16 nebo 17

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

wilson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 09.12.2007 11:34

16 nebo 17

Příspěvek od wilson »

Prosím o radu a zkušenosti.Nevím jak se rozhodnout.Mám si pořídit 16-ky kola na GIV kombi nebo 17-ky?? Nemá někdo zkušenosti jak velký rozdíl je to na jizdní pohodlí a tak dál se vším spojený??? Přemýšlel jsem nad repliky A8 ale nevím jak by asi vypadali v 16-kách.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: 16 nebo 17

Příspěvek od Tomm »

wilson píše:Prosím o radu a zkušenosti.Nevím jak se rozhodnout.Mám si pořídit 16-ky kola na GIV kombi nebo 17-ky?? Nemá někdo zkušenosti jak velký rozdíl je to na jizdní pohodlí a tak dál se vším spojený??? Přemýšlel jsem nad repliky A8 ale nevím jak by asi vypadali v 16-kách.
Starsi prispevky jsi uz prochazel ze? :lol:


Kdyz to shrnu:
15 nizka cena gum, pohodli (pozor u 312mm brzd, tam min 16)
16 idealni kompromis
17 krasa, ale zaplatis za ni (pohodlim, gumama a vyssi spotrebou)
18+ jen pro skalni nadsence :lol:

Jak vypadaji dana kola na aute muzes zjistit treba na strankach http://www.elektrony.cz v konfiguratoru

A aby by vycet info kompletni, tak je dobry:
- volit primerenou velikost kol k vykonu motoru (treba 19ky na 1.4 :lol: )
- drzet se toho co mas napsano ve VTP za povolene rozmery (lze dopsat i jine, ale jsou s tim starosti)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
valec1
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.11.2007 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: 16 nebo 17

Příspěvek od valec1 »

Tomm píše:
wilson píše:Prosím o radu a zkušenosti.Nevím jak se rozhodnout.Mám si pořídit 16-ky kola na GIV kombi nebo 17-ky?? Nemá někdo zkušenosti jak velký rozdíl je to na jizdní pohodlí a tak dál se vším spojený??? Přemýšlel jsem nad repliky A8 ale nevím jak by asi vypadali v 16-kách.
Starsi prispevky jsi uz prochazel ze? :lol:


Kdyz to shrnu:
15 nizka cena gum, pohodli (pozor u 312mm brzd, tam min 16)
16 idealni kompromis
17 krasa, ale zaplatis za ni (pohodlim, gumama a vyssi spotrebou)
18+ jen pro skalni nadsence :lol:

Jak vypadaji dana kola na aute muzes zjistit treba na strankach http://www.elektrony.cz v konfiguratoru

A aby by vycet info kompletni, tak je dobry:
- volit primerenou velikost kol k vykonu motoru (treba 19ky na 1.4 :lol: )
- drzet se toho co mas napsano ve VTP za povolene rozmery (lze dopsat i jine, ale jsou s tim starosti)
MaFe nedej se!!! :D

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: 16 nebo 17

Příspěvek od deckard »

Rozhodně 17".A až se podíváš na tu stránku elektrony.cz,tak opravdu zjistíš,že ty 16",na kombíku vůbec nebudou pěkný.Na spotřebu se vykašli,ta je zanedbatelná a pohodlí?Měl jsem 15" na starým golfu a přišlo mi,že to bylo stejný skoro jako teď co mám 17" na novým golfu.Záleží na podvozku(tlumiče,pružiny).Pak jsme litoval a drbal si hlavu,že jsem si radši nepořídil ty šestnáctky(protože jsem měl trojkovýho Golfa a teď už mám "čtyřku").Opravdu,pak toho budeš litovat až to na autě uvidíš.Mimochodem,já jsem pořídil nová kola 17" Kosei a nové pneumatiky Kumho,vše za nějakých 22 tisíc.takže?....

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: 16 nebo 17

Příspěvek od molczik »

wilson píše:Prosím o radu a zkušenosti.Nevím jak se rozhodnout.Mám si pořídit 16-ky kola na GIV kombi nebo 17-ky?? Nemá někdo zkušenosti jak velký rozdíl je to na jizdní pohodlí a tak dál se vším spojený??? Přemýšlel jsem nad repliky A8 ale nevím jak by asi vypadali v 16-kách.
Klidně ty 16". Na kombíku vypadaj v pohodě a jsou o dost levnější a pohodlnější. :wink:
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Martin1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: 16 nebo 17

Příspěvek od Martin1 »

16" bych dal v případě,když by byly origo vw třeba tyhle http://kola-pneu-alu.sbazar.cz/alu-kola ... 50352.html na kombálu vypadaj takhle: http://kola-pneu-alu.sbazar.cz/alu-kola ... 96936.html
17" když chceš nějaký "jiný" design,třeba ty repliky a8 (ty v žádnym případě 16" !!!) to by bylo strašný.Ty kola jsou opticky takový malý,proto to chce větší rozměr. U těch 17" by to chtělo trochu snížit,ale to přijdeš o komfort.A pak hl. záleží na tom,kolik km najezdíš.Čim víc jezdíš a čim větší kola,tim víc jdou díly do pr**le :wink:

Uživatelský avatar
MaF
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1463
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 16 nebo 17

Příspěvek od MaF »

valec1 píše:
Tomm píše:Starsi prispevky jsi uz prochazel ze? :lol:


Kdyz to shrnu:
15 nizka cena gum, pohodli (pozor u 312mm brzd, tam min 16)
16 idealni kompromis
17 krasa, ale zaplatis za ni (pohodlim, gumama a vyssi spotrebou)
18+ jen pro skalni nadsence :lol:

Jak vypadaji dana kola na aute muzes zjistit treba na strankach http://www.elektrony.cz v konfiguratoru

A aby by vycet info kompletni, tak je dobry:
- volit primerenou velikost kol k vykonu motoru (treba 19ky na 1.4 :lol: )
- drzet se toho co mas napsano ve VTP za povolene rozmery (lze dopsat i jine, ale jsou s tim starosti)
MaFe nedej se!!! :D
nedam! :mrgreen: ziju v jeskyni takze skalni fanousek jak cyp! :mrgreen: :mrgreen:

k tematu... 17" rozhodne idealni volba pro Tebe myslim...
OOOO A4 3.0TDI

Uživatelský avatar
Ribees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 16 nebo 17

Příspěvek od Ribees »

Z vlastní zkušenosti doporučuju 17", vypadají super :wink:

Uživatelský avatar
KáMa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 08.10.2007 19:20
Bydliště: okr. Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: 16 nebo 17

Příspěvek od KáMa »

17-ky asi budou vypadat líp ale zvaž po jakých cestách budeš jezdit protože to bude asi pěkně drncat jestli jezdíš po rozbitých cestách (kterých je u nás většina) doporučil bych 16-ky

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: 16 nebo 17

Příspěvek od molczik »

Je to určitě na zvážení a taky na tom, na co to auto hlavně používáš. Jestli na každodenní ježdění, občas vezení něčeho těžšího apod. (když jde o Vároše), nebo zda ho máš na parádu a na tuning. Pokud paráda a tuning, tak určitě ty 17", pokud na "práci" tak 16" nebo dokonce 15". U Varianta ani tolik nevadí plechový kola, když se schovaj pod pěkný poklice.

Takto třeba vypadá muj vároš na plechovejch kolech 205/55 R16:
Přílohy
vároš.jpg
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
PepekCZ
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha to je raj..
Kontaktovat uživatele:

Re: 16 nebo 17

Příspěvek od PepekCZ »

no volil bych 17" :) 16" je fakt malo mel jsem je minulej rok a sel sem ted rovnou na 18" :mrgreen:

Uživatelský avatar
Petr98
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Řepiště
Kontaktovat uživatele:

Re: 16 nebo 17

Příspěvek od Petr98 »

Já dal ještě na podzim na chvíli na mého vároše 18ky a asi bych teď šel do 17tek.
Přílohy
PA250009.JPG
VW GOLFAJN

Uživatelský avatar
crossic
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dubí

Re: 16 nebo 17

Příspěvek od crossic »

Čím víc, tím líp :) Ale pokud se rozhoduješ jen mezi těmito, tak jednoznačně 17"
VW CC snowflake TDi 176HP 389Nm DSG

Uživatelský avatar
rob3rt
Závodník
Závodník
Příspěvky: 690
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: praha

Re: 16 nebo 17

Příspěvek od rob3rt »

čím větší tuning (stylos) tím větší kolesa, čím větší pohodlí tím menší, ale kompromis je 17´ :wink:

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: 16 nebo 17

Příspěvek od molczik »

V pátek v noci jsem projížděl centrum Prahy, každou chvíli kostky v brutal stavu.. tak jsem si na vás a na tuhle diskusi vzpomněl. :) Já tam jel na 15" zimních a drncalo to jako prase, takže si vubec nedovedu představit, jak můžete jezdit na těch 17". Musíte mít namlácený zadky jak řešeta. :mrgreen:
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“