Zostava visiet ručna brzda

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Lucko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 16.11.2007 07:23
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Zostava visiet ručna brzda

Příspěvek od Lucko »

Ked povolim rucnu brzdu tak zhruba na 10cm je tam vôla, pocas jazdy sa to trosku nasponuje ale neni to ako ma byt.Vsimol som si to prvy krat v sobotu rano ked bolo -2 vonku a celu noc bola zatiahnuta rucna,lanka boli menene minulu zimu z dovodu zamrzania rucnej, vtedy mi to brutal mrzlo,bola v nich voda, po vymene bolo vsetko v poriadku.Nemyslim si zeby boli zase prasknute....Co sa da s tim spravit? Ona by sa mala sama dosponuvat nie?
Takze dnes uz mi trocha smrdelo prave zadne koleso, a v noci nemrzlo podla mna....hmm kua co s tim

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Zostava visiet ručna brzda

Příspěvek od matiass »

Lucko píše:Ked povolim rucnu brzdu tak zhruba na 10cm je tam vôla, pocas jazdy sa to trosku nasponuje ale neni to ako ma byt.Vsimol som si to prvy krat v sobotu rano ked bolo -2 vonku a celu noc bola zatiahnuta rucna,lanka boli menene minulu zimu z dovodu zamrzania rucnej, vtedy mi to brutal mrzlo,bola v nich voda, po vymene bolo vsetko v poriadku.Nemyslim si zeby boli zase prasknute....Co sa da s tim spravit? Ona by sa mala sama dosponuvat nie?
Takze dnes uz mi trocha smrdelo prave zadne koleso, a v noci nemrzlo podla mna....hmm kua co s tim
No asi ti nezbude než ty lanka zkontrolovat zatáhni si ručku a pak jí uvolni a zkontroluj si to u brzd jestli se páka ovádání pístku vrací jak má...
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
Lucko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 16.11.2007 07:23
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zostava visiet ručna brzda

Příspěvek od Lucko »

matiass píše:
Lucko píše:Ked povolim rucnu brzdu tak zhruba na 10cm je tam vôla, pocas jazdy sa to trosku nasponuje ale neni to ako ma byt.Vsimol som si to prvy krat v sobotu rano ked bolo -2 vonku a celu noc bola zatiahnuta rucna,lanka boli menene minulu zimu z dovodu zamrzania rucnej, vtedy mi to brutal mrzlo,bola v nich voda, po vymene bolo vsetko v poriadku.Nemyslim si zeby boli zase prasknute....Co sa da s tim spravit? Ona by sa mala sama dosponuvat nie?
Takze dnes uz mi trocha smrdelo prave zadne koleso, a v noci nemrzlo podla mna....hmm kua co s tim
No asi ti nezbude než ty lanka zkontrolovat zatáhni si ručku a pak jí uvolni a zkontroluj si to u brzd jestli se páka ovádání pístku vrací jak má...
niekde to zostava zaseknute, lebo auto netaha citim ze brzdi a kolo bolo dost zohriate,zajtra to ide do servisu, tak potom napisem ako to dopadlo...
neviem ci len ja mam taku smolu na golfy ale za posledneho pol roka do toho auta islo strasne vela penazi :-(

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Zostava visiet ručna brzda

Příspěvek od matiass »

Lucko píše:
matiass píše: No asi ti nezbude než ty lanka zkontrolovat zatáhni si ručku a pak jí uvolni a zkontroluj si to u brzd jestli se páka ovádání pístku vrací jak má...
niekde to zostava zaseknute, lebo auto netaha citim ze brzdi a kolo bolo dost zohriate,zajtra to ide do servisu, tak potom napisem ako to dopadlo...
neviem ci len ja mam taku smolu na golfy ale za posledneho pol roka do toho auta islo strasne vela penazi :-(
Nicsi z toho nedělej já mám podobnej problém mám zatuhlý lanka tak že se mi nevrací úplně dokonce a nenastavujou se mi samostavy... Takže mi ručka občas vůbec nebrzdí...
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
Lucko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 16.11.2007 07:23
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zostava visiet ručna brzda

Příspěvek od Lucko »

no to aj mne asi, lebo rucka ma volu ale na 10cm a ked stojim na kopceku tak na poslednom zube mi az auto uplne zastavi ked ju zatahnem, niekedy ani to nie...ja uz neviem,snad to v servise daju dokopy.

Uživatelský avatar
Lucko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 16.11.2007 07:23
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zostava visiet ručna brzda

Příspěvek od Lucko »

takze teraz som dosiel zo servisu, povedali ze premazali lanko rucnej brzdy, rozchodili to a zatial to vyzera ze to funguje, podla vsetkeho tam bola len spina nejaka a preto to lanko zle sponuvalo,no snad to bude len v tom. :)

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Zostava visiet ručna brzda

Příspěvek od matiass »

Lucko píše:takze teraz som dosiel zo servisu, povedali ze premazali lanko rucnej brzdy, rozchodili to a zatial to vyzera ze to funguje, podla vsetkeho tam bola len spina nejaka a preto to lanko zle sponuvalo,no snad to bude len v tom. :)
No ani mě to nepřekvapuje...
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
Lucko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 16.11.2007 07:23
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zostava visiet ručna brzda

Příspěvek od Lucko »

ako to myslis?

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Zostava visiet ručna brzda

Příspěvek od matiass »

Lucko píše:ako to myslis?
Protože je to docela běžná závada... :wink:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
Lucko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 16.11.2007 07:23
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zostava visiet ručna brzda

Příspěvek od Lucko »

matiass píše:
Lucko píše:ako to myslis?
Protože je to docela běžná závada... :wink:

vidis, ja som to mal az teraz prvky krat, takze uz budem vediet nabuduce,ale nejako sa mi nepaci ta rucna, ked stojim na kopci tak musim az na posledny zub ju dat ale aj tak nestoji auto,ved to by sa malo same nejako sponovat to lanko nie?

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Zostava visiet ručna brzda

Příspěvek od DworiBak »

Muses si ji dotahnou pod plastama jak je rucka je serizovaci sroub vetsinou se to serizuje tak na 4-5 zubu.

Uživatelský avatar
Mafox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 468
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zostava visiet ručna brzda

Příspěvek od Mafox »

přesně tohle jsem řešil minulý týden.... zarezlé lanko ručky
VW Golf IV 1,6 16V r.v. 2000 3dv.

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Zostava visiet ručna brzda

Příspěvek od alean »

DworiBak píše:Muses si ji dotahnou pod plastama jak je rucka je serizovaci sroub vetsinou se to serizuje tak na 4-5 zubu.
hlavně si potom zkontroluj jestli se ti točí obě kola volně :idea:

Uživatelský avatar
Lucko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 16.11.2007 07:23
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zostava visiet ručna brzda

Příspěvek od Lucko »

a som tu zase, ta rucna nieje stale v poriadku.Auto stoji celu noc, rano dam dole rucnu zase to zostane visiet, po cca 100m mi to povoli uz je to v pohode, stale to robi iba ta prava strana, ked ju zatiahnem znovu je to o nieco lepsie, podla toho kolko bola zatiahnuta a kolko stalo auto.
Chcem sa spytat ako je to riesene na kotucovych brzdach v zadu s tou rocnou? Co s tim treba spravit, pripadne co treba vymenit? Neriesil tu niekto takyto problem?
Najskor som myslel ze tam bola len nejaka spina,blato a podobne, ale teraz je to premazane WDckom a moc to nepomohlo.
:roll:

Uživatelský avatar
Lucko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 16.11.2007 07:23
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zostava visiet ručna brzda

Příspěvek od Lucko »

takze uz sme vymenili aj strmen na tom kolesi,mysleli sme ze ten co tam je ze zakusuje sa v nom ten piestik a preto to hreje koleso.Po vymene sme zistili ze ten povodny bol dobry.Stale sa hreje to koleso, a ked som ho mal na zdvihaku tak sa tocilo tazsie ako lave zadne (to islo uplne krasne lahucko).
uz neviem co s tim je, moze byt ze je ten kotuc po krajoch hrdzavy a ze to tam niekde zapiera to oblozenie? a ked to dlhsie stoji na zatiahnutej rucnej ze sa to tam nejako zapeče? alebo krivy kotuc?
nemal nikto podobny problem? :cry:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“