Zvuky při couvání - kouslá brzda?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Kuba Kubikula
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.05.2017 10:55

Zvuky při couvání - kouslá brzda?

Příspěvek od Kuba Kubikula »

Zdravím,
po výměně zimních kol (195/65 R15) za letní (205/55 R16) se při couvání začaly ozývat při couvání tyhle zvuky (video: https://www.youtube.com/watch?v=TSx0jiZxTgc" onclick="window.open(this.href);return false;) Na zimních to neudělalo ani jednou, na letních to dělá furt. Po kompletní výměně lan ruční brzdy, nepomohlo. Když při couvání přitáhnu ruční na 1 cvaknutí nahoru, přestane to. Mohu poprosit o radu, ať v servisu nejsem za hejla? Už jsem to tam měl vloni se stejným problémem - vyměnili mi ložisko PP kola, ale vrzalo to furt dál :( Díky za tipy, kuba

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Zvuky při couvání - kouslá brzda?

Příspěvek od Plague »

Nejsem extra odborník, takže opatrně na mé rady. Když přitáhneš ručku, tak to pak brzdí ale nezvučí? To bych si pak tipl že je přikouslý pístek na některé brzdě, takže se destička neodtlačí pohybem kotouče při jízdě a tře se.

Ale zase jestli to nedělalo na zimních, tak to moc smysl nedává. Já bych osobně zkusil přehodit po jednom kole na zimní zpátky, jestli se něco změní enbo to byla jen náhoda.

Kuba Kubikula
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.05.2017 10:55

Re: Zvuky při couvání - kouslá brzda?

Příspěvek od Kuba Kubikula »

Vyřešeno změnou mechanika. Příčinou bylo naražené ZP ložisko, popraskané brzdové kotouče, spálené brzdové desky už v sobě měly díry a zadřené byly i držáky brzdičů. Výměna: brzdových kotoučů FERODO, destičky DELPHI, náboj kola s ložiskem FAG + práce, naúčtoval mi 5200,- tak snad budu mít klid.

Crowley
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 02.02.2017 13:19
Bydliště: Řež

Re: Zvuky při couvání - kouslá brzda?

Příspěvek od Crowley »

Mohl bys napsat, jakého mechanika jsi opustil a u jakého jsi našel zázemí?
Golf mk4 Variant 1.9 TDI
Š Felicia 1.3 MPI

Kuba Kubikula
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.05.2017 10:55

Re: Zvuky při couvání - kouslá brzda?

Příspěvek od Kuba Kubikula »

Ujali se mě tady: http://www.autoservis24.eu/" onclick="window.open(this.href);return false; Šel jsem na doporučení a nelituju. Fungujou na 776 762 243.

Kuba Kubikula
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.05.2017 10:55

Re: Zvuky při couvání - kouslá brzda?

Příspěvek od Kuba Kubikula »

Na zvedáku:
Přílohy
image3.jpg
image2.jpg

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“