Rosypaný katalyzátor

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
dudikof
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.10.2007 20:33
Bydliště: Nový Jičín

Rosypaný katalyzátor

Příspěvek od dudikof »

Čus chlapi,chtěl jsem se zeptat,mate někdo zkušenosti s vykucháním katalyzátoru?Díval jsem se na ceny originálů a to jsem hned zavrhl,pak jsem našel univerzály za slušnou cenu,ale první bych chtěl zkusit to vyřezat a vybrat.Dělá mi to hrozný rachot a jak se to přicpe tak to ani nejede tak jak má.Mám Boru 1,6 16V 77kW

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Rosypaný katalyzátor

Příspěvek od alean »

když ho vykucháš tak to bude dělat trošku větší rachot a může ti to rezonovat,je lepší když dovnitř vložíš trubku se stejným průměrem.

dudikof
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.10.2007 20:33
Bydliště: Nový Jičín

Re: Rosypaný katalyzátor

Příspěvek od dudikof »

A jinak se stim nemusi dělat nic?Nebude se mi rožínat kontrolka chyby motoru nebo tak něco?At to neoblbne nějaké čidla a jede to pořádně.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Rosypaný katalyzátor

Příspěvek od molczik »

Já měl takhle vykuchaný Polo 1.9D. Normálně se rozřízne v místě katíku kus toho plechu (takové okýnko) a šroubovákem nebo majzlíkem to vymlátit ven. No a pak zase zavařit. Nic nerezonovalo, ani hlasitost se nezvýšila.

POZOR!! Ta hmota z který je ten katík je silně karcinogení, takže v žádném případě nevdechnout, použít ochranu očí a nejlépe i celého xichtu a rukou.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Rosypaný katalyzátor

Příspěvek od alean »

molczik píše:Já měl takhle vykuchaný Polo 1.9D. Normálně se rozřízne v místě katíku kus toho plechu (takové okýnko) a šroubovákem nebo majzlíkem to vymlátit ven. No a pak zase zavařit. Nic nerezonovalo, ani hlasitost se nezvýšila
No tichý motor 1,9D jsem ještě neslyšel takže tam to poznat asi nepujde,ale píše že má benzín a tam ten rozdíl slyšet je :wink:

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Rosypaný katalyzátor

Příspěvek od molczik »

alean píše:
molczik píše:Já měl takhle vykuchaný Polo 1.9D. Normálně se rozřízne v místě katíku kus toho plechu (takové okýnko) a šroubovákem nebo majzlíkem to vymlátit ven. No a pak zase zavařit. Nic nerezonovalo, ani hlasitost se nezvýšila
No tichý motor 1,9D jsem ještě neslyšel takže tam to poznat asi nepujde,ale píše že má benzín a tam ten rozdíl slyšet je :wink:
Já psal že se nezvýšila hlučnost. Myslim jako třeba když ti vyrezne přepážka ve výfuku, nebo ti do výfuku prorezne díra. Ale u benzína to znát možná bude, to jo.

btw: Ten motor 1.9D byl naprosto stejně hlučnej jako většina TDIček. Šlapal jako švýcary. Až mi někdy štve, že jsem se ho zbavil.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

dudikof
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.10.2007 20:33
Bydliště: Nový Jičín

Re: Rosypaný katalyzátor

Příspěvek od dudikof »

Díky chlapi,ve středu se do toho pustím a pak napíšu jak to dopadlo.Jestli máte ještě nějaké poznatky sem sněma :D

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Rosypaný katalyzátor

Příspěvek od molczik »

dudikof píše:Díky chlapi,ve středu se do toho pustím a pak napíšu jak to dopadlo.Jestli máte ještě nějaké poznatky sem sněma :D
Nedělat to sám. Je z toho hroznej bordel a ještě je to fakt nebezpečný. Mě to udělal jeden mechanik (takovej mouřenín) za 2 kila a mé ruce a plíce zůstaly čisté. :wink:
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rosypaný katalyzátor

Příspěvek od Toxyz »

molczik píše:
dudikof píše:Díky chlapi,ve středu se do toho pustím a pak napíšu jak to dopadlo.Jestli máte ještě nějaké poznatky sem sněma :D
Nedělat to sám. Je z toho hroznej bordel a ještě je to fakt nebezpečný. Mě to udělal jeden mechanik (takovej mouřenín) za 2 kila a mé ruce a plíce zůstaly čisté. :wink:
:oops: :oops: už jsem to smazal, to je asi z přepracování
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

dudikof
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.10.2007 20:33
Bydliště: Nový Jičín

Re: Rosypaný katalyzátor

Příspěvek od dudikof »

Tak katalyzátor je vybryný,zatím nerezonuje a jede to o dost lépe.Díky všem za radu :P .Akorát nevím jak to udělám za dva roky na STK?Vykuchali jsme ho zespod nebyl čas.

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rosypaný katalyzátor

Příspěvek od Toxyz »

dudikof píše:Tak katalyzátor je vybryný,zatím nerezonuje a jede to o dost lépe.Díky všem za radu :P .Akorát nevím jak to udělám za dva roky na STK?Vykuchali jsme ho zespod nebyl čas.
a spotřeba?
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

dudikof
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.10.2007 20:33
Bydliště: Nový Jičín

Re: Rosypaný katalyzátor

Příspěvek od dudikof »

No spotřeba zatím není zjištěná,ale o víkendu jedu do Prahy (bydlím v Novém Jičíně) takže budu mít dost kilometrů na měření.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Rosypaný katalyzátor

Příspěvek od molczik »

Já bych řek, že bude +/- stejná.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

dudikof
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.10.2007 20:33
Bydliště: Nový Jičín

Re: Rosypaný katalyzátor

Příspěvek od dudikof »

Čus chlapi,tak spotřeba zůstala asi stejná bych řekl. Vzalo si to devítku po dálnici,ale to jsem to rubal pořád v levém.Měl jsem navigaci a ta mi hlásila radary,takže jsem to kropil těch 180 skoro pořád,když to šlo.Nejvíc mě bavilo,když mi uhýbali nové pasaty.A bylo jich :P

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“