Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Olaf87
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2387
Registrován: 21.06.2014 14:38
Bydliště: Plzeň

Re: Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Příspěvek od Olaf87 »

Fotografie0731 IMG_20150509_180833.jpg
Určitě vezmi radši Eibach, než TA.
VW is my lifestyle✌️ Porsche was my dream 🫶
Porsche 911 Carrera 2 (996.1) - Camper 🏎️ ⛺️
Volkswagen Polo 6KV Variant - Daily Bitch ☀️❄️

sks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 03.05.2015 19:32

Re: Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Příspěvek od sks »

Tohle je snížení o -40/-40 ? na těch 18tkách ? tak v tom případě bych řekl že mám ty přední pružiny hodně unavený.. dobře půjdu do eibach :) díky :)

Uživatelský avatar
HackIt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Příspěvek od HackIt »

Nevite kde sehnat, nejlepe stavitelny podvozek co neni snizeny ? (jedna se o rally cenova relace 20-25tis, 4x4) diky za odpoved

Uživatelský avatar
Harris
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 14.09.2015 22:21

Re: Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Příspěvek od Harris »

Zdravím.
Otázka na majitele pružin EIBACH PRO-KIT -30/-30...
V současné době mám na svém Golfikoj štělovák od AP sportfahrwerke a už mě ta drkanice nějak přestává bavit. Na pohled to je paráda, ale na denní ježdění to zas taková sranda není, na těch našich silnicích.
Jak je to s komfortem oproti sérii na těchto pružinách? Našel jsme je za krásných 3500, s tím že bych dal sériové tlumiče. Je to aspoň trošku podobné komplet sérii???
Dík
VW Golf IV, 1.9TDI

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Příspěvek od skacel99 »

Měl jsem to na GIII a mám to teď i na GV. Je to tvrdší,ale použitelné. Mám na GV zimní kola 195/65 R15 a letní 225/40 R18. Pro porovnání tuhosti pružin,tak série na těch letních byla zhruba stejně tvrdá,jako Eibach Pro-kit + Bilstein B4 na zimních balonech. Takže Nižší pružiny + 18 kola je trochu kostitřas.ale jízdní vlastnosti na normálních silnicích to vynahradí.
Když jsem to tenkrát nasadil na GIII místo štelováku TA-technix,byla to lahoda jako v peřince :laugh: Ale APčko by mělo být měkčí,než TAčko

Uživatelský avatar
Harris
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 14.09.2015 22:21

Re: Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Příspěvek od Harris »

Tak jsem včera namontoval na auto sériové tlumiče s pružinami Eibach -30/-30 a předek je OK, ale zadek je nakoplej jak stará koza, tak trošku zklamání. Jízdní komfort krapet lepší než na AP...Celkově jsem z toho takovej rozčarovanej...
Takže pokud někdo má zájem mám na prodej stavitelný podvozek ap Sportfahrwerke...
VW Golf IV, 1.9TDI

Uživatelský avatar
Olaf87
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2387
Registrován: 21.06.2014 14:38
Bydliště: Plzeň

Re: Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Příspěvek od Olaf87 »

Proč takovej downgrade? :roll:
VW is my lifestyle✌️ Porsche was my dream 🫶
Porsche 911 Carrera 2 (996.1) - Camper 🏎️ ⛺️
Volkswagen Polo 6KV Variant - Daily Bitch ☀️❄️

Uživatelský avatar
Harris
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 14.09.2015 22:21

Re: Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Příspěvek od Harris »

Už mě přestalo bavit, jak je to tvrdý, mám to auto na denní ježdění a už jsem z toho asi vyrostl...
VW Golf IV, 1.9TDI

Uživatelský avatar
SBK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 27.04.2014 14:22
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Příspěvek od SBK »

Dají se sehnat někde pružiny 50/50? Chtěl bych je na bilsteiny, ale nevím kde by se daly sehnat. A byl by nějaký problém se stabíkem? někde jsem četl že sériový "pobere" jen snížení 45/45
Volkswagen Golf 4 1.9 TDI 66kW ALH

Uživatelský avatar
EgoBurian
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 28.06.2016 17:03
Bydliště: Týn nad VWltavou (Kameňákov)

Re: Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Příspěvek od EgoBurian »

Na Escape6 myslím že mají 45/50 od HR a stabík bych už dával od těch 40/40 pro jistotu ;)
Chudej pracující
Ex Golfína MKIV 1.4 16V
Ex VW Jetta 1.8T
Audi S4 B5 2.7 biT
VW Lupo 1.4 TDI
Ex VW Polo 6N 1.4 mpi Open Air
https://www.instagram.com/lukeeno_s4b5/

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Příspěvek od Rouballik »

SBK píše:Dají se sehnat někde pružiny 50/50? Chtěl bych je na bilsteiny, ale nevím kde by se daly sehnat. A byl by nějaký problém se stabíkem? někde jsem četl že sériový "pobere" jen snížení 45/45

50/40: http://tatechnix.cz/46506-sportovni-pru ... 45651.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tyčky stabilizátoru je dobrý řešit pod nějakých 30mm. Prodávaj se buď pevný nebo stavitelný.

Uživatelský avatar
maweric
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3610
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Příspěvek od maweric »

Ty prodlouzeny jsou vyhozeny penize. Pri prodlozeni te tycky se jakoby ten oblouk na stabiku vykloni a ta tycka neni rovne, ale pod uhlem a klepe to stejne :roll: opravte me nekdo jestli se pletu, ale kdysi jsem to zkousel a bylo to k hovnu Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
troy
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1777
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Příspěvek od troy »

Doufám že sem ještě někdo chodí - potřebuju rozseknout dotaz

Bora kombi - 81kw asv

Chci to auto opticky snížit aspon o chlup,ale je to furt dělník do práce , na nákupy apod ALE problem je vjezdu do dvora u nás doma - je tam slušnej hup a už ted lehce lízám vzádu koulí když musim rychlejc vyjet.

Údajně by měli pasovat pružiny z Okty RS ale tim že mám kombíka tak musim sehnat kombíkovy pružiny aby to tolik neplulo a měli tak nějak stejnej průměr vs váha auta. Má to tady někdo takhle udělaný? Plus kdyby to páslo - mám rovnou raději měnit uložení apod? Tlumiče jsou rok starý Bilsteiny

Díky moc :wink:

EDIT - kola furt laboruju co na léto jestli 16 nebo 17" ale byla by to klasika 205/55 nebo 225/45
SHOW must GO ON ............. to be continued

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Příspěvek od Rouballik »

Tvoje řešení jsou pružiny do 30mm. Co třeba AP na http://www.vwshop.cz" onclick="window.open(this.href);return false; se plánuje na jaro velká akce na APčko.

Pružiny z RSka jsou nesmysl. Tam nesedí váhové limity a spíš si tim rozhašíš předek / zadek. Kup to co tam má být. Mě dřel G4 pořád a všude a bylo to jen tím že jsem měl staré pružiny. Sedly prostě o skoro 3cm. Když jsem pak dával snížené pružiny na -30mm tak se nestalo vůbec nic. Po přeměření jsem zjistil, že je to skutečně snížené z originálu, ale ty staré už byly KO.

Kola ideálně 16ky na ježdění a práci. Ty 17ky jsou už dost tvrdý a těžký. Na G4 je to pak dost znát. Cítíš tu váhu na každým kole.

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Sportovní podvozek - stavitelný, pevný Golf/Bora

Příspěvek od Rouballik »

maweric píše:Ty prodlouzeny jsou vyhozeny penize. Pri prodlozeni te tycky se jakoby ten oblouk na stabiku vykloni a ta tycka neni rovne, ale pod uhlem a klepe to stejne :roll: opravte me nekdo jestli se pletu, ale kdysi jsem to zkousel a bylo to k hovnu Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Musíš si tam dát stavitelný, aby sis to srovnal. Nebo přesně určený na daný snížení.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“