Klepání na pravé straně přední nápravy.

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
klopic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 19.06.2018 13:49

Klepání na pravé straně přední nápravy.

Příspěvek od klopic »

Vlastním Golf IV 1.6 74kw. Něco mi klape na přední nápravě nejspíš na pravo. Je to pravidelné čisté klapaní které je závislé na rychlosti. Klape to jen když auto brzdí motorem nebo je motor v záběru, když je vyřazeno nebo se spojkou tak nic. Máte s tím někdo zkušenosti? Dělá to většinou do rychlosti 70 km/h :/

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1540
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Klepání na pravé straně přední nápravy.

Příspěvek od varok »

Dobrý den, to vypadá na některý z homokynetických kloubů. Nevím, zase takový expert nejsem, ale zkuste někde na rampě, jestli nemají klouby na pravé straně velkou vůli. Nejdříve axiálně, tedy že budete tahat poloosu v jejím směru jak ke kolu tak od kola. pak zkuste ještě radiální vůli, tedy poloosou jakoby točit, dopředu i dozadu. Když to bude v některém kloubu moc volné a třeba i lupat, tak je v háji.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

klopic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 19.06.2018 13:49

Re: Klepání na pravé straně přední nápravy.

Příspěvek od klopic »

homokyneticky kloub to prave neni to uz jsem zjistil :/

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Klepání na pravé straně přední nápravy.

Příspěvek od noxik600 »

Vtěrknu se sem, ať nezakládam. Motorizace je stejná.
Při brzdění (20 nebo 60 km/hod, je to fuk) sešlápnu, povolim pedal a z podvozku vpředu se ozve tupé bouchnutí, od řidiče nebo z prostředku. Zvuk je podobný jako když stojím v kopci jen na ručku a bez nastartování ji uvolním a než se auto rozjede, slyším, jak se odlepily zadní destičky od kotouče.
Minulý týden jsem už myslel, že je to volná poloosa, protože při zatočení někde vpředu něco jakoby vyjelo a při otočení volantu zpět zase vjelo zpátky. S bobkama jsem zajel na rampu a zjistil jsem prd. Žádné vůle.
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1540
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Klepání na pravé straně přední nápravy.

Příspěvek od varok »

To může mít více příčin. Jestli to tady taky není některý kloub, tak to můžou být třeba volné třmeny brzd. Už jsou vůle na těch čepech po kterých ten třmen jezdí.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Klepání na pravé straně přední nápravy.

Příspěvek od noxik600 »

To může. Teď jsem obouchával kolo(nezvednuté), když bouchám do boků, nic, když bouchám nahoře, tak něco klepe. Musím vyměnit horní uložení tlumičů a silenbloky ramen(tip od člověka tady z fóra), tak to omrknu. Vyměnil jsem uložení převodovky, kost, gumy stabilizátoru.

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Klepání na pravé straně přední nápravy.

Příspěvek od noxik600 »

Tak u mě vyřešeno.
Rozlomil se mi spodní kryt motoru a pak jsem to uviděl. Když mi měnili spojku, tak mi zpět k převodovce nepřišroubovali kovový úchyt hadice od serva. A to právě při brzdění klepalo do převodovky :fool:
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Uživatelský avatar
Torrman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 22.06.2011 19:43
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání na pravé straně přední nápravy.

Příspěvek od Torrman »

Ať nezakládám nové téma... neví někdo co tohle může být za rachot? Dělá to v malé rychlosti při akceleraci z nízkých otáček, ale dělá to taky při deceleraci a při nerovnostech, zkrátka při určitých vibracích, frekvencích... Venku to je slyšet jako prase, už si nevím rady, měl jsem to zvednuté a díval se po uvolněných věcech, na nic jsem nepřišel

IV 1.9 TDi PD 110 kW

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“