divny zvuk od pruziny

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

molczik píše:
Tomm píše:To neni zas tak pravda, zalezi na stavu. U prednich tlumicu je to neco jineho, ale vzadu kde se nic neotaci bych se nebal nechat puvodni. I ja jsem to tak udelal a nemam problem.

Jeste me napada - mas tam tu prachovou krytku? Je to takova cepicka nasazena zvrsku na tom ulozeni, ale abys to zjistil, tak musi ulozeni ven.
No já nevim. Správně by se měly dokonce měnit i šrouby, které to uložení drží.. ale ty jsem neměnil ani já, to už je fakt přeháňka. Jinak vyměnit tlumiče a nechat původní uložení...no nevim. Při té investici, kterou dává člověk za tlumiče mi to přijde jako blbost.
Nevim no, jasne ze je lepsi to vymenit, ale na druhou stranu tam zase nejsou zadny pohyblivy dily - proste tlumic je prisroubovanej k ulozeni a to ke kastli.. pokud tam neni vule nebo treba prasklina, tak nevidim duvod to menit.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Tomm píše:
molczik píše: No já nevim. Správně by se měly dokonce měnit i šrouby, které to uložení drží.. ale ty jsem neměnil ani já, to už je fakt přeháňka. Jinak vyměnit tlumiče a nechat původní uložení...no nevim. Při té investici, kterou dává člověk za tlumiče mi to přijde jako blbost.
Nevim no, jasne ze je lepsi to vymenit, ale na druhou stranu tam zase nejsou zadny pohyblivy dily - proste tlumic je prisroubovanej k ulozeni a to ke kastli.. pokud tam neni vule nebo treba prasklina, tak nevidim duvod to menit.
Jasný... souhlas. Ale podle mě tam Simuska právě tu vuli nějakou má. Osobně bych to uložení vyměnil, vše pořádně utáh a nemá tam co lupat. Práce na chvíli a materiál za pár korun. Pokud by to přetrvávalo, tak pak bych řešil dál.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
simuska
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okres Chomutov

Příspěvek od simuska »

bohuzel na me maji v servise cas az ve ctvrtek, jm s tim typkem domluvenej, kdyz ta vymena sedla nepomuze tak me to nebude nic stat a budem resit dal. Taky rikal, ze na oktavkach a golfech to u nej v servise snad jeste nemenily. pokud je to sedlo v porad je to zbytecny. To je jeho nazor

tak ztm

Uživatelský avatar
simuska
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okres Chomutov

Příspěvek od simuska »

vymena pomohla, uz to "neloupe" :wink:

byl z toho sedla vyzranej hlinik, tak proto to bouchalo
oprava 500,-

nastesti nehrozi, ze by to vypadlo, akorat by to asi bouchalo cim dal tim vic
Přílohy
... a z druhy skoro katastrofa
... a z druhy skoro katastrofa
09082007062a.jpg (31.53 KiB) Zobrazeno 702 x
09082007061a.jpg
09082007061a.jpg (33.06 KiB) Zobrazeno 701 x
z jedny strany celkem pohoda...
z jedny strany celkem pohoda...
09082007059a.jpg (38.29 KiB) Zobrazeno 701 x

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

No, proto se právě doporučuje výměna uložení při každé výměně tlumičů, aby se tohle nestalo. 8)

Tak hlavně že je opraveno! :wink:
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
barbarez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re:

Příspěvek od barbarez »

Ty woe to je možná i můj problém. už sem se na to ptal. Dělá mi to takovej hnusnej křupavej zvuk. Jako když přeskočí železo... Skoro vždycky když zatočim volantem. A pak při nějakých nerovnostech a stabilizatory sem totiž nedávno měnil. Čekam na jaro na novej podvozek tak by mi zajímalo jak moc velký následky by mohli bejt?

Uživatelský avatar
barbarez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Re:

Příspěvek od barbarez »

Dotaz.
Sem si chtěl koupit to uložení taky a vyměnit... protože mě ten zvuk de od předního levyho kola.... Ale tam to uložení tlumičů sou gumový....tak co mi tam může křupat???? Přide mi že tam vždycky něco přeskočí...

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Re:

Příspěvek od alean »

barbarez píše:Dotaz.
Sem si chtěl koupit to uložení taky a vyměnit... protože mě ten zvuk de od předního levyho kola.... Ale tam to uložení tlumičů sou gumový....tak co mi tam může křupat???? Přide mi že tam vždycky něco přeskočí...
no vepředu to je trošku jiné :) ,nemáš prasklou pružinu?,nebo ložisko na horním uložení

Uživatelský avatar
barbarez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Re:

Příspěvek od barbarez »

alean píše:
barbarez píše:Dotaz.
Sem si chtěl koupit to uložení taky a vyměnit... protože mě ten zvuk de od předního levyho kola.... Ale tam to uložení tlumičů sou gumový....tak co mi tam může křupat???? Přide mi že tam vždycky něco přeskočí...
no vepředu to je trošku jiné :) ,nemáš prasklou pružinu?,nebo ložisko na horním uložení
Takový věci dou mimo mě :-)... bych se asi musel nejdřív podívat :-) nehledě na to že si neumim představit prasklou pružinu... to by se asi vysapala dávno ne? :-) ... ale dyž mi řeknete jak to poznat, nebo co udělat... mrknu na to ;)

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od Toxyz »

barbarez píše:
alean píše: no vepředu to je trošku jiné :) ,nemáš prasklou pružinu?,nebo ložisko na horním uložení
Takový věci dou mimo mě :-)... bych se asi musel nejdřív podívat :-) nehledě na to že si neumim představit prasklou pružinu... to by se asi vysapala dávno ne? :-) ... ale dyž mi řeknete jak to poznat, nebo co udělat... mrknu na to ;)
já jednou pružinu prasklou měl a to hned na 2x.....a bylo to normálně pořád seskládaný na tlumiči......ale VW to nebylo :wink:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Re:

Příspěvek od molczik »

barbarez píše:
alean píše: no vepředu to je trošku jiné :) ,nemáš prasklou pružinu?,nebo ložisko na horním uložení
Takový věci dou mimo mě :-)... bych se asi musel nejdřív podívat :-) nehledě na to že si neumim představit prasklou pružinu... to by se asi vysapala dávno ne? :-) ... ale dyž mi řeknete jak to poznat, nebo co udělat... mrknu na to ;)
Mě praskla pružina nedávno. Krom divnýho skřípání se to nijak neprojevovalo.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
barbarez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: divny zvuk od pruziny

Příspěvek od barbarez »

No ja budu kupovat novej podvozek tak v březnu... takže abych si tim něco dokur*il.... To asi budu muset stejně celý rozebrat, abych viděl jestli je tim ložiskem nevo prasklou pružinou co?

Uživatelský avatar
Viktor66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od Viktor66 »

barbarez píše:Ty woe to je možná i můj problém. už sem se na to ptal. Dělá mi to takovej hnusnej křupavej zvuk. Jako když přeskočí železo... Skoro vždycky když zatočim volantem. A pak při nějakých nerovnostech a stabilizatory sem totiž nedávno měnil. Čekam na jaro na novej podvozek tak by mi zajímalo jak moc velký následky by mohli bejt?
Cauec,mam asi stejnej problem jako Barbarez,kdyz zatocim volantem v levo nebo v pravo ozve se takovej brnknuti jako kdyz preskoci zelezo.dela to jak na miste i pri jizde.zacalo to vcera rano.a navic dneska pri jizde na nerovnem povrchu mi to dava nakej divnej zvuk,jak kdybych nemel zavrenou kapotu.Muzete poradit,Dikec :roll:

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Re:

Příspěvek od alean »

Viktor66 píše:
barbarez píše:Ty woe to je možná i můj problém. už sem se na to ptal. Dělá mi to takovej hnusnej křupavej zvuk. Jako když přeskočí železo... Skoro vždycky když zatočim volantem. A pak při nějakých nerovnostech a stabilizatory sem totiž nedávno měnil. Čekam na jaro na novej podvozek tak by mi zajímalo jak moc velký následky by mohli bejt?
Cauec,mam asi stejnej problem jako Barbarez,kdyz zatocim volantem v levo nebo v pravo ozve se takovej brnknuti jako kdyz preskoci zelezo.dela to jak na miste i pri jizde.zacalo to vcera rano.a navic dneska pri jizde na nerovnem povrchu mi to dava nakej divnej zvuk,jak kdybych nemel zavrenou kapotu.Muzete poradit,Dikec :roll:
poradim ti přečíst si celé tohle téma,protože to může dělat některá z věcí co je tady popsaná a taky si přečti FAQ

Uživatelský avatar
barbarez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Re:

Příspěvek od barbarez »

2 viktor:
Hoj, asi to bude ruplý ložisko na tlumiči, jak už naznačoval Molzcik. Do měsíce to budu měnit. Tak doufam že to nebudu kupovat zbytečně. Pak dam vědět.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“