Výměna brzd

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Výměna brzd

Příspěvek od Fessy »

Čaute,

ve velmi dohledné době budu dělat brzdy a chtěl bych si to udělat sám, ale stále váhám. Vepředu mám pokroucené kotouče, které půjdou nové i s brzdovými destičkama, takže ve přede to půjde komplet. Vzadu mám problém na pravém zadním kole. Sem tam se tam přikousne ručka a musím to povolit ručně, to by asi nebyl problém, protože minulý rok se to promazalo v servisu a do teď nebyl problém. Ale, vydává to podobný zvuk jak je zde na videu u modré Bory, kde byl problém v ložisku, také pouze při couvání, ale co je ještě zajímavější, tak někdy, když nastartuji a chvíli stojím na brzdě, se ty zvuky ozvou i když se NEPOHYBUJI. Napadá mě brzdová kapalina, nějak zanesená, ucpaná, netuším, nerozumím tomu.

Teď k otázce, co byste mi doporučili za kotouče a destičky a co všechno k tomu bude ještě potřeba, zároveň jak poznám, jestli mám také to ložisko KO a případně jestli se do toho pouštět sám, nebo to nechat raději na odborníkovi.
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

DomG4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 28.05.2017 20:41

Re: Výměna brzd

Příspěvek od DomG4 »

Čau brzdy mě taky čekají bohužel komplet... A na zadek kvuli ruční brzdě je lepší přípravek na zatlačení prasátek stojí 300,- +- jinak kotouče brembo max a desky Textar( teď mám teda fedoro a nic moc..) tuhle kombinaci mi doporučil kámoš mechanik sám to měl a pecka ;) teď přešel teda na keramický desky od Hawk( trošku víc dražší ale luxus prej) hlavně ne Zimmermann kotouče!!! Praskají a kroutej se...

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Výměna brzd

Příspěvek od chonsicek »

DomG4 píše:Čau brzdy mě taky čekají bohužel komplet... A na zadek kvuli ruční brzdě je lepší přípravek na zatlačení prasátek stojí 300,- +- jinak kotouče brembo max a desky Textar( teď mám teda fedoro a nic moc..) tuhle kombinaci mi doporučil kámoš mechanik sám to měl a pecka ;) teď přešel teda na keramický desky od Hawk( trošku víc dražší ale luxus prej) hlavně ne Zimmermann kotouče!!! Praskají a kroutej se...
ja jsem měl maxy a už bych to nechtěl.. akorat to dělá kravál a žaden zázrak se nekonal.. daval jsem ted na předek ate+brembo a pohoda.. kamoš dal ate + textar ma na nich asi 80 a paráda. zato nemužu doporučit trw.. přijde mi že to je podobne zmrdstvo jak starline.. jednou kotouč zrcadlovy, brzdi paradne.. dam uplně to same na druhe auto a kotouč takovy jakysi vyžrany po dvou měsicih jak kdyby měl 5 let. to same čepy..
Polo 1.4TDI

DomG4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 28.05.2017 20:41

Re: Výměna brzd

Příspěvek od DomG4 »

no tak bratr kterej má prasáta b5,5 tak dával kotouče ate a je to děs a hrůza předek se mu vcelku rychle i zkroutil :/.... dřív to byla fakt kvalitní značka ale teď stojí za ho*v*o :/ jinak už jsem vyměnil zadek ted mě čeká předek a jak jsem řikal kotouče mám maxx a desky textar s vysokým procentem uhlíku a je fakt že nemám tak zadělaný kola <3 :D dokonce jsem rozhejbal i ABS :D :D a brzdi to ako prase !!! :) dobre som kupil ;)

Uživatelský avatar
davn1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 14.07.2009 23:30
Bydliště: drsný kraj,drsní lidé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzd

Příspěvek od davn1 »

Já jsem dal kotouče i desky ATE a jsem spokojenej.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Výměna brzd

Příspěvek od majrek001 »

já dávám kotouče a desky origo VW/škoda (kotouče vyránbí pro ně ATE a směs na desky si dělají sami) - brzdí parádně jak na passatu, tak na golfu kde mám předek i zadek (takto auto nikdy nebrzdilo - vystřídalo se víde značek trw, brembo max atd)

hlavně jde od dodavetele (dneska hodně prodejců bere hlavně z Polska) jestli je to polská napodobenina nebo opravdu origo ATE/Brembo...
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
davn1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 14.07.2009 23:30
Bydliště: drsný kraj,drsní lidé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzd

Příspěvek od davn1 »

Mám dotaz,chystám se na výměnu brzdové kapaliny mám golfa IV 1.4 16 V,jaká je náplň množství brzdové kapaliny ať vím kolik koupit té brzdovky,díky za odpověď.

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Výměna brzd

Příspěvek od r@pid »

Cca 1,1L DOT4

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“