Zvuky z pravýho předního kola

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
HAD2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 07.01.2008 10:50
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Zvuky z pravýho předního kola

Příspěvek od HAD2 »

Ahoj, když dám plnej levej rejd a pomalu jedu, pravý přední kolo vydává zvuky, jako by se tam o sebe někde něco třelo. Není to skřípání, spíš takovej rachot. To samý to dělá, když dám nějakej ostřejší průjezd v levý zatáčce. Máte s tím někdo zkušenosti? Díky
Včera mě vyhodili z práce, že prý jim nevyhovuje moje osobnost....................ale neřekli která

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: Zvuky z pravýho předního kola

Příspěvek od GolfinoIV »

jasne ze mame keby si hladal tak by si vedel ze je to homokinetak (homokin. kloub) :wink:
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
HAD2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 07.01.2008 10:50
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky z pravýho předního kola

Příspěvek od HAD2 »

Hledal jsem, ale blbě. Každopádně díky
Včera mě vyhodili z práce, že prý jim nevyhovuje moje osobnost....................ale neřekli která

Uživatelský avatar
HAD2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 07.01.2008 10:50
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky z pravýho předního kola

Příspěvek od HAD2 »

Tak jsem sundal kolo a co nevidím. Prasklý táhlo od stabilizátoru. Asi dostalo zespodu pecku a ta objímka se zlomila. Vyměnil jsem to (396 korun to táhlo stálo) a vypadá to, že je to v pořádku.
Zatím jsem něměl čas to moc testovat, ale zatím to vypadá slibně. Auto jsem koupil už s prasklým, takže jsem si nevšimnul změny jídních vlastností. Teď to byla příjemná změna k lepšímu ...teda jestli to není placebo efekt... :roll:

EDIT:
Takhle to vypadalo

Obrázek
Včera mě vyhodili z práce, že prý jim nevyhovuje moje osobnost....................ale neřekli která

Uživatelský avatar
husmmi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Benešov / Říčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky z pravýho předního kola

Příspěvek od husmmi »

si myslím že to ten kloub být nemohl ...... ten by hrčel ............ ten loupe a to pořádně
vlastní zkušenost

Uživatelský avatar
kosei17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia

Re: Zvuky z pravýho předního kola

Příspěvek od kosei17 »

krasne vylupnuta tycka stabilizatora :158:

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Zvuky z pravýho předního kola

Příspěvek od DworiBak »

kosei17 píše:krasne vylupnuta tycka stabilizatora :158:
Krásná práce :)

Uživatelský avatar
misak-hovado
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 28.09.2007 19:20
Bydliště: Milovice n.Labem

Re: Zvuky z pravýho předního kola

Příspěvek od misak-hovado »

tak ja bych taky poprosil o radu dal jsem podvozek pevnej -35mm na kazdou osu mam gti a na prave strane se pri vetsi rychlosti do zatacky dotyka poloosa stabilaku!!dela to hroznej rachot tak se vcera dali nova ramena silentbloky cepy je to lepsi ale stejne se to dotkne pri vetsi dire proc???je tam vse nove!jak sem tak koukal tak poloosa vpravo je o hodne tlustsi nez vlevo to je normalni???diky tomu ze je silnejsi nez vlevo nema tam dost mista a skrta!co s tim?nemam to preci extrem dole nechapu!mate nekdo tohle za sebou?geometrii jeste nemam hotovou ale i tak se mi nezda ze tomu pomuze

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Zvuky z pravýho předního kola

Příspěvek od DworiBak »

misak-hovado píše:tak ja bych taky poprosil o radu dal jsem podvozek pevnej -35mm na kazdou osu mam gti a na prave strane se pri vetsi rychlosti do zatacky dotyka poloosa stabilaku!!dela to hroznej rachot tak se vcera dali nova ramena silentbloky cepy je to lepsi ale stejne se to dotkne pri vetsi dire proc???je tam vse nove!jak sem tak koukal tak poloosa vpravo je o hodne tlustsi nez vlevo to je normalni???diky tomu ze je silnejsi nez vlevo nema tam dost mista a skrta!co s tim?nemam to preci extrem dole nechapu!mate nekdo tohle za sebou?geometrii jeste nemam hotovou ale i tak se mi nezda ze tomu pomuze
Musíš sehnat jinej stabilizátor myslim že se to tu řešilo :wink:

Uživatelský avatar
misak-hovado
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 28.09.2007 19:20
Bydliště: Milovice n.Labem

Re: Zvuky z pravýho předního kola

Příspěvek od misak-hovado »

kde se to resilo prosim te?nevis kde ho sehnat?v cem je to jiny?clovece mam sto chuti to vzteky vyrvat a vyhodit!

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Zvuky z pravýho předního kola

Příspěvek od DworiBak »

misak-hovado píše:kde se to resilo prosim te?nevis kde ho sehnat?v cem je to jiny?clovece mam sto chuti to vzteky vyrvat a vyhodit!
jo tady u Tommyho http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... &start=120

Uživatelský avatar
Tommy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 484
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Na severu

Re: Zvuky z pravýho předního kola

Příspěvek od Tommy »

na stabilizator se vyprdni zbytecnejch 5000,-
tata ma ten samej problem, ma taky 35/35 a skrta to, zkusili sme koupit novy tycky stalilizatoru ale ty kovovy a trochu je zkratit, uvidime jestli to pomuze pak dam reference

Langi8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 28.11.2007 21:30
Bydliště: Pěnčín u LBC

Re: Zvuky z pravýho předního kola

Příspěvek od Langi8 »

tak tyčkama na stabiku (kostma) to není,zkrácení (popř.prodloužení) nemá význam,oblouk kolem poloosy se nezvětší,další fáze odstranění škrtání poloosy o stabik je ve výměně gum stabilizátoru,potom pomůže už jen výměna stabiku za sportovní verzi,která má větší "oblouk " kolem poloosy.............je divné,že někomu to škrtá a někomu ne

Uživatelský avatar
misak-hovado
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 28.09.2007 19:20
Bydliště: Milovice n.Labem

Re: Zvuky z pravýho předního kola

Příspěvek od misak-hovado »

ted jsem to prave resil se Zviratkem ten mi taky radil nove gumy stabilaku zkusim a uvidim pry tohle jeste neresil.me je to taky divny protoze snizeni 35mm je skoro zanedbatelne!!nereknu kdyby to lezelo na asfaltu ale takhle :158:

Langi8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 28.11.2007 21:30
Bydliště: Pěnčín u LBC

Re: Zvuky z pravýho předního kola

Příspěvek od Langi8 »

misak-hovado píše:ted jsem to prave resil se Zviratkem ten mi taky radil nove gumy stabilaku zkusim a uvidim pry tohle jeste neresil.me je to taky divny protoze snizeni 35mm je skoro zanedbatelne!!nereknu kdyby to lezelo na asfaltu ale takhle :158:
jestli jsem to dobře pochopil,máš taky HaR confort 35/35 od Zvířátka a stejný problém jako já??

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“