Posilovač řízení

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
placaak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Posilovač řízení

Příspěvek od placaak »

Ahoj,

mohl by mi někdo poradit jaký olej dát do posilovače řízení ? a jestli se můžou popřípadě míchat třeba olej od Shell a Agip, nevím, co měl v golfíkovi předchozí majitel a potřebuji to dolít .... moc díky :wink:

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4767
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Příspěvek od srotty »

Já jsem vždycky zajel k VW a oni mi tam tu decku za pár korun dolili.Ale ne u všech VW,někde chtěli ať si koupím celou litrovku,že pak mi to dolijí ,komici :D

Uživatelský avatar
vandal666
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vandal666 »

olej? najlepšie je tam dať červený hydraulický olej :rog: určite je lacnejší a lepší ako tie, čo si uviedol ty... totiž ten červený hydraul. olej sa používa v ťažkých mechanizmoch (hydr. žeriav, bager a pod.) a tam sú na ten olej vyvíjané určite väčšie tlaky než v serve ;)

Uživatelský avatar
placaak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od placaak »

jj díky moc, po něčem takovým kouknu .... :wink:

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od cosby »

vandale nepleť hlavu!!!!!!!!!!
Třebas do A6,Superb,Fabia atd je použít spec.olej VW,je rozdílný od olejů červených,co se lejou do ostatních serv a automa.převodovek.Není to full synt.ale na mineral.bázi.Kámošovi právě v servise nalili do A6 do serva červený-co se běžně leje a po 200km mu sevo začalo huče,po dalších 500 dost brutálně.Nevěděli co to je,prý je v háji pumpa co mu měnili.Zjistil jsem,že tam přijde jiný olej,koupil ho ve Škodovce a je klid.Tak bacha na to!!!!Zjisti si co tam má být a je to

Uživatelský avatar
vandal666
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vandal666 »

ja žiadnu hlavu nepletiem, píšem, s čím mám skúsenosti ;) ja som si sám osobne lial ten červený hyr. olej do serva a to dokonca tak, že ešte som mal v tej nádržke do polovice zelený !!! a najazdil som už vyše 5000,-km s týmto olejom , resp. zmesou :D a bez problémov

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4767
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Příspěvek od srotty »

vandal666 píše:ja žiadnu hlavu nepletiem, píšem, s čím mám skúsenosti ;) ja som si sám osobne lial ten červený hyr. olej do serva a to dokonca tak, že ešte som mal v tej nádržke do polovice zelený !!! a najazdil som už vyše 5000,-km s týmto olejom , resp. zmesou :D a bez problémov
To asi proto ,že 90procent tam je origo zelený olej.Cosby má pravdu,pokud se tam nalije jiný olej než má být,může to dělat problémy(většinou hluk)-potvrdilo několik mechaniků.Pokud potřebuješ jen dolít zajeď do nějakého VW nebo Škoda servisu a oni ti tam za pár korun dolijí.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

srotty píše:
vandal666 píše:ja žiadnu hlavu nepletiem, píšem, s čím mám skúsenosti ;) ja som si sám osobne lial ten červený hyr. olej do serva a to dokonca tak, že ešte som mal v tej nádržke do polovice zelený !!! a najazdil som už vyše 5000,-km s týmto olejom , resp. zmesou :D a bez problémov
To asi proto ,že 90procent tam je origo zelený olej.Cosby má pravdu,pokud se tam nalije jiný olej než má být,může to dělat problémy(většinou hluk)-potvrdilo několik mechaniků.Pokud potřebuješ jen dolít zajeď do nějakého VW nebo Škoda servisu a oni ti tam za pár korun dolijí.
Zeleny je v GIII a cerveny v GIV, ne? (myslim origo, v servu)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4767
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Příspěvek od srotty »

Tomm píše:
srotty píše: To asi proto ,že 90procent tam je origo zelený olej.Cosby má pravdu,pokud se tam nalije jiný olej než má být,může to dělat problémy(většinou hluk)-potvrdilo několik mechaniků.Pokud potřebuješ jen dolít zajeď do nějakého VW nebo Škoda servisu a oni ti tam za pár korun dolijí.
Zeleny je v GIII a cerveny v GIV, ne? (myslim origo, v servu)
PRÁVĚ ŽE BYCH ŘEKL NAOPAK,VE DVOJCE JSEM MĚL ČERVENÝ A TEĎ VE ČTVERCE ZELENÝ-DOLÉVANÉ V ORIGO SERVISU

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

To jsem zvedavej co napisou ostatni, ja mam urcite cervenej a kontroloval ho mechanik ve vw, tak kdyby tam patril jinej, snad by me upozornil :?
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
JanoXXL
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od JanoXXL »

Ja som sa pozeral na svoj a mam zeleny, ktory mi dolievali v origo servise VW.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Dal dal, piste dalsi :lol: Udelame hlasovani, ne? :wink:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od cosby »

Nevím,o co jde.Máte snad Etku né,tam je to jasně napsáno.Starší auta mají červený-je to full synt a je shodný s tím,co se leje do autamatů,novější mají zelený no a pokud jsi to smíchal,je to tvoje blbost a neznalost.Červený je Full synt a zelený na min.bázi.Si o tom něco přečti a uvidíš.

Uživatelský avatar
vandal666
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vandal666 »

čisto z technológie hydraulických systémov ide o to, že červený je kvalitnejší a aj o niečo drahší... zelený lejú väčšinou do poľnohospodárskych strojov a červený do nejakých "náročnejšich" strojov.... a čo mi budú tvrdiť vo VW servise je mi jedno... Je to jednoduchý hydraulický systém a musí mu byť jedno, či má zelený abo červený olej... ak niekomu začalo hučať servo ako píše cpsby, tak je absolútna blbosť pripisovať to oleju. Ako keď si chcete dolievať kvázi oleje ktoré su vraj určene špeciálne do servomotorov, tak kľudne :) za možno 50,-Sk/1L si vieš zohnať nejaký červený hydr. olej od nejakých stavbárov alebo trebárs z nejakej fabriky a nie predražené "značové" blbosti.

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od cosby »

Tak mi řekni,jak to,že když se olej vyměnil,sevo přestalo hučet??

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“