guma do pružin tlumiče

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
denton
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 23.01.2015 19:25
Bydliště: ostrava

guma do pružin tlumiče

Příspěvek od denton »

Čau kluci nikde jsem to tu nenašel tak jestli jsem toto téma přehlédl omlouvám se ale chtěl jsem se zeptat jestli s tim máte někdo zkušenosti někde na internetu jsem na to narazil a koukal jsem na to co to vůbec je 8O 8O
ale dočetl jsem se že to prodlužuje životnost tlumiče akorát nevýhoda že to zvedne auto....je to dobré nebo je to k ničemu??
5291_2014-08-11_22-34-31_91.jpg

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: guma do pružin tlumiče

Příspěvek od Ipanema »

To jsou obyč. převozní gumy. Tím se aretuje podvozek mezi Wolfsburgem (výrobou) a autosalonem (prodejem). To není na nic jiného než na oddělání.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

denton
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 23.01.2015 19:25
Bydliště: ostrava

Re: guma do pružin tlumiče

Příspěvek od denton »

dobře tak možná špatná fotka a k čemu je teda toto?
https://www.aliexpress.com/item/2-x-Car ... 45986.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Crowley
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 02.02.2017 13:19
Bydliště: Řež

Re: guma do pružin tlumiče

Příspěvek od Crowley »

To se mi nějako nezdá, dát takovej gumovej cajk do pružiny, obzvlášť, když je to naměřený na zatížený pružině.

Jak tak koukám na ty obrázky, tak jen tak od pohledu bych řekl, že ta část pružiny "mezi konci" té gumy bude namáhaná na střih, o závit výš a níž bude namáhaná na ohyb - ve všech případech tak, jak to konstruktér pružiny určitě nezamýšlel.

A navíc, při představě, že mám něco podobnýho v pružině, poskočím na horizontu a ono to vyskočí, ani nechci vědět kde se to zasekne (tipuju, že se to šprajcne mezi pružinu a tlumič) a co to udělá.

Jestli to má mít nějako funkci, tak jedině zvýšení tuhosti pružiny a snížení zdvihu (propružení) - obojí bych řešil jinou pružinou a nastavením podvozku.

Pokud bych to měl dát na pralesní punkáru, tak proč ne, té škoda moc není...
Golf mk4 Variant 1.9 TDI
Š Felicia 1.3 MPI

pavelll
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 17.08.2013 12:43

Re: guma do pružin tlumiče

Příspěvek od pavelll »

neco podobneho mi poradily v pneuservisu-sjizdely se mi vnitrkem zadni gumy-passat ctyrkol-pri zatizenem aute jsem vjel do vymolu propruzeni slo na doraz a na zadnim tlumici se utrhla spodni miska drzici pruzinu -ty gumove dorazy letely hodne daleko-nebrat :tongue:

Crowley
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 02.02.2017 13:19
Bydliště: Řež

Re: guma do pružin tlumiče

Příspěvek od Crowley »

pavelll: A jak to pomohlo/mělo pomáhat (pomáhalo-li) těm zadním gumám?

Co se týče těch kol, buď jsi měl špatnou geometrii - rozbíhala se ti kola - nebo moc odkloněná kola...
Golf mk4 Variant 1.9 TDI
Š Felicia 1.3 MPI

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: guma do pružin tlumiče

Příspěvek od Plague »

http://thinkthinkcar.com/en/about-product.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Tady vysvětlují k čemu to je. Já se teda nemužu ubránit pocitu, že je to hrozný ojeb, protože všecho se dá dosáhnout výměnou pružin a bude to rozhodně správnější řešení než nějaký kus, který nerovnoměrně zatíží pružinu a může vypadnout.

denton
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 23.01.2015 19:25
Bydliště: ostrava

Re: guma do pružin tlumiče

Příspěvek od denton »

no to co pisou zas nevypada tak spatne a urcite je to levnejsi alternativa nez nove pruziny ne? jako ja sem na to narazil nahodou tak jsem chtel znat nazor jinych lidi jestli s tim treba nekdo nema zkusenosti

Crowley
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 02.02.2017 13:19
Bydliště: Řež

Re: guma do pružin tlumiče

Příspěvek od Crowley »

No, jak psal pavelll, je to sice levný, ale ustřelená miska pod pružinou je podle mýho docela drahej špás.
A s Morem můžu jedině souhlasit, je to ojeb co zatíží pružinu a celej tlumič tak, jak to nikdo nepředpokládal a může kdykoli, libovolně a jakkoli opustit svoji pozici.

A přisuzuje se to Harrisonu Fordovi: Nejsem dost bohatý na to, abych si kupoval levné věci.

Má pravdu, levnej sráč je schopnej nadělat paseku, která vyjde mnohem dráž, než "drahej" díl. Může se Ti dost dobře stát, že tímhle patentem ušetříš 2k, ale oprava, viz pavelll, tě může přijít klidně na 8k i na celý nový auto...
Golf mk4 Variant 1.9 TDI
Š Felicia 1.3 MPI

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“