ktoré tehlice a brzdice su idntické? VW-AUDI-SKODA

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
remco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žilina, SK
Kontaktovat uživatele:

ktoré tehlice a brzdice su idntické? VW-AUDI-SKODA

Příspěvek od remco »

Nazdar potrebujem radu. Chcem davat na Golfa IV brzdy ako ma octavia RS. Cize 312mm kotuc. Zaujmalo by ma ktoré tehlice mozno zamenit spolu s brzdicami.
Mam moznost zohnat otoce(tehlice) s Audi TT 4-valec je to rovnake? lebo v Etke sedi cislo dielu az na posledne pismeno. Pri skode RS je tam AH a pri TT je tam len H
Je to to iste da sa dat otoc s audi tt na golf IV???
Je to surne tak prosim radte.....

Vdaka
Golf IV, 1.9 TDI 115PS 2003 / 160 PS 330Nm 2008

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: ktoré tehlice a brzdice su idntické? VW-AUDI-SKODA

Příspěvek od vtuni »

když měníš z 288mm (třmen FN-3) na 312 tak potřebuješ jen držák třmene pokud máš 280mm nebo 256mm (třmen FS-III) tak musíš měnit všechno
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
remco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žilina, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: ktoré tehlice a brzdice su idntické? VW-AUDI-SKODA

Příspěvek od remco »

jj mam FS-III ale brzdice a drziaky brzdicov su tie iste na octavii RS aj na Audi TT 4-valci - to je ok len ide mi o tie tehlice ci by pasovali z tej Audi TT na golfa???
Lebo otoce (tehlice) z octavie RS sa nedaju nikde zohnat a tie z TT mozem zohnat....
Přílohy
otoce octavia RS
otoce octavia RS
Audi TT
Audi TT
Golf IV, 1.9 TDI 115PS 2003 / 160 PS 330Nm 2008

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: ktoré tehlice a brzdice su idntické? VW-AUDI-SKODA

Příspěvek od vtuni »

jestli máš na autě FN-3 tak jediný co potřebuješ je držák třmene a větší kotouče...tot vše...
ted se bavím o přestavbě na 312mm kotouče....


jestli ale potřebuješ vyměnit z nějakýho důvodu těhlice tak to nevím..ale předpokládám že je to koncernový a pokud je tam použitej stejnej typ brzdiče tak předpokládám i koncernovou stejnou těhlici.....a pasovat by to mělo...ale je to moje doměnka....
v každým případě pokud sháníš těhlici z O-I RS tak ta je stejná jako u všech ostatních aut co mají FN-3 tj G-IV, BORY, OCT.. co mají ve předu 288mm
Naposledy upravil(a) vtuni dne 11.12.2007 22:19, celkem upraveno 1 x.
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
remco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žilina, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: ktoré tehlice a brzdice su idntické? VW-AUDI-SKODA

Příspěvek od remco »

No neviem zatial mi vsetci vraveli ze potrebujem tehlice, brzdice a drziaky brzdicov take ako ma octavia RS. Kotuce aj platne uz mam 312mm...
Golf IV, 1.9 TDI 115PS 2003 / 160 PS 330Nm 2008

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: ktoré tehlice a brzdice su idntické? VW-AUDI-SKODA

Příspěvek od Tomm »

vtuni píše:jestli máš na autě FS-III tak jediný co potřebuješ je držák třmene a větší kotouče...tot vše...
ted se bavím o přestavbě na 312mm kotouče....


jestli ale potřebuješ vyměnit z nějakýho důvodu těhlice tak to nevím..ale předpokládám že je to koncernový a pokud je tam použitej stejnej typ brzdiče tak předpokládám i koncernovou stejnou těhlici.....a pasovat by to mělo...ale je to moje doměnka....
v každým případě pokud sháníš těhlici z O-I RS tak ta je stejná jako u všech ostatních aut co mají FS-III tj G-IV, BORY, OCT.. co mají ve předu 288mm
Nejak jsi to spletl ne? FSIII jsou jen 256 a 280mm, v posledni vete pises 288mm. A jde hlavne o to, ze 288, 312 a dalsi potrebuji jinej trmen protoze kotouc je tlustsi - 25mm proti 22mm v pripade 256/280mm.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
catdavid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: ktoré tehlice a brzdice su idntické? VW-AUDI-SKODA

Příspěvek od catdavid »

Přesně tak,těhlice na FS-III mají nevíc takové pacičky mezi které příjde třmen FS-III a jiný tam nejde.Pokud chceš dát 312,tak musíš sehnat těhlice z 288 (FRS)a na to potom třmeny z 312.Jinak ty třmeny z audi TT budou mít asi jiné ložisko.Golf IV a OI mají všechny jedno tožisko,jen GTI,R32 a OI(turbo motory)mají jiné!Předpokládám,že TT má také turbo motor? Pokud se v něčem pletu,tak mě nekamenujte. :lol:
GII-PD 293ps/525Nm
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=161352" onclick="window.open(this.href);return false;
oprava podtlakovky:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=300098" onclick="window.open(this.href);return false;
Tel:603742155 email: cat.david@seznam.cz

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: ktoré tehlice a brzdice su idntické? VW-AUDI-SKODA

Příspěvek od vtuni »

Tomm píše: Nejak jsi to spletl ne? FSIII jsou jen 256 a 280mm, v posledni vete pises 288mm. A jde hlavne o to, ze 288, 312 a dalsi potrebuji jinej trmen protoze kotouc je tlustsi - 25mm proti 22mm v pripade 256/280mm.
jj maš recht upsal jsem se (FS-III oproti FN-3) je to už opraveno :wink:
všem se omlouvám psal jsem to ve spěchu...........

ještě jednou ted už správně ... FS-III... třmeny pro kotouče 256 nebo 280 x 22 mm...................
FN-III... třmeny pro kotouče 288 nebo 312 x25 mm



ještě jednou sorry :(
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
remco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žilina, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: ktoré tehlice a brzdice su idntické? VW-AUDI-SKODA

Příspěvek od remco »

No brzdice teda strmene su rovnake na tom TT tie idem urcite zobrat ale neviem ci tie tehlice(otoče) lebo vyzeraju v ETCE trosku inak nie moc ale trosku hej. Asi zoberiem tie brzdice a uchyty a tehlice kupim new v Škode....
Sakra ale tie s TT vyjdu 2500,- kus a nove v skode stoja 7000,- kus

Este mi to prosim skuste niekto zistit kto sa v tom vyznate
Golf IV, 1.9 TDI 115PS 2003 / 160 PS 330Nm 2008

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: ktoré tehlice a brzdice su idntické? VW-AUDI-SKODA

Příspěvek od Tomm »

Na ty tehlice pozor, lisi se podle pruzin, resp. vysky auta. Pokud prilis snizite pruzinu bez vymeny tehlic nebo naopak pokud date jine tehlice, tak uplne zmenite parametry vedeni vozu v zatackach. Na jednom USA foru jsem cetl jak a co to vsechno ovlivnuje - clovek by si rekl ze "blba tehlice", ale je dulezite ze na TT (silnejsi motory) a R32 jsou uplne jine nez u ostatnich modelu.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“