Čím umít třmeny pred nabarvenim?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
mira7576
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.12.2007 08:59
Bydliště: Libkova Voda cp.76

Čím umít třmeny pred nabarvenim?

Příspěvek od mira7576 »

Chystám se k nabarvení třmenů a ctěl bych poradit,čím je mám očistit a odmastit ,aby barva na nich držela a neloupala se. Poraďte mi jakou barvu, respektivě od jakého výrobce použít.
VW muniak

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Čím umít třmeny pred nabarvenim?

Příspěvek od vtuni »

pořádně očistit..nejlíp opískovat... nebo pořádně vzít ocelovým kartáčem a pak to přes noc nechat namočený v technickým benzínu... barev je hafo..motipem počínaje... a jinejma konče...už se to tu řešilo projed si starší témata....
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
mira7576
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.12.2007 08:59
Bydliště: Libkova Voda cp.76

Re: Čím umít třmeny pred nabarvenim?

Příspěvek od mira7576 »

Díky . Chtěl bych jeste vědět , jestli je možno je nabarvit zavěšené na brz. hadičce, nebo je musím uplne demontovat. Co vijde jako lepší verze. Podotýkám , že jsem docela zručný a ne matlal co nabarví všechno kolem jen né to co má.
VW muniak

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Čím umít třmeny pred nabarvenim?

Příspěvek od xerxes »

mira7576 píše:Díky . Chtěl bych jeste vědět , jestli je možno je nabarvit zavěšené na brz. hadičce, nebo je musím uplne demontovat. Co vijde jako lepší verze. Podotýkám , že jsem docela zručný a ne matlal co nabarví všechno kolem jen né to co má.
Neodpojuj hadičku pak buděš muset Odvzdušnovat.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Čím umít třmeny pred nabarvenim?

Příspěvek od vtuni »

samo je lepší to dělat třeba při renovac brzd a td...když to je kompletně rozdělaný...když měníš desky, kotouče atd... můžeš to v klidu sundat upnout do svěráku pořádně očistit atd.... spousta lidí to dělá na autě..jde o to že to nemůžeš už jen tak všechno stříkat pěkně sprejem ale musí se na to i štětečkem a pěkně pečlivě... a hlavně si oblepit to na čem barvu nechceš.... je to o dost pracnější ale ne každý má tu možnost si zvednout celý auto a sundat všechyn kola a brzdy a dělat to najednou...takhle to můžeš dělat jedno kolo po druhým v garáži na zvedáku... ale zabere to určitě víc času i námahy...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Čím umít třmeny pred nabarvenim?

Příspěvek od alean »

mira7576 píše:Chystám se k nabarvení třmenů a ctěl bych poradit,čím je mám očistit a odmastit ,aby barva na nich držela a neloupala se. Poraďte mi jakou barvu, respektivě od jakého výrobce použít.
ocelový kartáč,tech.benzín a Hamerite
P.S. jakou barvu máš auto a jakou chceš dát na třmeny?

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím umít třmeny pred nabarvenim?

Příspěvek od Toxyz »

jestli si zručný zmákneš to tak jako vetšina i bez demontáže....základem je pořádné očištění, nejlíp drátěným kotoučem ve vrtačce :lol: odmaštění techničákem a barvu bud motip nebo hammerite, nebo alkyton....měl sem motip, ted mám ten alkyton a drží i na hranách kotoučů :!:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
mira7576
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.12.2007 08:59
Bydliště: Libkova Voda cp.76

Re: Čím umít třmeny pred nabarvenim?

Příspěvek od mira7576 »

alean píše:
mira7576 píše:Chystám se k nabarvení třmenů a ctěl bych poradit,čím je mám očistit a odmastit ,aby barva na nich držela a neloupala se. Poraďte mi jakou barvu, respektivě od jakého výrobce použít.
ocelový kartáč,tech.benzín a Hamerite
P.S. jakou barvu máš auto a jakou chceš dát na třmeny?
Mám na autě stříbrnou a chci třmeny nabarvit červeně
VW muniak

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím umít třmeny pred nabarvenim?

Příspěvek od vento »

alean píše:
mira7576 píše:Chystám se k nabarvení třmenů a ctěl bych poradit,čím je mám očistit a odmastit ,aby barva na nich držela a neloupala se. Poraďte mi jakou barvu, respektivě od jakého výrobce použít.
ocelový kartáč,tech.benzín a Hamerite
P.S. jakou barvu máš auto a jakou chceš dát na třmeny?
přesně tak sundat kola ocelovej kartáč a pak hamerlite (už drží 2 sezonu)a mala plechovka stoji asi 100kč
http://www.baterky-levne.cz Přivezu vám autodoplnky z DE ,nakupuji také na e-Bay

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Čím umít třmeny pred nabarvenim?

Příspěvek od alean »

mira7576 píše:
alean píše: ocelový kartáč,tech.benzín a Hamerite
P.S. jakou barvu máš auto a jakou chceš dát na třmeny?
Mám na autě stříbrnou a chci třmeny nabarvit červeně
no nevím ,červená už moc neletí i když v kombinaci s černým autem je to pořád pecka,já jsem měl na stříbrné GIV i stříbrné třmeny,sice to nerazilo ale vypadalo to dobře :wink:

Uživatelský avatar
mira7576
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.12.2007 08:59
Bydliště: Libkova Voda cp.76

Re: Čím umít třmeny pred nabarvenim?

Příspěvek od mira7576 »

No nejsem ještě tak úplně rozhodnutej,ale o té stříbrné rozhodně popřemýšlím.Diky za týpek.
VW muniak

Uživatelský avatar
valec1
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.11.2007 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím umít třmeny pred nabarvenim?

Příspěvek od valec1 »

Toxyz píše:jestli si zručný zmákneš to tak jako vetšina i bez demontáže....základem je pořádné očištění, nejlíp drátěným kotoučem ve vrtačce :lol: odmaštění techničákem a barvu bud motip nebo hammerite, nebo alkyton....měl sem motip, ted mám ten alkyton a drží i na hranách kotoučů :!:
a kde ty barvy kupujete? normal barvy laky?(alkyton,motip, hammerite atd)dik a cena?

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím umít třmeny pred nabarvenim?

Příspěvek od vento »

valec1 píše:
Toxyz píše:jestli si zručný zmákneš to tak jako vetšina i bez demontáže....základem je pořádné očištění, nejlíp drátěným kotoučem ve vrtačce :lol: odmaštění techničákem a barvu bud motip nebo hammerite, nebo alkyton....měl sem motip, ted mám ten alkyton a drží i na hranách kotoučů :!:
a kde ty barvy kupujete? normal barvy laky?(alkyton,motip, hammerite atd)dik a cena?
tu hammerlajtku sezenes v barvach nebo v obi,baumaxu.....ten motip tam myslim maj taky ale stoji 400 a hamerite 100 a sluzbu ti udela stejnou
http://www.baterky-levne.cz Přivezu vám autodoplnky z DE ,nakupuji také na e-Bay

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Čím umít třmeny pred nabarvenim?

Příspěvek od vtuni »

alean píše: no nevím ,červená už moc neletí i když v kombinaci s černým autem je to pořád pecka,já jsem měl na stříbrné GIV i stříbrné třmeny,sice to nerazilo ale vypadalo to dobře :wink:
ja ti dám že neletí :twisted: :arrow:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Čím umít třmeny pred nabarvenim?

Příspěvek od alean »

vtuni píše:
alean píše: no nevím ,červená už moc neletí i když v kombinaci s černým autem je to pořád pecka,já jsem měl na stříbrné GIV i stříbrné třmeny,sice to nerazilo ale vypadalo to dobře :wink:
ja ti dám že neletí :twisted: :arrow:
tak čti pořádně :D

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“