Bouchnutí při přidání a ubrání plynu.

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Bouchnutí při přidání a ubrání plynu.

Příspěvek od Goauld »

Tak dneska se mi objevil na autě podivnej zvuk de to od předního levyho kola a projevuje se to tak, že když přidám plyn, tak to ťukne a když povolím tak to taky ťukne, když přidávám a ubírám plynule a opatrně tak to nedělá. Netuším odkud by to mohlo jít, ale zřejmě bych hned vyloučil homokyneťák, ten se projevuje jinak.
Má někdo nějakej tip? Zřejmě to bude stejně oprava pro někoho zkušenyho, ale když by to v pátek nikdo nestihl, asi bych se na to podíval přez víken sám.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Bouchnutí při přidání a ubrání plynu.

Příspěvek od DworiBak »

Podle toho co popisuješ tak to vypadá na utržený silentblok na rameni pořid silentbloky z TT ty už neutrhneš :wink:
Kdyby to byl kineták ten by cvakal v rejdu 8O
Naposledy upravil(a) DworiBak dne 27.03.2008 21:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
lubik2004
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Bouchnutí při přidání a ubrání plynu.

Příspěvek od lubik2004 »

Na 90% je to právě ten homokyneťák... před měsícem jsem měl stejné příznaky. V tomto stádiu už bys to měl poznat i rukou, když zvedneš auto a čapneš polosu a zkusíš jí opotočit, měl bys ucítit vůli v tom kloubu.
Dej mi pak vědět, jestli jsem měl pravdu...

L.

Uživatelský avatar
lubik2004
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Bouchnutí při přidání a ubrání plynu.

Příspěvek od lubik2004 »

DworiBak píše:Podle toho co popisuješ tak to vypadá na utržený silemblok na rameni pořid silembloky z TT ty už neutrhneš :wink:
SILENTBLOK... :wink:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Bouchnutí při přidání a ubrání plynu.

Příspěvek od Goauld »

Silentbloky v ramenech sem dával novy je to snad dva týdny a homokyneťák to podle zvuku není, ten rachotí při rozjezdu a v rejdu, to bych poznal, tohle je ťuknutí. Prostě zařadím jedničku a při rozjezdu ťukne, zastavím zařadím zpátečku a při rozjezdu ťukne takhle se to projevuje, při jízdě pak stačí odstavit nohu z plynu a jak to má zpětnej ráz při brždění motorem tak to ťukne. Na nerovnostech to nedělá nic, že by to byl tlumič nebo stabilizátor.
Začlo to z ničeho nic, ani nevím pořádně kdy, přijel sem z práce a jak sem pak někam jel, tak to asi po 1.5 kilometru začlo.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
ivco85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchnutí při přidání a ubrání plynu.

Příspěvek od ivco85 »

nazdar mam nieco podobne...vzdy ked v novy den vyberam auto z garaze.... cuvam von tak na prve zabrzdenie to tak tukne z laveho kolesa.....tiez som to najprv typoval na silentblok ramena alebo tu tycku stabilizatora..ale vsetko som prekontroloval a je ok....
nedavno som bol v servise a povedali mi, pretoze mne to robi iba prvy krat ked vychadzam z garaze,co je cca raz za den....ze to je brzdovym oblozenim..proste ked parkujem tak posledne co urobim stupim na brzdu a ked rano idem von..tak ako stupim na brzdu zase tak sa to neako pohne v strmeni a odlepi...a tuk...tak neako to manik vravel....nemoze to byt aj u teba tymi brzdovymi dostickami?? ked vravis ze by malo byt vsetko ok...

Uživatelský avatar
Oník
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2588
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchnutí při přidání a ubrání plynu.

Příspěvek od Oník »

já měl stejný příznaky a měnil jsem ložisko,lítalo to tam v náboji :( ...

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: Bouchnutí při přidání a ubrání plynu.

Příspěvek od Type-17 »

asi ma pravdu bude to tema destickama. me to delalo na gI a byla vypadla spona. jeste jsem nedelal brzdy na gIV tak nevim jak jsou uchycene , tak ti vic neporadim
ivco85 píše:nazdar mam nieco podobne...vzdy ked v novy den vyberam auto z garaze.... cuvam von tak na prve zabrzdenie to tak tukne z laveho kolesa.....tiez som to najprv typoval na silentblok ramena alebo tu tycku stabilizatora..ale vsetko som prekontroloval a je ok....
nedavno som bol v servise a povedali mi, pretoze mne to robi iba prvy krat ked vychadzam z garaze,co je cca raz za den....ze to je brzdovym oblozenim..proste ked parkujem tak posledne co urobim stupim na brzdu a ked rano idem von..tak ako stupim na brzdu zase tak sa to neako pohne v strmeni a odlepi...a tuk...tak neako to manik vravel....nemoze to byt aj u teba tymi brzdovymi dostickami?? ked vravis ze by malo byt vsetko ok...

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Bouchnutí při přidání a ubrání plynu.

Příspěvek od Goauld »

No tak nevím, brzdy bych vynechal jako možnost, to ložisko by mohlo být reálny, dnes zkusím servis a řeknu co zjistili.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
lubik2004
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Bouchnutí při přidání a ubrání plynu.

Příspěvek od lubik2004 »

Goauld píše:No tak nevím, brzdy bych vynechal jako možnost, to ložisko by mohlo být reálny, dnes zkusím servis a řeknu co zjistili.
Já stále sázím na ten homokyneťák... říkám, měl jsem úplně ty stejný příznaky jako Ty.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Bouchnutí při přidání a ubrání plynu.

Příspěvek od Goauld »

Tak závada byla vyřešna. Poprve když sem ten zvuk uslyšel řikal sem si, že mám povoleny kolo, nebyl sem tak daleko od pravdy byla povolená ta sředová matka náboje kola. Ne že by byla nějak moc povolená, ale po dotáhnutí zvuk zmizel. Je sice fakt že v tom kole už trochu hučí ložisko, ale i když říkali že je to na výměnu, já vím že hned tak to být nemusí.

V každym případě dík za postřehy, když sem nad tím uvažoval napadaly mě stejny věci, ale nakonec taková kravina.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Bouchnutí při přidání a ubrání plynu.

Příspěvek od DworiBak »

Goauld píše:Tak závada byla vyřešna. Poprve když sem ten zvuk uslyšel řikal sem si, že mám povoleny kolo, nebyl sem tak daleko od pravdy byla povolená ta sředová matka náboje kola. Ne že by byla nějak moc povolená, ale po dotáhnutí zvuk zmizel. Je sice fakt že v tom kole už trochu hučí ložisko, ale i když říkali že je to na výměnu, já vím že hned tak to být nemusí.

V každym případě dík za postřehy, když sem nad tím uvažoval napadaly mě stejny věci, ale nakonec taková kravina.
Pokud bylo povolený ložisko tak by chtělo brzy vyměnit nebo nahlas rádio :mrgreen:

Uživatelský avatar
Oník
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2588
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchnutí při přidání a ubrání plynu.

Příspěvek od Oník »

DworiBak píše:
Goauld píše:Tak závada byla vyřešna. Poprve když sem ten zvuk uslyšel řikal sem si, že mám povoleny kolo, nebyl sem tak daleko od pravdy byla povolená ta sředová matka náboje kola. Ne že by byla nějak moc povolená, ale po dotáhnutí zvuk zmizel. Je sice fakt že v tom kole už trochu hučí ložisko, ale i když říkali že je to na výměnu, já vím že hned tak to být nemusí.

V každym případě dík za postřehy, když sem nad tím uvažoval napadaly mě stejny věci, ale nakonec taková kravina.
Pokud bylo povolený ložisko tak by chtělo brzy vyměnit nebo nahlas rádio :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: z rádiem nahlas sem jezdil 3 měsíce pak se to opravil :mrgreen: :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“