Divné chování ESP, ABS...

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Crowley
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 02.02.2017 13:19
Bydliště: Řež

Divné chování ESP, ABS...

Příspěvek od Crowley »

Prolog: Několikrát jsem utrhl podnárazník o vysoký obrubník a už nebylo k čemu chytit ty plechové spony - dobastlil jsem to kusem plechu kterýžto jsem přinýtoval ke zbytkům plastu kolem.
Během tohoto bastlení jsem ale odhalil horší problém - slezlou manžetu na levém homokinetickém kloubu (u řidiče). "Opraveno" vrácením manžety a zajištěním plastovou stahovací páskou...

Problém: V ostřejší pravotočivé zatáčce při svižné jízdě řízení kopne doleva a problikne ESP. Objevilo se to až po "opravě" podnárazníku a manžety. Nesvítí žádné varování jak na palubce tak i na polodotu. Je-li auto zvednuté, nezdá se, že by cokoli o něco zadrhávalo atd. Na všem je obvyklá vrstva provozního svinstva. Na 50km cestě se to stalo dvakrát, předcházelo tomu divné zarachtání v levotočivé zatáčce (koukal jsem na manžetu a polosu jen zběžně s koly v rejdu, nic zvláštního jsem neviděl)

Ozkoušené zásahy:
  • výměna pásky za kovovou
: Beze změny.
  • vypnutí ESP
: Kopance přestaly.

Otázka: Pokud můžu vyloučit mechanickou závadu (bez ESP jsme se v zatáčce dostali blízko limitu pneumatik) tak co zbývá jedine chyba v ESP. Která čidla, kde a jak vyzkoušet, abych našel skutečný zdroj problému?
Golf mk4 Variant 1.9 TDI
Š Felicia 1.3 MPI

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Divné chování ESP, ABS...

Příspěvek od majrek001 »

diagnostika - zkontrolovat jaké hodnoty dávají čidla hlavně ABS na každém kole
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Divné chování ESP, ABS...

Příspěvek od lumpo »

Delalo mi to same. Byl to spodni kulovy cep. Proste pri urcitem vytoceni kol v nem luplo a kolo zatocilo o kus vic nez by melo a na to zareagovalo esp. Zkus to proverit.
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Crowley
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 02.02.2017 13:19
Bydliště: Řež

Re: Divné chování ESP, ABS...

Příspěvek od Crowley »

majrek, lumpo:

Díky moc za nápady, ale problém byl mnohem prozaičtější a na vině je vůl mezi volantem a sedadlem.

Zjistil jsem, že mi uchází levé zadní kolo. A měkké zadní kolo, zde levé, se snáze bortí a snáze jde do smyku. ESP tento počínající přetáčivý smyk zaznamená a provede kontra - přibrzdí vnější stranu.

Opraveno nahuštěním kol na předepsaný tlak. Od té doby bez "závad".
Golf mk4 Variant 1.9 TDI
Š Felicia 1.3 MPI

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“