Pomoc s výběrem velikosti

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Paja_GIV
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 25.09.2007 13:38
Bydliště: v občance Most, v realu v autě :)

Pomoc s výběrem velikosti

Příspěvek od Paja_GIV »

Zdravím klubáky. Chci si koupit nový kolečka a chtěl bych 225/45/17. Zajímalo by mě jestli se nějak bude lišit rychlost auta oproti 195/65/15. Přece jen ty 17 mají vůči vozovce vetší valivej odpor. Zajímalo by mě jestli je ten rozdíl mezi 15 a 17 vidětelnej či ne. I přesto že mám 130 koní bojim se aby auto nebylo "línější" Máte někdo zkušenosti s výměnnou 15ctek za 17ctky???Vím že je to blbost ale docela mě to zajímá. Díky moc za rady a zkušenosti
Naposledy upravil(a) Paja_GIV dne 03.02.2008 21:05, celkem upraveno 1 x.
Mě nevzrušuje sex jako takovej. Mě vzrušuje už jen představa, že by k němu mohlo dojít :twisted:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Pomoc s výběrem velikosti

Příspěvek od Tomm »

Paja_GIV píše:Zdravím klubáky. Chci si koupit nový kolečka a chtěl bych 225/45/17. Zajímalo by mě jestli se nějak bude lišit rychlost auta oproti 195/55/15. Přece jen ty 17 mají vůči vozovce vetší valivej odpor. Zajímalo by mě jestli je ten rozdíl mezi 15 a 17 vidětelnej či ne. I přesto že mám 130 koní bojim se aby auto nebylo "línější" Máte někdo zkušenosti s výměnnou 15ctek za 17ctky???Vím že je to blbost ale docela mě to zajímá. Díky moc za rady a zkušenosti
Snad 195/65/15 ne? :wink:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Pomoc s výběrem velikosti

Příspěvek od vtuni »

nemyslím že při tomto výkonu bude to auto až tak moc línější ..tošku samozřejmě jo ale nějaká extra znatelná tragedie to učitě nebudesjou tu lidi co jezdí s 100 koňama na 19"..... takže do toho.... :wink:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Paja_GIV
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 25.09.2007 13:38
Bydliště: v občance Most, v realu v autě :)

Re: Pomoc s výběrem velikosti

Příspěvek od Paja_GIV »

Tomm píše:
Paja_GIV píše:Zdravím klubáky. Chci si koupit nový kolečka a chtěl bych 225/45/17. Zajímalo by mě jestli se nějak bude lišit rychlost auta oproti 195/55/15. Přece jen ty 17 mají vůči vozovce vetší valivej odpor. Zajímalo by mě jestli je ten rozdíl mezi 15 a 17 vidětelnej či ne. I přesto že mám 130 koní bojim se aby auto nebylo "línější" Máte někdo zkušenosti s výměnnou 15ctek za 17ctky???Vím že je to blbost ale docela mě to zajímá. Díky moc za rady a zkušenosti
Snad 195/65/15 ne? :wink:
Pardon :wink: opraveno
Mě nevzrušuje sex jako takovej. Mě vzrušuje už jen představa, že by k němu mohlo dojít :twisted:

Uživatelský avatar
Paja_GIV
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 25.09.2007 13:38
Bydliště: v občance Most, v realu v autě :)

Re: Pomoc s výběrem velikosti

Příspěvek od Paja_GIV »

vtuni píše:nemyslím že při tomto výkonu bude to auto až tak moc línější ..tošku samozřejmě jo ale nějaká extra znatelná tragedie to učitě nebudesjou tu lidi co jezdí s 100 koňama na 19"..... takže do toho.... :wink:
Já měl dřív Feldu a dal sem tam 175 a oproti 165 to jelo strašně místo 170, jen 150. Vim je to Felda, tak mám právě strach
Mě nevzrušuje sex jako takovej. Mě vzrušuje už jen představa, že by k němu mohlo dojít :twisted:

Uživatelský avatar
tazi
Profík
Profík
Příspěvky: 1075
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem velikosti

Příspěvek od tazi »

tohle uz se tady taky resilo X krat. Ja mam 225/45/17 a mel jsem ty 195/65/15 a moc rozdil neni. Jen to ze to bylo tvrdsi.. a sakra lip to sedelo...
Stěrače BOSCH AEROTWIN - Sportovní filtry KN - Brzdové kotouče za nejlepší ceny
http://www.tuningstyle.cz E-shop s tuningovými díly a autodoplňky
TUNING a NÁHRADNÍ DÍLY na všechny vozy

Langi8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 28.11.2007 21:30
Bydliště: Pěnčín u LBC

Re: Pomoc s výběrem velikosti

Příspěvek od Langi8 »

taky jsem měl 195/50/16 a ted tam mám 17ky kola (215/40) a moc znát to není,lépe to sedí, auto si s tím při tom výkonu poradí

Uživatelský avatar
Petr98
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Řepiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem velikosti

Příspěvek od Petr98 »

Na podzim jsem si koupil 18ky (225/40) a ještě rychle před zimou jsem to chtěl zkusit. V té době jsem měl cca.180 koní. A po přezutí zpět na zimní (16ky) auto bylo jak urvané ze řetězu. Mohl jsem řadit jeden kvalt za druhým. S 18kama to chtělo trochu vytáčet ať se motor chytne. Je to rozdíl. Hlavně když pak přezuješ na menší (třeba na zimáky). Můj názor!
VW GOLFAJN

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem velikosti

Příspěvek od zviratko »

*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
Paja_GIV
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 25.09.2007 13:38
Bydliště: v občance Most, v realu v autě :)

Re: Pomoc s výběrem velikosti

Příspěvek od Paja_GIV »

Petr98 píše:Na podzim jsem si koupil 18ky (225/40) a ještě rychle před zimou jsem to chtěl zkusit. V té době jsem měl cca.180 koní. A po přezutí zpět na zimní (16ky) auto bylo jak urvané ze řetězu. Mohl jsem řadit jeden kvalt za druhým. S 18kama to chtělo trochu vytáčet ať se motor chytne. Je to rozdíl. Hlavně když pak přezuješ na menší (třeba na zimáky). Můj názor!
A jaký byl rozdíl ve spotřebě???
Mě nevzrušuje sex jako takovej. Mě vzrušuje už jen představa, že by k němu mohlo dojít :twisted:

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem velikosti

Příspěvek od Mirinda »

Ja mela loni 17" a nepocitovala jsem vyrazny rozdil ve spotrebe nebo ve vykonu ..letos uvidim na 18" :idea:
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Uživatelský avatar
Buddy
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha6
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem velikosti

Příspěvek od Buddy »

Paja_GIV píše:
vtuni píše:nemyslím že při tomto výkonu bude to auto až tak moc línější ..tošku samozřejmě jo ale nějaká extra znatelná tragedie to učitě nebudesjou tu lidi co jezdí s 100 koňama na 19"..... takže do toho.... :wink:
Já měl dřív Feldu a dal sem tam 175 a oproti 165 to jelo strašně místo 170, jen 150. Vim je to Felda, tak mám právě strach
ja mel feldu na 195/45/15 a je fakt ze se mi taky rychlost snizila :_)) ale je to filcka ted uz mam golfika iv a nemuzu si stezovat, koupil jsem na nej 18ky 225/45 a takove rozdil to nedela mel jsem 16ky, katdopadne koupil bych bejt tebou uz radsi 18ky vypada to lip, cim vetsi tim lepsi :_))

Uživatelský avatar
vagusland
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Pomoc s výběrem velikosti

Příspěvek od vagusland »

Ja mam GIV tdi 130koni, stejne jako ty. Na leto mam 17", nejezdim teda jako prase,ale ja skoro zadny rozdil ve vykonu nepocituju, maximalne kdyz tomu das jak blazen nekde na dalnici tak to mozna pojede o 5km min,ale koho to zajima (me teda ne), jinak je to malinko tvrdsi,ale ne aby te to obtezovalo. Spotreba se taky nijak rapidne nezvysila, myslim ze 0,3l. Jo a tim, ze teda je to kolo o dost sirsi, tak to aspon porad nehrabe... :wink: jak na zimakach 195/65/15

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem velikosti

Příspěvek od Pitrx »

mám 225/40/18 a na zimu 195/55/15 motor 74kw TDi PD a rozdíl je cca 1l ve spotřebě záleží jak jezdíš :D takže bych to moc ani neřešil
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Uživatelský avatar
ivco85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem velikosti

Příspěvek od ivco85 »

chlapi...nechcem zakladat novu temu....no mam podobnu otazku...mam 1.6 16V golfa 77kW a mam tam teraz 175/80 R14...nesmejte sa..viem vyzera to strasne....no a kupil som 16 elektrony a chcem tam dat klasiku 205/55 R16...chcem sa spytat ( ja viem ze pri vasich 18 to je stale prkotina...ale ja chcem hlavne jazdit a nie tlacit..heh)proste chcem aby to trosku decentne vyzeralo..ale hlavne jazdilo svižne a pohodlne....chcem sa spytat ci nie su 205 na tento motor privela...bo ked pozeram sice ma 105 koni..ale oproti tym 250 Nm Tdi ickam je mojich 148 asi len malo..preto sa bojim co tie 205 s tym autom urobia....ci nebude trpiet motor a aj ja...
btw.please poradte ako soferi..nie ako tuneri:))
rozmyslal som ze dam na tie 16 disky 195/60 R16 pneu..no je to hrozne atypicky rozmer...ako to by nebol problem..len jazdene je asi nerealne zohnat...a nove vyjdu 13 tis..)tak neviem ci tam dat tie 16 s 205 gumou alebo ist na 15 s 195 na 65...
vazne ma to zaujima..bo kvoli tomu nespavam:)....co urobit, bo som to tam pred zimou na pol dna mal...a zdalo sa mi tazsie radenie..celkovo taky iny pocit..ale mohlo to byt aj pneu..bo som zistil ze maju bubon..preto chcem aj nove...
Poradte prosim..budem vdacny za kazdy rozumny nazor, co je ideal na tento motor( pomer vykon/ pohodlie)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“