Povolující se poloosa

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
v5chase
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 21.05.2019 10:10
Bydliště: Ostrava

Povolující se poloosa

Příspěvek od v5chase »

Zdravím chlapi,
mám problém s poloosou. Měnil mi v servisu tyčky řízení a silentbloky. Po asi třech týdnech mi začalo lupat v nápravě při zatáčení. Než jsem se s tím dostal do servisu tak levé kolo začalo neskutečně hučet a při dobržďování spínalo ABS, tak jsem si řikal ložisko v :gey:. V servisu se ale zjistilo, že matka poloosy měla uplně vytavený ten plast v sobě a byla povolená, přitom při výměně tyček řízení poloosu vubec nepovoloval. Dala se nová matka a přestalo lupání i hučení a ABS nespínalo. Po týdnu se ale vše vrátilo akorát to mělo rychlejší průběh..v půli cesty do práce z ničeho nic neskutečné hučení a spínalo ABS při dobržení. Doma jsem se podíval na matku poloosy a opět volná.

Jak je možné že mi matka na poloose vydrží týden?
Novou matku nemám tak jsem to alespoň trochu zakápnul lepidlem na šrouby a dotáhnul přes trubku. Problémy zmizely až na hučení, jen není tak extrémně hlasité, takže ložisko už je asi opravdu KO.

Já ani mechanik si nedokážem vysvětlit proč se to povolilo. Každopádně jsem to dotahoval v pátek a včera už byla lehce povolená takže znova. Je možné že by špatné ložisko tolik hřálo že by to povolovalo matku? Setkal se někdo s vás něčím takovým? :?
Golf IV 2002 VR5 125kw AQN Highline L041
Passat B6 2010 2.0TDi CR R-line 18" Velos

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“