměněný a nic se nezměnilo.. Servisák říkal, že se ozývá pravé přední ložisko, ale ten zvuk to dělá na obě strany.. Ložisko možná slyšel když otočil kolem na zvednutém autě, nevím..

Podběhy vydřené nejsou. Mám nové pneu od podzimu Barum 205/55 r16 a najeto max 2 000km. Přijde mi, že se zvuk stupňuje čím víc jezdím. Můžou být špatná obě ložiska kol a projevovat se takhle? Měnil jsem na jiném autě ložisko a to typicky hučelo když se zatočilo na stranu kde bylo dobrý. Možná pomůže informace, že musím mít lehce nakloněný volant, auto táhne doleva.

Ještě jsem zapoměl dodat že jde o TDi předokolka.. ARL pokud to nečemu pomůže..

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Drhnutí od přední nápravy při zatočení

Příspěvek od M@ty »

Nepřibržďuje ti kolo? Třeba se špatně vrací pístek třmenu.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

wrabesek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 12.06.2014 21:05

Re: Drhnutí od přední nápravy při zatočení

Příspěvek od wrabesek »

Nedělálo by to i za jízdy rovně? Právě že to dělá jen když zatočim.. Nikdy ne rovně..

A to by mi řekl, když měnil brzdy :?

Solaio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 08.03.2012 11:20
Bydliště: Zlín

Re: Drhnutí od přední nápravy při zatočení

Příspěvek od Solaio »

A co když zatáčíš na místě tam a zpět ? nevybruje to ?
A k tomu pootočenému volantu zajeď na geometrii , a možná se ti vyřeši i to drhnutí.
Volkswagen Golf 1.9 TDI GTI 130Kw ARL 2002

wrabesek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 12.06.2014 21:05

Re: Drhnutí od přední nápravy při zatočení

Příspěvek od wrabesek »

Tak jsem jel až dneska..

Na místě volant nevibruje vůbec nic.. Do volantu nic cítit neni, vůbec nic.. Prostě jen to je slyšet a vibruje mi noha (trochu).. Projel jsem to s tátou a říkal, že cítí vibrace jakoby zleva.. Já je cítím zas u řidiče.. Je to v závislosti na rychlosti a intenzivnější když víc zatočim.. Ale občas to prostě tolik slyšet neni, jak kdy asi :D Táta předpokládá, že to jsou obě ložiska..

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Drhnutí od přední nápravy při zatočení

Příspěvek od xerxes »

kdyby to byly ložiška tak by zřejmě hučely,ještě mrkni na homokynetáky

wrabesek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 12.06.2014 21:05

Re: Drhnutí od přední nápravy při zatočení

Příspěvek od wrabesek »

Dneska jsem to chtěl alespon na hever a zkusit, ale pršelo..

Tak jsem koukal od oka, nikde nic co by očividně dřelo, ale kolo bylo na autě, takže jsem jen pokukoval.. Zkoušel sem škupat s kolem a to se ani nehlo, žádný zvuky nevydávalo nic..

Homokineťáky jakoby "praskájí" při zatáčení v plným rejdu, ne ? Já jezdim dokola jakože kruháku a nic nebylo slyšet.. Prostě když jedu, už jen lehce zatočim tak to slyšim.. Fakt už nevim.. Zvednu to někdy se zatočenýma kolama, třeba něco najdu.. Dík jinak za odpovědi..

wrabesek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 12.06.2014 21:05

Re: Drhnutí od přední nápravy při zatočení

Příspěvek od wrabesek »

Tak jsem byl preventivně na geometrii a byla ná 95% dobrá, pouze maličko špatná zbýhavost.. Srovnali mi volant a teď to cítím už i když jedu rovně :D Pořád tedy nevím, čím to je.. Může to být něco se řízením? Dá se nějak podívat na tyč řízení nebo jenom na zvedáku? Při vyšších rychlostech to zní dost jako ložiska, ale to je prostě vyšší frekvencí, v 50 po městě to prostě vibruje do nohou, cítím to tou co mam na zemi když neřadim.. Při zatočení doleva víc než doprava.. Tak nevim nevim.. Udělat ložíska? Přeci jen už to je věc za 4000,- ..

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“