Slabe brzdy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Antonin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 24.02.2006 21:02

Slabe brzdy

Příspěvek od Antonin »

mam vymenene oblozeni i desticky (vpredu i vzadu), presto mi namerili malou brznou silu. Kdyz nekolikrat ostreji zabrzdim, tak citim, jak pak to chvili drave brzdi, ale po par dnech to je skutecne slaby, jako by vznikal nejaky povlak na kotoucich. Mate s tim nekdo zkusenosti?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Slabe brzdy

Příspěvek od xerxes »

[quote="Antonin"]mam vymenene oblozeni i desticky (vpredu i vzadu), presto mi namerili malou brznou silu. Kdyz nekolikrat ostreji zabrzdim, tak citim, jak pak to chvili drave brzdi, ale po par dnech to je skutecne slaby, jako by vznikal nejaky povlak na kotoucich. Mate s tim nekdo zkusenosti?[/quo

ty destičky si musí sednout pak by to mělo byt lepší.a nebo si dej sjet kotouče. :wink:

Uživatelský avatar
valec1
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.11.2007 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Slabe brzdy

Příspěvek od valec1 »

po 300-500km by to mohlo sednout

Uživatelský avatar
Oník
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2588
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Slabe brzdy

Příspěvek od Oník »

Antonin píše:mam vymenene oblozeni i desticky (vpredu i vzadu), presto mi namerili malou brznou silu. Kdyz nekolikrat ostreji zabrzdim, tak citim, jak pak to chvili drave brzdi, ale po par dnech to je skutecne slaby, jako by vznikal nejaky povlak na kotoucich. Mate s tim nekdo zkusenosti?
to je normální jev...kolik máš najeto na ty nový brzdy????

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Slabe brzdy

Příspěvek od molczik »

Antonin píše:mam vymenene oblozeni i desticky (vpredu i vzadu), presto mi namerili malou brznou silu. Kdyz nekolikrat ostreji zabrzdim, tak citim, jak pak to chvili drave brzdi, ale po par dnech to je skutecne slaby, jako by vznikal nejaky povlak na kotoucich. Mate s tim nekdo zkusenosti?
Jestli to máš nový, tak hlavně ostře nebrzdi, nebo si to celý zničíš (pokud to teda už neni). Každý nový brzdy si musí sednout, což trvá od 500 do 1500 km, záleží co to je za brzdy. To ti ale měl říct mechanik, co ti tam ty brzdy dával!
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Antonin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Slabe brzdy

Příspěvek od Antonin »

mam najeto cca 5000 km a moc jsem ostre nebrzdil. Vlastne brzdy pouzivam co nejmene, takze se to mozna tim posunulo do vetsich vzdalenosti. Ale kdyz ostre zabrzdim, tak pak to brzdi podstatne vice, ale to jsem jiz psal.

smecák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 08.10.2007 22:07

Re: Slabe brzdy

Příspěvek od smecák »

mne skoro vobec nebrzdilo ked som mal prasknutu podtlakovu hadicu od motora ku posilovacu brzd,-po vymene sa to zlepsilo ale neni to uz ono+km.
vsimol som si ze v tej hadice smerom od motora je nejaka upchavka-neco ako "slimáčik"-neviete niekto co to je a ci to tam vobec ma byt? vyzera to ako nejaky jednosmerny ventil-ze opacním smerom vzduch(tlak) nepustí ale to len tipujem.-dajte vedet ked tak nech mam o haluz menej.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Slabe brzdy

Příspěvek od DworiBak »

smecák píše:mne skoro vobec nebrzdilo ked som mal prasknutu podtlakovu hadicu od motora ku posilovacu brzd,-po vymene sa to zlepsilo ale neni to uz ono+km.
vsimol som si ze v tej hadice smerom od motora je nejaka upchavka-neco ako "slimáčik"-neviete niekto co to je a ci to tam vobec ma byt? vyzera to ako nejaky jednosmerny ventil-ze opacním smerom vzduch(tlak) nepustí ale to len tipujem.-dajte vedet ked tak nech mam o haluz menej.
je to ventyl co udržuje podtlak :wink:

smecák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 08.10.2007 22:07

Re: Slabe brzdy

Příspěvek od smecák »

je to ventyl co udržuje podtlak :wink:
thanks aspon o starost menej, i ked je tam este jedna "sranda" akokeby membranka a z nej ide akokeby pripojka na nejaku malu hadicku, no a pôvodnu som mal (zaslepenu)-origo nejakym zelenym špuntom, nova uz bola bez neho a sical cez to vzduch,-provizorne som to zastuploval ale aj tak by som rad vedel k comu to tam je?
Naposledy upravil(a) smecák dne 30.05.2008 12:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Antonin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Slabe brzdy

Příspěvek od Antonin »

jak jsem psal, ja jsem s tim mel take problemy, ale najednou to prestalo. Chce to obcas vice zabrzdit, aby nevznikala koroze na okrajich disku, protoze tyto oxidy podstatne snizuji koeficient treni, ktery je u brzd (narozdil od motoru) dulezity.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“