Jaké letní pneu v 17"

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
kiblik121
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jaké letní pneu v 17"

Příspěvek od kiblik121 »

to je aka stredna trieda??

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké letní pneu v 17"

Příspěvek od molczik »

kiblik121 píše:to je aka stredna trieda??
Pokud beru značky jako Michelin, Pirelli, Bridgestone, Continental, Good Year,... jako špičkové, potom značky jako Fulda, Firestone, BF Goodrich,... beru jako střední třídu.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

mates_91
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 25.09.2007 07:25
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké letní pneu v 17"

Příspěvek od mates_91 »

molczik píše:
mates_91 píše:a jaké by si bral ty???
Bridgestone ER300 nebo Michelin Primacy HP (ty mam na autě teď).

EDIT: Překlepy.

za kolik si sehnal ty micheliny?? a kde?? někde na netu??

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké letní pneu v 17"

Příspěvek od molczik »

mates_91 píše:
molczik píše: Bridgestone ER300 nebo Michelin Primacy HP (ty mam na autě teď).

EDIT: Překlepy.

za kolik si sehnal ty micheliny?? a kde?? někde na netu??
Jo, na netu. V rozměru 205/55 R16 mě stály něco kolem 2300,-. V 17" ale budou dražší. Zhruba o litr.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Alesek820
Závodník
Závodník
Příspěvky: 688
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jizni Cechy, Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké letní pneu v 17"

Příspěvek od Alesek820 »

to mates_91: treba tady maji pekny ceny http://www.pneu-servis.cz/
Obrázek

AUTO: Golf IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Borizzz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 388
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague

Re: Jaké letní pneu v 17"

Příspěvek od Borizzz »

Zdar, chci se zeptat na tyhle gumy....Kumho 215/45 R17 91W 712 a nebo Zeetex 215/45 R17 87W HP101 Daj se sehnat za docela dobrej peníz tak mě zajímá jesli jo či ne. Případně co jinýho...Dík

Uživatelský avatar
Beczi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 403
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké letní pneu v 17"

Příspěvek od Beczi »

Mě prodejce doporučil tyhle: 215/45 R17-PIRELLI PZERONERO 91Y . Já jsem si ale předtím už vybral tyhle 215/45 R17-DUNLOP SPORT MAXX 91Y. Můžete mě poradit při rozhodování? Můj sen byly kdysi GOODYEAR Eagle F1 GSD-3. Moc se me libi jejich design, ale prodejce mi je nedoporcoval. Prej uz meli hodne reklamaci kvuli nim, ze jsou moc hlucny, ze se okraje sjizdi a neplni svou praci pri odvodu vody a celkove ze se hodne sjizdi. Denne najezdim zhruba 40 km do prace, takze za tu sezonu bych mohl myslím dat tak 15tis km se vším všudy. Ještě jeden menší dotaz ... myslíte že si s něma TDI 1.9 66kW poradi? Díky
BeetleClub.CZ - První Volkswagen New Beetle a Beetle klub v ČR a SR http://www.beetleclub.cz | http://www.newbeetleclub.cz PŘIDEJTE SE K NÁM.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké letní pneu v 17"

Příspěvek od molczik »

Beczi píše:Mě prodejce doporučil tyhle: 215/45 R17-PIRELLI PZERONERO 91Y . Já jsem si ale předtím už vybral tyhle 215/45 R17-DUNLOP SPORT MAXX 91Y. Můžete mě poradit při rozhodování? Můj sen byly kdysi GOODYEAR Eagle F1 GSD-3. Moc se me libi jejich design, ale prodejce mi je nedoporcoval. Prej uz meli hodne reklamaci kvuli nim, ze jsou moc hlucny, ze se okraje sjizdi a neplni svou praci pri odvodu vody a celkove ze se hodne sjizdi. Denne najezdim zhruba 40 km do prace, takze za tu sezonu bych mohl myslím dat tak 15tis km se vším všudy. Ještě jeden menší dotaz ... myslíte že si s něma TDI 1.9 66kW poradi? Díky
Poradí, ale pojede to pochopitelně hůř. To o tom sjíždění jsem já osobně slyšel o těch Pzeronero. Ale na autě jsem to nikdy neměl. Já prostě hlasuju pro Bridgestone a Michelin. Ty stovkoký rozdíly v ceně nejsou přeci tolik.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Beczi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 403
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké letní pneu v 17"

Příspěvek od Beczi »

Ty Michelin co doporucujes sem nenasel v mym rozmeru. Ale potreboval bych poradit ... ted mam na aute 205/55/R16 ... a chcu aby auto zustalo stejne vysoko. Takze stejny obvod kola. Kdyz tam dam 215/45/R17 melo by to byt v pohode, ale co s 205/50/R17 zustane to stejny? To uz asi ne, ale dalo by se to pouzit? Jen nevim proc ta uzsi guma je tak draha :(
BeetleClub.CZ - První Volkswagen New Beetle a Beetle klub v ČR a SR http://www.beetleclub.cz | http://www.newbeetleclub.cz PŘIDEJTE SE K NÁM.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké letní pneu v 17"

Příspěvek od molczik »

Beczi píše:Ty Michelin co doporucujes sem nenasel v mym rozmeru. Ale potreboval bych poradit ... ted mam na aute 205/55/R16 ... a chcu aby auto zustalo stejne vysoko. Takze stejny obvod kola. Kdyz tam dam 215/45/R17 melo by to byt v pohode, ale co s 205/50/R17 zustane to stejny? To uz asi ne, ale dalo by se to pouzit? Jen nevim proc ta uzsi guma je tak draha :(
Na to se vyprdni. Je to nepředpisovej rozměr, tak by neměl na tom autě co dělat.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Alesek820
Závodník
Závodník
Příspěvky: 688
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jizni Cechy, Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké letní pneu v 17"

Příspěvek od Alesek820 »

Pokud chces alternativni rozmer v 17 pro 205/55 r16 tak nejlepe vychazi 225/45 r17 viz http://www.e-pneu.cz/rozmery_pneu.php?s ... _pneu_a=17
kde rozdil v obvodu pneu je 0.40% coz je zanedbatelne.
Pri 205/45/17 je rozdil oproti 205/55/16: -49mm a to je -2.47%
Pri 215/45/17 je rozdil oproti 205/55/16: -21mm a to je -1.06%
Pri 225/45/17 je rozdil oproti 205/55/16: +8mm a to je +0.40%

Tak rozmyslej.....
Obrázek

AUTO: Golf IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Beczi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 403
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké letní pneu v 17"

Příspěvek od Beczi »

OK, diky. Tak zustanu pri rozmeru 215/45/R17. Ta sirka 225 by uz byla moc na moje auto a na motor.
BeetleClub.CZ - První Volkswagen New Beetle a Beetle klub v ČR a SR http://www.beetleclub.cz | http://www.newbeetleclub.cz PŘIDEJTE SE K NÁM.

Uživatelský avatar
Beczi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 403
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké letní pneu v 17"

Příspěvek od Beczi »

Tak jsem vcera prezul na letni pneu 215/45/R17 a novy alu kola. Uplna parada. Jak sem tu cetl a mel strach, ze to pojede hur, bude to drncat a tak, tak nic z toho neni poznat. Auto jede stejne. navic sem vytahl zadni rezervu a jede to jeste lip. Ta snad vazi 50kg nebo kolik. Myslite ze se muze jezdit podle predpisu bez rezervy? A nebo da se sehnat 16" nejaka lehka rezerva? Mam tam obyc plechac, kterej vazi mnohem vic jak moje original VW litaky. A Pirelli PZeroNero sem tam dal a drzi skvele na silnici.
BeetleClub.CZ - První Volkswagen New Beetle a Beetle klub v ČR a SR http://www.beetleclub.cz | http://www.newbeetleclub.cz PŘIDEJTE SE K NÁM.

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Jaké letní pneu v 17"

Příspěvek od g*o*l*f* »

Stále tu čtu,jak jsou Micheliny nejlepší. Nemůžu si pomoct, ale ať procházím ten či onen test, tak v žádném testu nepatří gumy od Michelinu ke špičce(snad jen cenou). Zimní gumy dělá Michelin dobré, ale co se týče letních, tak nic extra. Zrovna mám před sebou jeden z mnoha testů, které jsem pročítal a co se týče mokré vozovky, tak Michelin v rozměru 225/45 R17 dopadl hodně bídně. Na suché vozovce je ve valivém odporu druhý(Dunlop třetí), v ovladatelnosti druhý(Dunlop třetí), v hlučnosti jedenáctý(Dunlop šestnáctý) a v brzdění první(Dunlop třetí). Takže na suché vozovce slušný, ale kouknuli na mokro, tak akvaplaninku je čtrnáctý(Dunlop třináctý), v brzdění třináctý(Dunlop jedenáctý), akvaplanink v zatáčce čtrnáctý(Dunlop devátý), kruhová dráha jedenáctý(Dunlop čtvrtý) a ovladatelnost dvanáctý(Dunlop sedmý). Takže na mokru je Dunlop určitě lepší a na suchu je vždy o pozici za Michelinem. Opravdu jsem ještě nenašel test letních pneu, kde by Michelin exceloval (ve větších rozměrech). Jakto, že je tedy tak dobrý Michelin, když testy říkají opak? Netvrdím, že není dobrý, ale jen to, že nepatří mezi špičku. U zimních si prý vede lépe, tak tam bych mu věřil.....

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké letní pneu v 17"

Příspěvek od molczik »

g*o*l*f* píše:Stále tu čtu,jak jsou Micheliny nejlepší. Nemůžu si pomoct, ale ať procházím ten či onen test, tak v žádném testu nepatří gumy od Michelinu ke špičce(snad jen cenou). Zimní gumy dělá Michelin dobré, ale co se týče letních, tak nic extra. Zrovna mám před sebou jeden z mnoha testů, které jsem pročítal a co se týče mokré vozovky, tak Michelin v rozměru 225/45 R17 dopadl hodně bídně. Na suché vozovce je ve valivém odporu druhý(Dunlop třetí), v ovladatelnosti druhý(Dunlop třetí), v hlučnosti jedenáctý(Dunlop šestnáctý) a v brzdění první(Dunlop třetí). Takže na suché vozovce slušný, ale kouknuli na mokro, tak akvaplaninku je čtrnáctý(Dunlop třináctý), v brzdění třináctý(Dunlop jedenáctý), akvaplanink v zatáčce čtrnáctý(Dunlop devátý), kruhová dráha jedenáctý(Dunlop čtvrtý) a ovladatelnost dvanáctý(Dunlop sedmý). Takže na mokru je Dunlop určitě lepší a na suchu je vždy o pozici za Michelinem. Opravdu jsem ještě nenašel test letních pneu, kde by Michelin exceloval (ve větších rozměrech). Jakto, že je tedy tak dobrý Michelin, když testy říkají opak? Netvrdím, že není dobrý, ale jen to, že nepatří mezi špičku. U zimních si prý vede lépe, tak tam bych mu věřil.....
Nejlepší ze všech testů je si ty gumy vyzkoušet na vlastní kůži, na vlastnim autě. Někomu může vyhovovat ta guma, jinému ona. A toto forum je hlavně o zkušenostech.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“