Jak vyměnit brzdové destičky?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
soundz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02

Jak vyměnit brzdové destičky?

Příspěvek od soundz »

Zdravím, snažil jsem se najít na této stránce informace o výměně brzdových destiček, ale nepovedlo se mi to :( Všichni píší o brzdových destičkách, ale jak se mění, to jsem nenašel. Můžete mi prosím někdo poradit?

Další problém který mám a nevím si rady, při couvání se auto nechce rozjet, jako bych měl ruční brzdu, za chvíli to ale jde. Ale i při normální jízdě se mi zdá, že brzdy brzdí a nevím proč. Když zastavím a vylezu z auta, cítím něco jako pálení gumy nebo svařování železa. Myslel jsem, že jsou sjeté destičky, ale ty jsou dobrý. Každopádně je chci sundat a mrknout se na to.

Děkuji za odpověď!
¨
:twisted:

Uživatelský avatar
gLORCKY
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ...doma .. Cheb ? :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyměnit brzdové destičky?

Příspěvek od gLORCKY »

Podle toho co pises, bych si myslel, ze ti zustava viset brzda. (zkus po naky jizde sahnout na kola, ta vis kde to zustava viset, mozna ze ti zustava rucni brzda) a napis jakej brzdovej trmen tam mas, jestli FN-3, nebo FS-III ja ti sem pak hodim schema a navod jak se to meni. (je to dobrej navod, pac sem to podle nej udelal i ja :) )
..a jestli milovat svůj vůz, je hřích, ať jsem tedy hříšník !!! :D

Uživatelský avatar
soundz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak vyměnit brzdové destičky?

Příspěvek od soundz »

Díky za odpověď! Jsem absolutní amatér, takže můžeš mi říct, co to je ten třmen? A jak jsi to myslel sáhnout na kola po jízdě? Jestli myslíš na kotouče, tak ty jsou vřelý všechny čtyři (a to po velice krátké jízdě)...

:twisted:

Uživatelský avatar
soundz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak vyměnit brzdové destičky?

Příspěvek od soundz »

Můžeš mi prosím poslat ten návod?

Děkuji :twisted:

Uživatelský avatar
gLORCKY
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ...doma .. Cheb ? :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyměnit brzdové destičky?

Příspěvek od gLORCKY »

muzu :D
..a jestli milovat svůj vůz, je hřích, ať jsem tedy hříšník !!! :D

Uživatelský avatar
gLORCKY
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ...doma .. Cheb ? :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyměnit brzdové destičky?

Příspěvek od gLORCKY »

je to nafoceny z knihy : JAK NA TO ? z nakladatelstvi KOPP
http://www.kopp.cz/www/index.php?product=132&aln=cz
jinak doporucuji koupit si tuto knihu, jsou to dobre investovane penize, zvlast pokud je clovek zacatecnik a nevi co a jak .. myslim ze tech 599,- neni zas tak neunosny :)
..a jestli milovat svůj vůz, je hřích, ať jsem tedy hříšník !!! :D

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Jak vyměnit brzdové destičky?

Příspěvek od alean »

to soundz: podle toho co jsi popsal bych to viděl na větší závadu na brzdách a jestli jsi to ještě nikdy nedělal tak se do toho nepouštěj sám,s brzdama to není sranda! určitě najdeš v okolí někoho kdo ti poradí přímo u auta,protože opravovat přez net to není ono :?

chico
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 29.09.2007 16:06

Re: Jak vyměnit brzdové destičky?

Příspěvek od chico »

mas zatuhle pistky v trmenech a nebo suche cepy na nich- je treba to rychle resit protoze pri jizde se silne zahrivaji a loziska v kolech se zahrivaji taky a vyskvari se ti vazelina nehlede na mozne pokrouceni kotoucu- ve finale dost penez za nedelani preventivni udrzby.....jinak co se tyce trmenu povol jeden s uchytnych sroubu a normalne to jednoduse vyklop, odjisti desticky a vymen je pokud mas pistky moc venku hasakem je zasunuj pomalu zpatky a potom jen zase uchyt pres sroub- ono blbe se to vysvetluje ale kdyz se na to kouknes tak ti to dojde jak to udelat

Uživatelský avatar
soundz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak vyměnit brzdové destičky?

Příspěvek od soundz »

gLORCKY: Díky za fotky, potřebuju vyměnit zadní destičky a zrovna demontáž a montáž zadních destiček je špatně vyfocená (je to rozmazané)... Nemáš lepší návod nebo nevíte někdo, kde se to dá najít na netu? Našel jsem výměnu destiček u různých typech aut, ale u Golfa ne e :(

chico: Jak se vyřeší zatuhlé pístky a suché čepy na nich?

Děkuju všem za pomoc!

soundz

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Jak vyměnit brzdové destičky?

Příspěvek od Tomm »

Tak pokud se chystas na zadni brzdy, tak pozor pri zatlacovani pistku do trmenu, musi se OTACET, nejen zasouvat - jinak je znicis.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyměnit brzdové destičky?

Příspěvek od baciluss »

Za chvilu dam navod ako som menil ja zadne brzdove dosticky. Sice uz tu ten navod bol ale skrz nedokonalost technyky sa to zmazalo. Idem to tam hodit :wink:
Kazdopadne nie je to nic zlozite ani pre zaciatocnika. Len nepovoluj hadicky keby ta to nahodou napadlo lebo budes musiet odvzdusnovat. Inak v poho. Ked budes mat strmene dolu tak neslapat na brzdu :!: A ked pises ze ti to stale brzdi tak si skontroluj manzetky na brzdovych piestoch ci nie su derave a tym aj zaneseny valcek ktory sa potom dobre nevraca.
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Uživatelský avatar
soundz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak vyměnit brzdové destičky?

Příspěvek od soundz »

baciluss: Díky :) A kde ten návod najdu? Zatím jsem ho nenašel :(

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyměnit brzdové destičky?

Příspěvek od baciluss »

No chvilu to trvalo lebo som musel pozametat hangar :oops: Je to uz tam...FAQ :wink:
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Uživatelský avatar
jivese
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Jak vyměnit brzdové destičky?

Příspěvek od jivese »

Zdravím, mohl by mi někdo popsat - vodící čepy(šrouby) třmenů zadní pravé brzdy na GIV - kam který? Provádím výměnu a zjistil jsem, že jsou dva druhy - jeden co má stupňovité osazení (jakoby tři průmery hřídele) a druhý, který je válcový a má podélné vybrání. Který nahoru a který dolu při pohledu na zadní pravé kolo? Díky

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Jak vyměnit brzdové destičky?

Příspěvek od vtuni »

vtuni píše:kuželový nahoře, valcový dole
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“