Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od vtuni »

na můj vkus se lepilo strašně moc závažíček...ale nakonec se to vyvážilo....
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
mira7576
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.12.2007 08:59
Bydliště: Libkova Voda cp.76

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od mira7576 »

Koupil jsem je letos a jestě jsem na nich neodjel ani 1km.Čekám na letní sezonu a jsem velice zvědavý jak se budou chovat. Já na ně slyšel a četl jenom chválu,tak jsem se k nim rozhodl. Měl jsem ještě na výběr mezi Hankook K105 a Goodyear Hydragrip. Používám rozměr 205/55/R16 a Dunlop mě vyšel za 2100 kč za kus i s vyvážením!!!! Mám golfa IV 1.6 16V (77kW) a myslím si že nejezdím až tak razantně,že by mi nevydržely 30 000 - 40 000km. Co se týče toho vyvážení, tak můj servisman neměl nejmenších námitek. Dám vědět co a jak , ale nejdříve tak za půl roku.
VW muniak

Uživatelský avatar
vlenko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipt. Mikulas SK

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od vlenko »

Ja som ich dal prehodit a vyvzit uz teraz a nebol najmensi problem, uvidime ako sa to bude chovat na ceste.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od DworiBak »

Nedávno jsem je nasazoval na nový alu kola a lepil jsem dost závaží nato že bylo vše nové.Zatím nejmín závaží jsem dával na svoje origo 16" :( kola zimní firestonky a to byli už jetý závaží max 20g na kolo 8)

Uživatelský avatar
vwbora
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kousek od Plzne

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od vwbora »

Ahoj gumaci,puntik na boku neni kvuli vyvazeni .Dej si jen disk na vyvazovacku a pokud nebude koplej,tak ti to ukaze 0 .Tak proc myslite znacku na ventil ?
Ta tecka znamena test uniformity.
Ja mam na aute Micheliny a dalsi budou zase nebo premyslim o Bridgestonech.
Jen se me to tyka pozdeji,micheliny fakt drzi.
A na zimu klidne Barumky.

Uživatelský avatar
ivco85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od ivco85 »

pripajam sa...s DUNLOP- kami len zle skusenosti..hucia, hadzu, zle sa vyvazuju,rychlo sa deru a chytaju vajcovity tvar..fuj!!!
michelin, continetal,firestone, good year.atd..gumy bez problemov

a btw: ani nase matadory nie su vobec zle...v podstate su to uz continentaly,, pretoze matadorka je uz filialkou koncernu continental, a co viem vela ide na export..

Uživatelský avatar
vwbora
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kousek od Plzne

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od vwbora »

To IVCO85 Continental maximalne vlastni fabriku v Puchove a ovlada ji.Conti nema zajem dostavat Matador,potazmo Barum na svoji uroven.
Stejny jako VW grup,Skoda nikdy nebude VW nebo audi.Proste je to urceny pro jiny zakazniky a tak se snazi pokryt co nejvetsi spektrum.
V gumach je podle me 1 Michelin nebo Bridgeston,muzes si vybrat :roll:

Uživatelský avatar
ivco85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od ivco85 »

no ved tak som to myslel..ja nevravim ze su kvalitovo continentaly a matadory rovnake.to zdaleka nie...ale je to presne ako s tou skodou a VW....je to v podst rovnaka platfoma robena s rovnakej zmesi.....
Studujem materialove inzinierstvo (4 .rok)....a vypocul som si u nas od jednoho profesora co sa fakt vyzna seminar ohladom gum, kaucukov....atd..a hlavny doraz padol na pneu..pretoze to logicky kazdeho zaujima....a robili vyskumy...a zistilo sa ze zakladna gumarenska zmes jev 99 % pneu rovnaka+ aditiva, stabilizatory, katalyzatory,antioxidanty...a atd. co tam idu a dalsie podobne veci beru vsetci vyrobcovia pneu asi od dvoch svetovych dodavatelov (napr. poprednym dodavatelov v oblasti gumarenskych stabilizatorov je DUSLO sala a vsetka tato produkcia ide na export,,, pretoze nikde na zapade by taketo svinstvo robit nemohli..
no co som chcel povedat..zmes vsetkych, bavime sa o poprednych pneu, je uplne rovnaka..ide len o samotnu technologiu vyroby....a tu pokial viem dodal do matadoru prave novy investor continental..otazne uz len je akej kvality...:))..ci to nie je vyradena, na ktorej robili predtym continentaly..heh

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od molczik »

Někde museli tedy soudruzi udělat chybu, protože já třeba Matadorky MP-58 sjel "na galusku" za jednu zimu. Hučely, nedržely a sjely se za chvíli. A to jsem je měl na Polu 1.9D, takže žádný závody.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
vwbora
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kousek od Plzne

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od vwbora »

Nevim jak MP58,ale znama udelala na MP55 snad 45tis km.Jenźe na mokru to pekne hvizdalo,na dalnici delsi cesta byla tragedie.
Ale vydrzeli fakt dost.
Otec obul octavii na Kleber a dobry.Zajima me co vydrzi,tata neni zavodnik a gumy jsou od Michelinu.

Uživatelský avatar
Madi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od Madi »

molczik píše:Někde museli tedy soudruzi udělat chybu, protože já třeba Matadorky MP-58 sjel "na galusku" za jednu zimu. Hučely, nedržely a sjely se za chvíli. A to jsem je měl na Polu 1.9D, takže žádný závody.
Zvláštní já jezdim už třetí zimu a půl léta :roll:
Golf IV GTI
Tiguan Facelift

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od molczik »

Madi píše:
molczik píše:Někde museli tedy soudruzi udělat chybu, protože já třeba Matadorky MP-58 sjel "na galusku" za jednu zimu. Hučely, nedržely a sjely se za chvíli. A to jsem je měl na Polu 1.9D, takže žádný závody.
Zvláštní já jezdim už třetí zimu a půl léta :roll:
To teda jo. Jak jsem psal. Asi v pulce zimy jsem si říkal, že to auto nějak klouže, tak jsem mrknul na gumy a předek byl tak z poloviny pryč. Na jaře byly přední na vyhození a zadek tak na 60%.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
zachy
Profík
Profík
Příspěvky: 959
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rudá záře nad....
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od zachy »

ja koupil auto s alu i zimakama na Michelinech a sem spokojenej.
Dneska sem jel do prace twingem na nejakejch nonamech a jezdilo si to kam chtelo :P
Jinak sem mel nankangy a abych rekl pravdu nijak sem se hucenim ani sjetím nezabyval,ale s jizdnima vlastnostma sem byl spokojenej.
Na leto bych chtel novy gumy,ale kdyz vidim ty ceny,tak za slusny gumy dat 15 tisic se mi nechce
Right foot fanatic

Uživatelský avatar
Tommy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 484
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Na severu

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od Tommy »

taky schanim neco na leto, zatim sem si vyhlidl Nankang Ultra sport NS-II nemel je nekdo

Uživatelský avatar
zachy
Profík
Profík
Příspěvky: 959
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rudá záře nad....
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneumatiky SP SPORT 01 DUNLOP

Příspěvek od zachy »

Tommy píše:taky schanim neco na leto, zatim sem si vyhlidl Nankang Ultra sport NS-II nemel je nekdo
ja sou v pohode. mel jsem je sice jen v patnactkach ale byl sem spokojenej.
Right foot fanatic

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“