vliv podložek na jízdní vlastnosti

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
vagusland
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: vliv podložek na jízdní vlastnosti

Příspěvek od vagusland »

to DvoriBak: a to jako proc?? :roll:
dyt je to takhle pecka :wink: , ale kazdymu se libi neco jinyho..

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: vliv podložek na jízdní vlastnosti

Příspěvek od g*o*l*f* »

Pitrx píše:To g*o*l*f* : jestli máš 17tky a chceš to snížit o 35/35 tak bych nějaké škrtání vůbec neřešil ... :wink:

Zatím mám 205/55 R16 a prvně půjde v létě podvozek 35/35 a až po zimě kola 215/45 R17 nebo 205/50 R17. Ani s těmi 16" nebude problém? Mám stejný rozměr i na zimu. Ale asi bych to pravděpodobně viděl na těch 5mm předek a 15mm zadek, volil bych předek 10mm,ale kvůli středícímu kroužku to tak nechci, ještě by mi klepaly kola :-).

Uživatelský avatar
valec1
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.11.2007 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: vliv podložek na jízdní vlastnosti

Příspěvek od valec1 »

g*o*l*f* píše:
Pitrx píše:To g*o*l*f* : jestli máš 17tky a chceš to snížit o 35/35 tak bych nějaké škrtání vůbec neřešil ... :wink:

Zatím mám 205/55 R16 a prvně půjde v létě podvozek 35/35 a až po zimě kola 215/45 R17 nebo 205/50 R17. Ani s těmi 16" nebude problém? Mám stejný rozměr i na zimu. Ale asi bych to pravděpodobně viděl na těch 5mm předek a 15mm zadek, volil bych předek 10mm,ale kvůli středícímu kroužku to tak nechci, ještě by mi klepaly kola :-).
ale neboj se toho. z vetsi podlozky mensi udelas ale opacne ne. a pak te to bude sr*t :wink:

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: vliv podložek na jízdní vlastnosti

Příspěvek od Pitrx »

valec1 píše:
g*o*l*f* píše:ale neboj se toho. z vetsi podlozky mensi udelas ale opacne ne. a pak te to bude sr*t :wink:
přesně :wink: vždy se dá stočit :)
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Uživatelský avatar
Olinek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: vliv podložek na jízdní vlastnosti

Příspěvek od Olinek »

Zdravim proletl jsem to ,ale nikde nakonec nenasel jaky melo porizeni podlozek vliv na jizdni vlastnosti jestli je to v zatackach znat nebo je to jen kosmeticka uprava? Diky za nazory

Uživatelský avatar
valec1
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.11.2007 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: vliv podložek na jízdní vlastnosti

Příspěvek od valec1 »

Olinek píše:Zdravim proletl jsem to ,ale nikde nakonec nenasel jaky melo porizeni podlozek vliv na jizdni vlastnosti jestli je to v zatackach znat nebo je to jen kosmeticka uprava? Diky za nazory
to si pis ze to v zatackach s podlozkama sedi a znatelne :wink:a nebo pak poresit mensim cislem ET

Uživatelský avatar
Olinek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: vliv podložek na jízdní vlastnosti

Příspěvek od Olinek »

Jeste jedna otazka kdyz se neco stane a budu mit podlozky na aute predpokladam ze je to nelegalni uprava a pojistovna se po me muze krasne povozit. Asi stejny jak xenony...... diky

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: vliv podložek na jízdní vlastnosti

Příspěvek od Pitrx »

když budeš mít třeba kola od RH tak ty dělají jen rozteč 5x112 a 5x130 mají velké ET a dávají k tomu podložky na změnu rozteče takže ta podložka tam musí být a je pak i zapsaná v typovém listě ke kolům takže pojišťona ti nemůže říct nic ...
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Uživatelský avatar
Olinek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: vliv podložek na jízdní vlastnosti

Příspěvek od Olinek »

Jiste tady se jedna o nova kola a i ty podlozky maji atest predpokladam. Ale pro me kdyz mam origo BBS 16'' je jedine reseni jak zvetsit rozchod kol jina kola a zapit do TP? Predpokladam ze jen tak zapsat jine ET a pak tam vrazit podlozky(ktere tezko budou mit atest) je nelegalni. Diky za nazory.

Uživatelský avatar
valec1
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.11.2007 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: vliv podložek na jízdní vlastnosti

Příspěvek od valec1 »

Olinek píše:Jiste tady se jedna o nova kola a i ty podlozky maji atest predpokladam. Ale pro me kdyz mam origo BBS 16'' je jedine reseni jak zvetsit rozchod kol jina kola a zapit do TP? Predpokladam ze jen tak zapsat jine ET a pak tam vrazit podlozky(ktere tezko budou mit atest) je nelegalni. Diky za nazory.
tak hold nech seriovku a je to hold. si v Ceske republice :wink: to je jak s foliema a vsim moznym

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: vliv podložek na jízdní vlastnosti

Příspěvek od Pitrx »

k zápisu do TP vždy potřebuješ typový list :wink:
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vliv podložek na jízdní vlastnosti

Příspěvek od suchyra »

Pitrx píše:k zápisu do TP vždy potřebuješ typový list :wink:
Tak to si nemyslím, buď typový list nebo potvrzení z odd. homolagace IVWGroup :idea:
GVII Alltrack 1.8TSI DSG 4M[/size]
GVII GTE

Uživatelský avatar
Lukynno
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.06.2008 18:41
Bydliště: Studanka
Kontaktovat uživatele:

Re: vliv podložek na jízdní vlastnosti

Příspěvek od Lukynno »

valec1 píše:
vagusland píše:ted takovy dotaz, ktery by me zajimal, mozna budu vypadat jak vul,ale co... :D . Jde mi o to, ze sem si koupil podlozky, ktery jsou 15mm, kola maji ET38, ted jde o to, ze vetsina aut ma z vyroby predni rozchod kol sirsi nez zadni, zrejmee kvuli jizdnim vlastnostem, ja podlozky budu davat pouze dozadu, takze rozchod kol bude sirsi vzadu, myslite ze to ovlivni jizdni vlastnosti, popr. bude to znat, celkem me to zajima :) diky
to mne zajima ja budu davat na 16" 205 ET42 podlozky 20mm a taky jen dozadu v predu to necham origo
Má to vliv bude se tochovat jinak bude to líp sedet a lip tě to bude poslouchatv zatačkách!Ale jak tam daš podlozy tak ti dřiv opustj lořiska

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: vliv podložek na jízdní vlastnosti

Příspěvek od DworiBak »

vagusland píše:to DvoriBak: a to jako proc?? :roll:
dyt je to takhle pecka :wink: , ale kazdymu se libi neco jinyho..
Jelikoš ten předek kouká už trochu ven a ten zadek je zároven :wink: Ale možná to tak zůstane :D .

Uživatelský avatar
jery
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: vliv podložek na jízdní vlastnosti

Příspěvek od jery »

tak já měl podložky2,5cm jen vzadu a nedalo se na tom jezdit ,úplně jiný jízdní vlastnosti,ten zadek jsem za sebou tahnul,teď jsem dal všude 2cm a jezdí to krásně

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“