Klasika - vrzajici drzaky stabiku - zkusenosti

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Patrick1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Czel.A
Kontaktovat uživatele:

Re: Klasika - vrzajici drzaky stabiku - zkusenosti

Příspěvek od Patrick1 »

Tak pánové mám v tom trochu guláš nevim co všechno pořídit. Chtěl bych poradit co odchází a co bejvá dobrý. Zatim to vidim na Předek: tyčky stabilizátoru, silentbloky k tý tyčce, pouzdro stabilizační tyče(nevim jestli s prolisem, nebo bez), držák stabilizátoru (i když to asi nebude potřeba co?), Zadek: silentblok spodního ramene zadní nápravy, silentblok uložení nápravnice, silentblok uložení zadní nápravy. Kdyby to někdo troch rozved co a jak a doporučil/nedoporučil určié výrobce, byl bych vděčen :revenant:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Klasika - vrzajici drzaky stabiku - zkusenosti

Příspěvek od Tomm »

Patrick1 píše:Tak pánové mám v tom trochu guláš nevim co všechno pořídit. Chtěl bych poradit co odchází a co bejvá dobrý. Zatim to vidim na Předek: tyčky stabilizátoru, silentbloky k tý tyčce, pouzdro stabilizační tyče(nevim jestli s prolisem, nebo bez), držák stabilizátoru (i když to asi nebude potřeba co?), Zadek: silentblok spodního ramene zadní nápravy, silentblok uložení nápravnice, silentblok uložení zadní nápravy. Kdyby to někdo troch rozved co a jak a doporučil/nedoporučil určié výrobce, byl bych vděčen :revenant:
Teda mas v tom fakt peknej hokej.

Na predni naprave je:
predni silenblok ramene
zadni silenblok ramene
krajni drzak stabilizatoru (=kost/tycka)
vnitrni drzak stabilizatoru a pouzdro s prolisem nebo bez

zadni naprava:
silenblok ulozeni napravnice (nic vic tam neni, jen tohle, ostatni jsou dalsi nazvy pro 1 vec)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Patrick1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Czel.A
Kontaktovat uživatele:

Re: Klasika - vrzajici drzaky stabiku - zkusenosti

Příspěvek od Patrick1 »

Dík moc Amigo, přesně tohle jsem potřeboval vysvětlit. A co výrobce? Jaký máš zkušenosti s kvalitou? Má tady někdo Powerflex?

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Klasika - vrzajici drzaky stabiku - zkusenosti

Příspěvek od molczik »

Patrick1 píše:Dík moc Amigo, přesně tohle jsem potřeboval vysvětlit. A co výrobce? Jaký máš zkušenosti s kvalitou? Má tady někdo Powerflex?
Já kupuju tyto věci od TRW a jsem nad míru spokojen. Jsou to originál díly pro Oktávii.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
barbarez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Klasika - vrzajici drzaky stabiku - zkusenosti

Příspěvek od barbarez »

No mě by docela zajímalo co přesně vrže. Jestli jen ty kosti....nebo ty gumové držáky... Paradox je, že mi cvakali ty kosti. Tak jsem si koupil od swagu kosti a silentbloky.... vyměnil.... ovšem do doby než se tak stalo žádné vrzání nebylo. Neuběhl ani měsíc a začlo celé auto vrzat!!!!!! Grrrrr! To mi hlava nebere. Takže mažu jak kosti tak silentbloky vazelínou ve spreji....ale nic moc efekt. Asi skusim ty od TRW....

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Klasika - vrzajici drzaky stabiku - zkusenosti

Příspěvek od molczik »

barbarez píše:No mě by docela zajímalo co přesně vrže. Jestli jen ty kosti....nebo ty gumové držáky... Paradox je, že mi cvakali ty kosti. Tak jsem si koupil od swagu kosti a silentbloky.... vyměnil.... ovšem do doby než se tak stalo žádné vrzání nebylo. Neuběhl ani měsíc a začlo celé auto vrzat!!!!!! Grrrrr! To mi hlava nebere. Takže mažu jak kosti tak silentbloky vazelínou ve spreji....ale nic moc efekt. Asi skusim ty od TRW....
Myslim, že nic jinýho než výměna nepomuže. Mě to po výměně taky vrzalo.. takže jsem to musel měnit taky 2x.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Klasika - vrzajici drzaky stabiku - zkusenosti

Příspěvek od Tomm »

No to jsem zvedav, dneska jsem koupil vnitrni silenbloky, ale nemeli ani TRW, ani SWAG, je to nejaky noname. Zaujalo me, ze nemaji vevnitr (tam kde se dotykaji stabilizatoru) takovou tu "latku". Jake jste davali vy (TRW, SWAG, ...) - s latkou nebo bez (jen guma)?
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Klasika - vrzajici drzaky stabiku - zkusenosti

Příspěvek od Tomm »

Tomm píše:No to jsem zvedav, dneska jsem koupil vnitrni silenbloky, ale nemeli ani TRW, ani SWAG, je to nejaky noname. Zaujalo me, ze nemaji vevnitr (tam kde se dotykaji stabilizatoru) takovou tu "latku". Jake jste davali vy (TRW, SWAG, ...) - s latkou nebo bez (jen guma)?
Odpovim si sam - rozebiral jsem tohle tema s jednim mechanikem co dela hlavne koncern a pry to je vyslovene kus od kusu. Rikal ze se mu stalo ze i znackovy zacly vrzat po par dnech, a nebo naopak i neznackovy vydrzely 2 roky. Na te latkove vlozce uvnitr prilis nezalezi, vrze to s ni i bez. Doporucoval mi originaly z Octavie, pry si je lidi celkem chvali..
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Klasika - vrzajici drzaky stabiku - zkusenosti

Příspěvek od molczik »

Tomm píše:
Tomm píše:No to jsem zvedav, dneska jsem koupil vnitrni silenbloky, ale nemeli ani TRW, ani SWAG, je to nejaky noname. Zaujalo me, ze nemaji vevnitr (tam kde se dotykaji stabilizatoru) takovou tu "latku". Jake jste davali vy (TRW, SWAG, ...) - s latkou nebo bez (jen guma)?
Odpovim si sam - rozebiral jsem tohle tema s jednim mechanikem co dela hlavne koncern a pry to je vyslovene kus od kusu. Rikal ze se mu stalo ze i znackovy zacly vrzat po par dnech, a nebo naopak i neznackovy vydrzely 2 roky. Na te latkove vlozce uvnitr prilis nezalezi, vrze to s ni i bez. Doporucoval mi originaly z Octavie, pry si je lidi celkem chvali..
Originály z Octavie jsou právě ty TRW. Mě mechanik na podvozek dává právě tyhle díly a zatim vše good.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
barbarez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Klasika - vrzajici drzaky stabiku - zkusenosti

Příspěvek od barbarez »

A to vrzání způsobujou ty tyče? nebo ty silentbloky??

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Klasika - vrzajici drzaky stabiku - zkusenosti

Příspěvek od Tomm »

barbarez píše:A to vrzání způsobujou ty tyče? nebo ty silentbloky??
Tyce? 8O :lol:

Vrzani zpusobuje protoceni stabilizatoru ve vnitrnim silenbloku (uchyceni).
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
barbarez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Klasika - vrzajici drzaky stabiku - zkusenosti

Příspěvek od barbarez »

Tyče - myslim ty kosti.... Takže v tom to vrže? Ja myslel že to je to to uchycení nad silentbloky ramene...

Uživatelský avatar
soundz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Klasika - vrzajici drzaky stabiku - zkusenosti

Příspěvek od soundz »

A jak se to opraví? :158:

Uživatelský avatar
barbarez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Klasika - vrzajici drzaky stabiku - zkusenosti

Příspěvek od barbarez »

No jak je to tu psáno.... výměnou ;)

Uživatelský avatar
soundz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Klasika - vrzajici drzaky stabiku - zkusenosti

Příspěvek od soundz »

A na kolik ta výměna přijde peněz asi tak? :)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“