"klepani" při zatáčení a pomalé jízdě

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
stovi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.03.2017 08:12

"klepani" při zatáčení a pomalé jízdě

Příspěvek od stovi »

Zdravím, mám trochu těžce popsatelný problém, ale zkusím.
Při zatáčení v pomalé rychlosti (vyjíždění z parkoviště, kruháč..) slyším zvláštní zvuk, přidávám nahrávku, ale nejde to moc zaznamenat. Je to zvuk něčeho dost pomalu rotujícího co se o něco tře, na nahrávce rotuje zrovna hodně pomalu. Těžko se to lokalizuje ale je to buď někde blízko motoru, nebo u kola.
Začne to v pomalé rychlosti a většinou se to úměrně s otáčkama moc nezrychluje, začíná to docela náhodně, ale většinou to spustí právě rozjezd s natočenýma kolama, nad 50kmh většinou už nic slyšet není. Nejde ani tak myslím o polohu kol, stačí prudčeji zatočit (kruháč) aby se to "roztočilo" a ještě to pak chvíli slyším i s kolama rovně
Nevím jestli je uplně kovový, připomíná mi to zvuk když skládáte talíře na sebe ( :pleasantry: :fool: )

Nedávno mi vletělo něco velikosti zajíce přimo pod kolo v asi 120kmh, mohlo se to nějak podepsat ?
Projel jsem myčku s nastartovaným motorem (ko*ot), mohlo se tohle nějak podepsat?

Mám pocit že to začalo kolem jedný týhle události, skoro bych tipl spíš tu myčku, když tak vzpomínám, jestli jsem to neslyšel hned u výjezdu..

Nahrávka https://instaud.io/11tf" onclick="window.open(this.href);return false;

dodatky co by třeba mohly pomoct
- při průjezdu hlavně levotočivou zatáčkou s menší nerovností mi přijde že auto docela nezvykle ustřeluje ze směru jízdy, zajíc mě trefil do pravýho předního
- často svítí kontrolky abs,esp., někdy zhasnou, někdy se rozsvítí při vyšší rychlosti, někdy svítí od startu
- už delší dobu mám nejspíš trochu pokroucený kotouče

Uživatelský avatar
krejdaz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 26.11.2013 13:47
Bydliště: Strakonice

Re: "klepani" při zatáčení a pomalé jízdě

Příspěvek od krejdaz »

Ahoj, tak zní to jako bys měl pod kapotou velký hodiny a ty Ti tam tikaj :lol: . Nee sranda :good: . Těžký radit takhle na dálku, ale osobně bych to tipnul na podvozku, zkouknul bych pružinu s tlumičem a uložení, a pak bych zkouknul silenbloky.Já měl vytlučenej pravej silentblok motoru,taky mi to při rozjezdu vrčelo a klepalo taky hlavně při levým rejdu,prošel sem podvozek a nic a když sem sundal kryt motoru a pomocí háku na motoru zakejval,tak to bylo jasný,úplně na volno,po výměně cajk,ale teď je to rok a uz se zase začíná být slyšet(můj případ https://m.youtube.com/watch?v=dQFZH-KhDQo" onclick="window.open(this.href);return false; ) . Jinak se spuštěným motorem v myčce,holt se stalo,ale myslíš,ze když valíš 130 v dešti,že na motor nic nekápne ;-)tam si myslim že to je kvůli bezpečnosti,aby jsi neujel i s kartáčem..
VW Golf III 1.8 55kW AAM// VW GOLF IV 1.6 16V 77kW BCB

stovi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.03.2017 08:12

Re: "klepani" při zatáčení a pomalé jízdě

Příspěvek od stovi »

Díky moc za tipy, podařilo se mi nahrát trochu lepší ukázky
https://instaud.io/12gS" onclick="window.open(this.href);return false;
https://instaud.io/12gQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Dělá to už i když jedu jen rovně, bylo to dost slyšet když jsem stáhl okno u spolujezdce, takže někde kolem toho pravýho předního kola nejspíš
Měl jsem práávě strach že se v myčce tim tlakem někam třeba dostala voda/bordel, nebo to něco urvalo, ale vypadá to že asi ok.
Nejhorší je, že poznám víceméně jen nějaký viditelný mechanický katastrofy, ale pružiny s tlumičema se zdají být ok :? Nevím moc kde hledat už, jsem doela amatér. Teoreticky ale, kdyby to byla část podvozku krom tlumičů a pružin, dá se s tím ještě něco ujet ? do servisu se dostanu nejdřív za týden, tzn 1000km :?

Kéž by hodiny, klidně i bombu, už mi mizí i olej, radši bych to poslal z utesu :D

Uživatelský avatar
krejdaz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 26.11.2013 13:47
Bydliště: Strakonice

Re: "klepani" při zatáčení a pomalé jízdě

Příspěvek od krejdaz »

Ahoj,
nestíhal sem,tak jsem se tu ani neobjevil.Nahrávky jsou lepší.Když jsem se zaposlouchal,tak mi to příjde jak nějaký ložisko.Nevím,zda si byl v servisu,ale zkusil bych,s nadlabnutym motorem,někoho poprosit,ať Ti točí na místě s volantem,a zkusil bych poslechnout servo.To se mi stalo na III golfu,žádný příznaky špatného serva,krom chrastění z motorového prostoru. A hle najednou louže pod autem a bylo to ze serva.Vyměnilo se a je po zvuku a auto už najelo zase dalších 30tkm bez problémů.A pokud se nic s tocenim na místě nestane,tak uz to pak muzou bych brzdy,klouby,poloosy,ložiska v kolech.Snad na něco příjdeš ;-)
VW Golf III 1.8 55kW AAM// VW GOLF IV 1.6 16V 77kW BCB

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“