Ložiska na Golf IV/Bora

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pasul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Ložiska na Golf IV/Bora

Příspěvek od Pasul »

Lidi dnes jsem byl v servise.Minulý týden jsem se jen tak ohnul a kouknul pod auto(leštil jsem plasty :mrgreen: ).A uviděl jsem problém.Poslední část výfuku a takový trojúhelník co tu část drží uhnilý do prostřed.

Tak jsem si to nechal dnes poléčit a při té příležitosti nechal vyměnit ložiska na předních kolech.Při minulé návštěvě mi technik říkal ,že ještě nehučí ,ale je volné(pravé přední samozřejmě).

Chci se jen zeptat kolik vás někoho stály ložiska na přední kola?Nechal jsem tam šestku jen to hvízdlo.O peníze mi ani moc nejde(V tom naštěstí nemám problém. :oops: ) ,ale nemůžu to najít v Etce a nikde tady.Chtěli za ložiska 3900kč.Jestli mě nešulí.Prý to jsou originály.(Pak jsem ještě jel pro zimáky a plechy.Dneska to mám za 17 tisícovek ,tak asi proto se mi to dnes nějak nezdálo. :evil: )

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: Ložiska na Golf IV/Bora

Příspěvek od dawenow »

dival jsem se na autodily MJ AUTO a sada loziska okolo 1200kc takze cely predek 2400kc, zkus se mrknout na http://katalog.mjauto.cz/

Uživatelský avatar
Pasul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska na Golf IV/Bora

Příspěvek od Pasul »

Já ještě zjistím co mi tam přesně dali.Ten doklad mám v autě.Ale vidím to na 1500kč v hajzlu.No čekal jsem to horší.

Nejhezčí je jak ráno majitel přijel v Maserati do práce.Ale na obranu musím říct ,že vzal smeták a začal tam něco vytírat. :mrgreen:

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: Ložiska na Golf IV/Bora

Příspěvek od dawenow »

Pasul píše:Já ještě zjistím co mi tam přesně dali.Ten doklad mám v autě.Ale vidím to na 1500kč v hajzlu.No čekal jsem to horší.

Nejhezčí je jak ráno majitel přijel v Maserati do práce.Ale na obranu musím říct ,že vzal smeták a začal tam něco vytírat. :mrgreen:
no presne tak zkus zjistit znacku a porovnej cenu , a jeste jedna vec MJ auto neni nejlevnejsi daji se sehnat dily jeste levneji, to vis 100% prirazka ,

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Ložiska na Golf IV/Bora

Příspěvek od matiass »

Já si teda ložiska měnil sám a sada ložiska s maticema a šrouby mě vyšla na 1000,- :wink:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska na Golf IV/Bora

Příspěvek od zviratko »

napřed bych zjistil co tam je opravdu za díl , v případě že ti tam dali origo tak bud rád , jestli ti tam daly něco autokelly a jim podobné tak je to docela ranka.
U ložisek je lepší si připlatit za třeba SKF a jim podobné značky.
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska na Golf IV/Bora

Příspěvek od baciluss »

Ja som kupil sadu za cca 1300SK. A vacsinou si na aute opravujem vsetko sam. Teda zatial sa mi nestalo ze by som musel ist do servisu. A tak si dovolim aj taky maly foto serial :oops: :wink:
Přílohy
FAG sada.JPG
DSC_1702.JPG
DSC_1698.JPG
DSC_1690.JPG
Po opieskovani :)
Po opieskovani :)
Polyuretan zakladna
Polyuretan zakladna
Polyuretan vrchny nater
Polyuretan vrchny nater
Kym schol poliuretan tak som sa hral. Strieborny sprej do 800*C
Kym schol poliuretan tak som sa hral. Strieborny sprej do 800*C
Tak isto plus novy cap.
Tak isto plus novy cap.
Lysovanie loziska
Lysovanie loziska
Naposledy upravil(a) baciluss dne 18.10.2007 22:59, celkem upraveno 1 x.
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska na Golf IV/Bora

Příspěvek od baciluss »

...pokracovanie.
A tymto sa chcem podakovat mojmu kamosovi a zaroven kolegovi s pomocou a hlavne rozovozom do pieskovne, mototechny a na obed DIK Tomaš...:wink: A hlavne bola sranda :lol:
Inak sme zacali o deviatej rano a koncil som o pol druhej nad ranom. Asi som moc velky detajlista a nikam som sa neponahlal inak by to bolo skor hotove :oops: A hlavne ta zakladna polyuretanka schla neskutocne dlho :?
Přílohy
...
...
:)
:)
Na nalysovanie naboja som pouzil vnutorny kruzok zo stareho loziska ako protipritlak.
Na nalysovanie naboja som pouzil vnutorny kruzok zo stareho loziska ako protipritlak.
Uz len pomaly pritahovat...
Uz len pomaly pritahovat...
A hotovo:))...uz to len nahodit.
A hotovo:))...uz to len nahodit.
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Uživatelský avatar
tazi
Profík
Profík
Příspěvky: 1075
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska na Golf IV/Bora

Příspěvek od tazi »

Ja jsem PP lozisko menil nedavno jeste spolu se silentbloky na stabilizatoru a pak nove desticky zadnich brzd a vsechno jsem mel za 3000,- kc a jedno odpoledne jsem mu to dovezl a druhy den v poledne mi volal ze to ma hotove.
Jinak samotne lozisko (myslim ze FOBI) stalo cca 850,-
Leve uz huci taky tak chci vymenit taky... premyslim jestli se do toho nepustit sam. Ale nevim jak pujde sundat stare a nalisovat nove.

to baciluss: jde sundat stare a nandat nove lozisko v pohode ?
nebo potrebuju stahovak a nejake takove vychytavky jako mas na fotkach ?
Stěrače BOSCH AEROTWIN - Sportovní filtry KN - Brzdové kotouče za nejlepší ceny
http://www.tuningstyle.cz E-shop s tuningovými díly a autodoplňky
TUNING a NÁHRADNÍ DÍLY na všechny vozy

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska na Golf IV/Bora

Příspěvek od baciluss »

Ked das trochu WD40 alebo Konkoru a chvlilu pockas tak to musi ist. Ja som nic nedeval. Podlozil som to spalkami a pekne som to lozisko vyhnacal von. Setrit ho nemusis ale myslim ze pojde dobre von. Pripadne to trochu nahrejes teplovzdusnou. A nalysovanie nazad je pohoda. Kup si v zelezaku zavitovku a niekomu si daj vytocit dve asi 2cm siroke podlozky s dierov na tu zavitovku. Osadenie loziska pekne vycistit 1200 smirglom s olejom a dobre namazat vazelinou aj lozisko. Ked budes mat tie podlozky trochu vacsie tak na uplne dolysovanie pouzijes to stare lozisko. Nemusis sa bat ze ti tam zostane drzat lebo ma na okraji ukos a hlbsie ho aj tak nedostanes. Ale ked uz budes davat tocit tie podlozky tak ich daj stocit na rozmer aby si nemusel spekulovat so starym loziskom. Inak ten pripravok co som pouzil je robeny na nalysovanie silentbloku zadnej napravy. Pri lysovani naboja pouzi vnutorny kruzok loziska ako ja len si don daj vytocit valcek s dierou na zavitovku. Ja som to nemal a preto som chvilu trafoval aby to dobre sedelo aby som nahodou neposkodil prachovku noveho loziska.
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ložiska na Golf IV/Bora

Příspěvek od Skrat-G4 »

baciluss píše:Ked das trochu WD40 alebo Konkoru a chvlilu pockas tak to musi ist. Ja som nic nedeval. Podlozil som to spalkami a pekne som to lozisko vyhnacal von. Setrit ho nemusis ale myslim ze pojde dobre von. Pripadne to trochu nahrejes teplovzdusnou. A nalysovanie nazad je pohoda. Kup si v zelezaku zavitovku a niekomu si daj vytocit dve asi 2cm siroke podlozky s dierov na tu zavitovku. Osadenie loziska pekne vycistit 1200 smirglom s olejom a dobre namazat vazelinou aj lozisko. Ked budes mat tie podlozky trochu vacsie tak na uplne dolysovanie pouzijes to stare lozisko. Nemusis sa bat ze ti tam zostane drzat lebo ma na okraji ukos a hlbsie ho aj tak nedostanes. Ale ked uz budes davat tocit tie podlozky tak ich daj stocit na rozmer aby si nemusel spekulovat so starym loziskom. Inak ten pripravok co som pouzil je robeny na nalysovanie silentbloku zadnej napravy. Pri lysovani naboja pouzi vnutorny kruzok loziska ako ja len si don daj vytocit valcek s dierou na zavitovku. Ja som to nemal a preto som chvilu trafoval aby to dobre sedelo aby som nahodou neposkodil prachovku noveho loziska.
Kua taky bych chtěl být tak šikovnej :oops:

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska na Golf IV/Bora

Příspěvek od baciluss »

Skrat-G4: Urcite si sikovny aj ty len to este o sebe nevies. Chce to trochu odvahy a zdravy rozum. A hlavne predvidat byt opatrny a dbat na bezpecnost. Ale nezabudaj ze na chybach sa clovek uci :velo: Tiez som toho v zivote rozobral vela :budo: a dokopy uz nedal :mrgreen: A veru ma niektore veci aj mrzeli...Halvne ked chybalo KNOW-HOW bolo to naostro. Niekedy to proste nevide ale netreba sa toho bat :wink:
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Uživatelský avatar
macog4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liptovsky Mikuláš
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska na Golf IV/Bora

Příspěvek od macog4 »

tak toto je na urovni ,čista predcizna pracička.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“