Zostava visiet ručna brzda

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Lucko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 16.11.2007 07:23
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zostava visiet ručna brzda

Příspěvek od Lucko »

je to chyba v tom lanku, nezatiahol som rucnu koleso nesmrdi a ide to dobre teraz, pondelok idem menit lanko.Dufam ze to nejako rozoberiem ten plast okolo rucnej v aute.

GIV 81KW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 13.11.2007 20:59
Bydliště: Bechyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Zostava visiet ručna brzda

Příspěvek od GIV 81KW »

zarezlé lana ruční brzdy už je mám koupené 190,-kč jedno jen je tam hodit,a nebo páka na brzdiči že by byla přirezlá ale to jsem nikdy na golfu nedělal

ludo77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.04.2016 17:14

Re: Zostava visiet ručna brzda

Příspěvek od ludo77 »

Zdravím.Mám ten istý problém na Alhambre r.v.2005.Z ničoho nič mi začala ľahko chodiť páka ručej brzdy a zabrala až po zdvihnutí na cca 70mm.Po krátke jazde som zistil že sa zahrieva pravý zadný kotúč.Som to zdvihol a lanko ručnej bolo voľné ale páčka na strmeni bola zaseknutá,resp. išla ztuha.Nastrekol som to WDčkom.Hneď sa to rozchodilo,zdalo sa že je po probléme.Preventívne som strekol tento mechanizmus aj na ľavej strane.Prešiel týžďeň,včera som prezúval a zisťujem že problém trvá ale tentoraz na druhej strane, na ľavej.Momentálne opäť pomohlo WD ale sa mi to nezdá.Páčka išla aj tentokrát dosť ztuha.Čo stým? Skúsim odvzdušniť celý brzdový systém?Lebo bez chodu motora ide pedál stlačiť 2-3cm,čo sa mi moc nezdá.Na Fabii aj Felde je tvrdý hneď zo začiatku.Samozrejme ,pri vypnutom motore,bez podtlaku.Majstri,máte skúsenosť s takýmto problémom?Podotýkam že problém nie je v lankách,ti menil bývalý majiteľ pred cca pol rokom, a pri poruche sú 100%voľné.
A ešte otázočka,aký nástavec treba na demontáž strmeňov?
Vopred ďakujem za radu.
Ľudo.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Zostava visiet ručna brzda

Příspěvek od M@ty »

Na vině je zarezlá hřídelka v bronz. futru pod pákou lanka ruční brzdy která hýbe se šnek. mechanismem uvnitř třmenu. Pokud není vyrezlá v místě těs. "O" kroužku tak by stačilo rozebrat třmen (sundat páčku ruční brzdy, vyjmout pístek, po demontáži ségrovky uvnitř válce pro pístek vyjmout celý šnek. mechanismus ven), očistit jemným smirkem, namazat silik. vazelínou a při skládání zpět použít novou sadu těsnění. Jinak je to na výměnu třmenu. Ta hřídel se samostatně sehnat nedá...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Kenedi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.03.2015 20:32

Re: Zostava visiet ručna brzda

Příspěvek od Kenedi »

toto sa dá spraviť aj v domácich podmienkach?
VW Sharan rv.'04 1.9TDi 96kW

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Zostava visiet ručna brzda

Příspěvek od M@ty »

Ano. Jen to chce prodloužené kleště na "ségrovky". Tedy pokud se bavíme o třmenu pro nechlazený kotouč. V třmenu pro 256mm kot. je ta ségrovka ještě navíc v zápichu a je to chuťovka jí vydolovat... :lol:
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Banány
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 19.03.2018 16:23

Re: Zostava visiet ručna brzda

Příspěvek od Banány »

Dobrý den,
dneska jsem si po zaparkování všiml, že mám rozpálený zadní kotouče, ani vteřinu jsem na něm neudržel prst. Brácha mi radil, že to bude ruční brzdou. Od koupi už mi skoro nebrzdí, zatáhnu jí až nahoru a ve velkým kopci se auto rozjíždí. Vím, že se radí, že v zimě by se neměla ručka zatahovat, bohužel já to dělal. Nikdy jsem nestál ale ve velkým kopci, takže vždycky tak na 3-4 zuby.
Dotaz tedy zní, brzdí mi to i během povolené ručky? Jak to spravit? Díky.
VW Golf mk4 Variant 1.6 16V ATN

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1550
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Zostava visiet ručna brzda

Příspěvek od varok »

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu, ať nezakládám zbytečně nové téma. Asi před 14 dny jsem měnil brzdy na celém autě. Tedy jen kotouče a destičky. Mám klasiku, v předu 256mm chlazené, vzadu 230mm nechlazené. Vše bylo OK, snažil jsem ze brzdit jen tak slušně, jakoby záběh brzd. Teď ve čtvrtek při cestě z práce mi začlo některé ze zadních kol vydávat nepříjemný přerušovaný zvuk, jakoby drhnutí. Tak jsem zkoušel zvednout obě zadní kola a jemně dřely obě, pravé zadní trošku více. Tak jsem postupně rozebral obě strany, vše vyčistil, promazal. Projel jsem to pár km, trošku se to utišilo. Po dalších pár km, když jsem jel o víkendu na nákupy, tak to začlo po pár km vydávat přerušovaný, tentokrát nepříjemný hvízdavý zvuk. Pístky jdou na obou stranách zašroubovat pěkně, jsou čisté, nerezavé. Mohla by to tedy dělat ta ruční brzda? A ty lanka uvnitř vozu se nastavují když jsou sundané plasty kolem řadičky a ruční brzdy? Jak se prosím ty plasty sundávají? A jak se sundává lanko ručky u toho třmenu?Je to tam jenom nějak zaháknuté, nebo je to upevněné jinak? Děkuji
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“